Skocz do zawartości
quater

Denon avr 1508 + Koda 707 v2?

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu szukam dobrego i taniego zestawu 7.1. Nie chce przekroczyc 3 tysiecy za wszystko i zalezy mi na czyms, co ma dobry stosunek cena/jakość.

Co sadzicie o Denon AVR 1508 i do tego zestaw Koda AV 707 + SW 1000 v2?

Mój pokoj ma ok. 20m2.

Denon 1508 jest bardzo „wypasiony” jak na ten przedzial cenowy. Ma zlacze HDMI 1.3a, automatyczna kalibracje Audyssey – która jest bardzo dokladna i inne bajery. Do tego ten ampli tuner jest bardzo ladny;) (nie widziałem go jeszcze „na zywo”)
[url="http://www.megamedia.pl/amplituner-av-denon-avr-1508.php"]http://www.megamedia.pl/amplituner-av-denon-avr-1508.php[/url]


Koda 707 bardzo ladnie wypada w testach roznych czasopism, nie wiem czy za ok. 1500zl dostane lepszy zestaw 7.1.
[url="http://allegro.pl/item288121043_glosniki_av_koda_707_v_2_sw_1000_v_2_raty_d_.html"]http://allegro.pl/item288121043_glosniki_a..._2_raty_d_.html[/url]

Możecie skomentowac mój wybor? Jakiekolwiek sugestie mile widziane. Wiem ze powinienem odsłuchać tego zestawu przed zakupem… Raczej na pewno odsłucham zestaw Kody.
Muzyka jakiej słucham to rock i metal, zestaw wykorzystam 60/40 KD/Muzyka.
To bedzie mój pierwszy zestaw kina domowego z wyższej polki (jak dl a mnie). Do tej pory miałem zestaw głośniczków Creativa 6700 6.1… W domu mam jeszcze jakas stara wierze Pioneera z Tonsilami Schezno (czy jakos tak), zestaw raczej „buczacy”.

Czy na ekranie telewizora będę miał menu amplitunera? Mam starszy telewizor Philipsa, mogę podłączyć pod niego Chince, s-video i euro… wogole czy ten amplituner ma taka możliwość??
Calosc będzie podlaczona do komputera, do karty dźwiękowej. Zastanawiam się jakie zlacze wykorzystac żeby mieć najlepsza jakość dźwięku? Wiem ze można podlaczyc po prostu chinczami, cyfrowym kabelkiem optycznym i jakims innym cyfrowym kabelkiem, nie wiem tylko jak to się profesjonalnie nazywa. Interesuje mnie raczej cyfrowa forma polaczenia…
Mam karte SB Audigy 5.1, czy taka sama jakość dźwięku uzyskam podłączając Audigy i karte zintegrowana z plyta glowna pod ampli tuner (mowa o podlaczeniu cyfrowym)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Audyseey i tym podobne "ustawiacze" są do DU..Y

Tez mam Denona z tym systemem - jak mi skalibrował sprzet myslałem ze zawału dostanę !! Każdy głośnik miał totalnie zmeinioną charakterystykę, grały "krzywo" - nie szło tego słuchać... Spedziłem dobrą godzinę na ręcznym kalibrowaniu sprzetu "pod siebie" i dopiero po takim ustawieniu wszystko mi gra tak jak JA CHCĘ a nie tak jak amplitunerowi sie zdaje na podstawie jakichś durnych algorytmów...

Podstawa to nie HDMI ale BRZMIENIE dtrogi kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Denon to minimum seria 2xxx
Mozesz tez rozejrzec sie w ofercie Hermana oraz Onkyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety jestem ograniczony finansowo i nie stac mnie na Denona z serii 2xxx. zreszta powiedzi czy bylby sens skoro i tak chce kupic glosniki Kody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie polecam Sonki. Firma niezla i wedlug mnie wcale nie przereklamowana. Tez mam zamiar kupic jakis ampli i tez sie waham. Ja mysle nad sony STR-DG710 oraz wspomnianym tu denonie. I tez nie wiem co wybrać. Denon slyszalem ze dobry, ale go nie sluchalem. A sonego sluchalem w sklepie na jakiś JAMO i gral cudownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...