Skocz do zawartości
tomiix

Panasonic LX 70P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od 3 tygodni jestem posiadaczem tego lcd-eka i mam do was pytanie jak oglądam film i jak jest czarne tło to przebija jakieś jasne światło na krawędziach matrycy.
Mam pytanie czy to jest normalne czy to trzeba reklamować...
Załączam fotki
Pozdrawiam
THX
[img]http://img90.imageshack.us/img90/841/dscf0609cj0.jpg[/img]
[img]http://img90.imageshack.us/img90/4814/dscf0610fd4.jpg[/img] Edytowane przez tomiix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomiix' post='75913' date='26.12.2007, 20:28 ']Witam
Od 3 tygodni jestem posiadaczem tego lcd-eka i mam do was pytanie jak oglądam film i jak jest czarne tło to przebija jakieś jasne światło na krawędziach matrycy.
Mam pytanie czy to jest normalne czy to trzeba reklamować...
Załączam fotki
Pozdrawiam
THX[/quote]

Banding od za mocno skręconej ramki. Trzeba ją poluzować żeby nie naciskała tak na matrycę. Oczywiście doradzam ostrożność i przemyślane działanie bo telewizor zapewne na gwarancji. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomiix - a czy w świetle dziennym(w domu, w sklepie) też byly widoczne te defekty telewizor?? Chciałbym uzskać na te pytanie odpowiedź, ponieważ kumpel zamierzasobie kupić jakiś TV LCD Panasonica i niechciałbym aby trafił na trefny towar.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@tomixx , jestes kolejnym pechowcem który kupil ten super model ale ma za mocno skreconą matryce. U mnie jest tylko w jednym miejscu, u Ciebie masakra!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wina czeskich pracowników składających telewizory Panasonic.
Mam tylko nadzieję że nabiorą oni trochę wprawy w składaniu TV i nowa seria telewizorów Panasonic LX80/800 nie będzie miała żadnych defektów i będzie solidnie
zrobiona :)

Ps. Jak Panasonic mógł sobie pozwolić na taką kompromitację???

Edytowane przez FROG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W świetle dziennym jest to nie zauważalne najlepiej to widać na czarnym tle lub gdy leci film z czarnymi poziomymi pasami Edytowane przez tomiix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Dzwoniłem do serwisu i maja do mnie przyjechać po nowym roku...Gościu z serwisu mówił że już miał podobne reklamacje tego typu i zazwyczaj znikają po ich wizycie
odedzwe się po wizycie serwisu..
pozdrawiam Edytowane przez tomiix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@tomiix, daj znać czy Ci to usuną i czy na miejscu dadzą radę. Jak Ci naprawią, to zgłaszam swój do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@SlawekR, mozesz napisac czy da sie usunac te naprezenia samemu bez wzywania serwisu ?
Chcialbym jeszcze zapytac czy serwis przyjezdza do domu czy tzreba wyslac TV ? Edytowane przez festyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
I już jestem po wizycie serwisu...
po pierwsze serwis przyjeżdża do ciebie do domu ponieważ w gwarancji jest napisane iż sprzęt o wadze przekraczającej 10 kg serwis załatwia odbiór od ciebie a z reguły oni przyjeżdżają.
Sama wizyta serwisanta poprawiła problem nie do końca, dopiero po wyjścciu serwisu sam rozkręciłem obudowę i poluzowałem listwy trzymające matryce a ponadto pod górną listwę mocującą założyłem podkładki co rozwiązało problem...
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz to wyjasnic?

goscie z serwisu sobie nie poradzili?



[quote name='tomiix' date='08.01.2008, 10:46 ' post='78009']
Witam
I już jestem po wizycie serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogladalem model 70 i 700 w sklepie. Oba modele maja ten motyw z poświatą.
Moze Panasonic nie uwaza tego za blad?
Moze okaze sie, ze prawie wszystkie 70 i 700 maja cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to podswietlenie tak rozjaśnialo czarne pasy w filmach ze kolor nie byl czarny i bylo to zauwazalne nie tylko na czarnych jednakowych tłach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='festyn' post='79205' date='13.01.2008, 18:14 ']U mnie to podswietlenie tak rozjaśnialo czarne pasy w filmach ze kolor nie byl czarny i bylo to zauwazalne nie tylko na czarnych jednakowych tłach[/quote]
Witam też to mam na dole. Dodatkowo ekran w tych miejscach jest przesunięty do tyłu i nie dolega do przedniej obudowy. Widać wyraźne szczeliny (ok.1 do 2mm).Panel jest krzywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomjaw' post='79185' date='13.01.2008, 17:08 ']Moze okaze sie, ze prawie wszystkie 70 i 700 maja cos takiego?[/quote]

Niestety dla Ciebie nie wszystkie ( mam lx 700 od czerwca 2007 ) może to wina serii ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, serwis przywiozl TV i technik stwierdzil ze podswietlenie jest w granicach normy, takze lepiej sie zastanowcie zanim wyslecie.
@tomiix, prosze cie zrob mi ze 2 zdjecia tych miejsc gdzie nalezy poluzowac ramke, jednak sam musze sie uporac z tym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, ze znajomym rozkrecilismy TV, poluzowalismy wszystko co mozliwe i efekt byl zadowalajacy. Podswietlenie bylo rownomierne. Problemy zaczely sie pojawiac przy zakladaniu obudowy, problem wrocil :/ Miedzy plastikowe i metalowe listwy nalezy cos wlozyc zeby bardziej docisnac matryce, jednak przy zalozeniu obudowy swiecenie moze powrocic bo zmieniaja sie naprezenia na matrycy, poradzcie cos ...
Z drugiej strony zaluje ze kupilem TV z takim defektem ktory ciezko usunac, teraz sprzet firmy Panasonic bede omijal z daleka :/

Mala edycja mojego posta
Po rozgrzaniu sie matrycy plamy zniknely, podswietlenie jest rownomierne, oby tak dalej, pozdrawiam Edytowane przez festyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam LX70 od czerwca 2007 i podświetlenie jest równomierne. Podejrzewam, że bracia Czesi nie wyrabiają się z produkcją tego modelu i odwalają fuszerkę. Odnośnie technika, który stwierdził, że defekt miesci się w normach Panasonica - poparł to czymś czy tylko tak sobie palnoł i poszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV przywiozlo dwoch gosci, powiedzieli ze technik do mnie dzwonil, co oczywiscie nie jest prawda, zaloze sie ze nawet go nie rozkrecil, tak jak mi powiedziano, wg technika podswietlenie w normie, zadnych konkretow. A jak mi sie nie podoba to mam wyslac TV do Warszawy :/

Ciekawe czy ten fajfus chcialby ogladac filmy z takimi plamami, w koncu jemu one nie przeszkadzają... Edytowane przez festyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - albo jestem sugestywny albo tez mam taka poswiate w prawym dolnym rogu. Moze ktos da jakas instrukcje jakie srubki i gdzie trzeba poluzowac bo po mojej "interwncji" cala matryca mi lata :o a poswiata chyba dalej jest... - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety u mnie również występują te przebarwienia. Z informacji serwisanta wynika, że przebarwienia są wynikiem niewłaściwego montażu matrycy, która pod wpływem ciepła się odkształca. Serwisant przyjął zlecenie wymiany matrycy i kazał czekać na nową, niestety Panasonic Polska nie wyraziło zgody na wymianę, gdyż opisywany efekt jest normą w tym modelu, cytuję: [i]"Uprzejmie informujemy, że zgodnie z deklaracją producenta reklamowany przez Pana odbiornik jest w pełni sprawny, a jego parametry techniczne nie odbiegają od innych egzemplarzy identycznego modelu"[/i]. Przykre, ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...