Skocz do zawartości
khaktus

TH42PV70P czy wzywać serwis ????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie w\w plazmy.
Od jakiegoś czasu obserwuję znaczne pogorszenie się jakości wyświetlanego obrazu.
Duża "ziarnistość", pikseloza ,szczególnie widać to na logo wyświetlanej stacji np TVP1, TVN , TVN TURBO, CANAL+ ...itd , poszarpane krawędzie, widać jak literka bądz napis składa się z linijek (?)
Wydaje mi się że kilka tygodni temu ten obraz był lepszy - ostrzejszy, wyraźniejszy. Problem bym zbagatelizował (gdyż generalnie wymagania i moje oczekiwania rosną :angry: ) ale ten niepokojący fakt pogarszania się jakości obrazu zauważyła nawet moja dziewczyna (zupełny laik w tym temacie) więc włączył mi się alarm !
Muszę dodać że jako źródło wyswietlania obrazu służy mi starusieńki ferguson 6018 CR podłączony pod gniazdo AV2 zwykłym kablem euro (obraz nie jest jakiś fantastyczny ale da się patrzeć na TV - a kiedyś moim subiektywnym zdaniem był lepszy i to dużo)
TV był docierany przez ok 150h
Pytanie:
Czy coś się mogło popsuć ????
Czy waszym zdaniem wzywać serwis do tego TV ???
Czy można jakoś polepszyć jakość wyświetlanego obrazu ???

W niedalekiej przyszłosci planuję zakup tunera HD (ferguson 8900 lub Kathrein ) a może nawet "n-kę"
Jak znacząco mi się poprawi wyświetlany obraz (o kanały HD raczej się nie martwię interesują mnie bardziej kanały SD)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne porady !!!

Edytowane przez khaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny klopot i jak sie doczytalem nie jest to problem, ponoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maco' post='75592' date='23.12.2007, 18:09 ']mam podobny klopot i jak sie doczytalem nie jest to problem, ponoc?[/quote]

Gdzie sie doczytales i dlaczego to nie jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BitTornado' post='76421' date='30.12.2007, 13:40 ']Gdzie sie doczytales i dlaczego to nie jest problem ?[/quote]


Jeśli coś działało lepiej, a teraz działa gorzej, to nijak nie można powiedzieć że nie jest to problem.

Kwestią za to wartą wyjaśnienia jest, czy jest to problem wyimaginowany, biorący się ze zmian percepcji oglądającego, czy jest to rzeczywisty problem sprzętowy.

Człowiek cały czas nabiera doświadczenia i uczy się. Nie ma w tym nic dziwnego, że z czasem nauczy się dostrzegać pewne niuanse i niedostatki, których wcześniej jego zmysły nie rejestrowały, albo wręcz odrzucały. Dziś bogatszy o to doświadczenie, nabył nowych umiejętności, jak i gdzie patrzeć, aby wychwycić określone zjawiska. Ba, nawet z czasem mogą one doprowadzić do sytuacji, że nie będzie już dalej w stanie zaakceptować takiego obrazu. Wtedy nadejdzie czas aby przesiąść się na nowy sprzęt, którego wyboru dokona już znacznie bardziej świadomie, bogatszy o doświadczenie.

Dobrym przykładem jest zjawisko stroboskopowe, przy ruchu obiektów w obrazie wyświetlanym przez telewizory CRT. Większość populacji tego zjawiska nie dostrzega i nie ma nawet pojęcia, że coś takiego występuje, a znam też osoby którym to zjawisko bardzo przeszkadza. Inny przykład: Ktoś oglądał całe życie i nadal ogląda obraz na TV CRT 50Hz i nie widzi problemu, ktoś inny jest bliski odruchów wymiotnych, jak musi spojrzeć na migotanie 50Hz telewizora. A to cały czas przecież ten sam telewizor.


Dlatego też zawsze proszę pytających o różne telewizory i szukających porady, aby obok docelowych źródeł sygnału, napisali także coś o swoich preferencjach obrazowych. Z opisów tych jestem w stanie, przynajmniej z grubsza, określić na jakim etapie postrzegania obrazu dana osoba obecnie się znajduje i co jej najlepiej doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...