Skocz do zawartości
Pavel-rx

Oceans.Thirteen.2007.720p.HDDVD.x264-SiNNERS

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam film w takiej wersji: Oceans.Thirteen.2007.720p.HDDVD.x264-SiNNERS jest to plik .MKV

Mediainfo:
[url="http://img295.imageshack.us/my.php?image=mediainfoocensthirteenvb1.jpg"][img]http://img295.imageshack.us/img295/8421/mediainfoocensthirteenvb1.th.jpg[/img][/url]



chciałbym go odtworzyć na Samsungu ht-x30 oraz dodać do filmu napisy!

oto jego specyfikacja:
* Moc całkowita zestawu (RMS): 800W (133Wx5 + 135W)
* Odtwarza: DVD/DVD-R/DVD-RW/CD/CD-R/CD-RW/DVD-Audio
* Odtwarza: MP3, WMA, JPG, DivX,
* Odczytuje polskie czcionki w napisach do DivX w formatach txt, smi, srt, sub
* Wireless Ready - możliwość podpięcia tylnych głośników w systemie Wireless
* Wejście USB - odtwarzanie DivX, XviD, MP3, WMA, JPEG
* Złącze HDMI z funkcją HDMI-CEC (Anynet+)
* Skanowanie progresywne
* Dolby Digital
* Dolby ProLogic II
* Digital Theatre System (DTS)
* 3 ustawienia equalizera + 5 ustawień DSP
* Wyświetlacz z funkcją przyciemniania
* Tuner z RDS
* Możliwość zaprogramowania 15 stacji FM
* Złącze komponent
* Złącze audio composite
* Złącze Scart


pomóżcie mi nagrać ten film na płytę DVD tak żeby odtworzyć na tym odtwarzaczu z zachowaniem jak najlepszej jakości...


Próbując sam coś zdziałać przerobiłem film na avi i nagrałem na DVD 8,5GB dodałem do tego napisy w srt i txt ale wkładając płyte nie chciał mi go w ogole odpalic... może za szybko nagrałem płytę ?? jaką prędkością mam to zrobić... PROSZE PILNIE O POMOC!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pavel-rx' post='75550' date='23.12.2007, 13:33 ']oto jego specyfikacja:
...
* Odtwarza: MP3, WMA, JPG, DivX, ...[/quote]
A gdzie tu masz napisane MKV...?? nie ma wsparcia... nie ma odtwarzania :lol:

A co do przerobienia na DVD w czym sensu kompletnie nie widze... lepiej ściągnąć sobie wersje Oceans.Thirteen na DVD...

Edytowane przez herman78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie znalazłem informacji, że to kino odtwarza sygnał 720p.
W związku z tym możesz tylko oglądnąć ten film przerabiając na PAL (rozdzielczość około 720x576).
Jednak robiąc to utracisz wiele szczegółów.
Dość wygodnym programem do przeróbki na xvid/divx (kontener avi) jest AutoGordianKnot.
Jednak jak dobrze pamiętam może być problem z mkv z H264 i avisynth-em.
Chyba, że nowsze wersje poradzą sobie.
Zastosuj do konwersji VirtualDubMod i kodek xvid raczej niż divx.
Poszukaj w specyfikacji tego kina, czy czasami nie pociągnie więcej. Edytowane przez s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet jak odtwarzacz "pociągnie" wyższą rozdzielczość to i tak przeskaluje to do PAL a potem do rozdzielczości jaka będzie ustawiona po hdmi.
Też nie widze sensu w przerabianiu tego filmu na inny format, ale jest to oczywiście możliwe. Sposobów jest wiele.
Jak ściągne sampla to wrzuce Ci przepis. Może przy okazji zrobi się z tego poradnik jak radzić sobie z transkodowaniem takich plików, chociaz wątpie, żeby ktokolwiek to chciał robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]maxiuca[/b] taki poradnik powstał już "wieki" temu - na tym forum.
Tak jak napisałeś, w przypadku tego kina to jest zwykły PAL i nie ma senssu przerabiać 720p na niższy format.
Jednak, jest mała szansa, że tak przerobiony plik filmowymoże być w lepszej jakości niż dostępne w sklepach DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' post='75616' date='23.12.2007, 22:05 '][b]maxiuca[/b] taki poradnik powstał już "wieki" temu - na tym forum.[/quote]
taki na pewno nie powstał, bo wieki temu nie było jeszcze takich narzędzi jakie chce opisac (niedawno się pojawiły ciekawe toolsy do h.264) :(

[quote name='s2k2' post='75616' date='23.12.2007, 22:05 ']Tak jak napisałeś, w przypadku tego kina to jest zwykły PAL i nie ma senssu przerabiać 720p na niższy format.
Jednak, jest mała szansa, że tak przerobiony plik filmowymoże być w lepszej jakości niż dostępne w sklepach DVD.[/quote]

Reencode z reencode'a to taki średni pomysł, ale faktycznie na HD-DVD nie stosują EE w takiej ilości jak na DVD, więc może i będzie lepszej jakości, ale wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiedzcie mi jak mam przerobić ten film żeby był w jak najlepszej jakości no i żeby nagrać go na DVD i żeby mi chodził na tym odtwarzaczu :)(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vso convertxtodvd przerabia bardzo ładnie mkv na dvd. Można również dodać do pliku napisy. A co do jakości (dodam że to moje sugestywne odczucie) przerobienie pliku mkv ośmiogigowego na ośmiogigowe dvd daje bardzo dobrą jakość. Dostajemy obraz brzytwa ( u mnie bitrate dochodzi czasami do 10.5 mb/s) niektóre orginalne dvd na polski rynek są jednowarstwowe wię tak po mojemu która wersja przekazuje więcej danych ? A dodatkowe korzyści np. ścieżki dźwiękowe w dts niedostępne na niektórych płytach orginalnych po prostu ,, zdzierają papę z dachu" przykład Matrix o ilę się nie mylę nie wyszedł orginalnie w dts a tu mam i wymiata po prostu. Również Transformers w Polsce bez dts-u a po przerobieniu z mkv z dts-em po prostu wbija w fotel. Pozdrawiam. Edytowane przez TomekC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pavel-rx' post='78375' date='09.01.2008, 23:16 ']no to powiedzcie mi jak mam przerobić ten film żeby był w jak najlepszej jakości no i żeby nagrać go na DVD i żeby mi chodził na tym odtwarzaczu :rolleyes:([/quote]
No sorki, zapomniałem.
Potrzebujesz najnowsze mkvtoolnix, mkvextractgui, dgavcindex, avisynth, jakiś encoder mpeg2 (np. cce sp), besweet i besweetgui.
Instalujesz avisynth, demuxujesz film do streamu video (h.264) i audio (ac3) programem mkvextract używając nakładki mkvextractgui. Potem indexujesz stream h.264 w dgavcindex i ładujesz wynik do avisynth (w manualu do dgavcindex jest to opisane). Aha, muszisz dodać czarne pasy na górę i dół żeby dopełnić do obraz do 1280x720. Potem zmniejszasz do rozmiaru DVD z anamorfozą czyli 720x576 (Lanczos4Resize(720,576). Ponieważ jakość obrazu się liczy, więc będziemy robić PAL a to znaczy, że trzeba przyśpieszyć film do PAL, więć dajesz AssumeFPS(25)

W międzyczasie robisz dzwięk. Ładujesz zdemuxowane ac3 do besweeta (w besweet gut) i reencodujesz do 448 kbps/s z zaznaczoną opcją zmiany prędkości (Presets: NTSC to PAL 23.976 -> 25.000). Teraz masz dźwięk gotowy do DVD i wiesz ile zajmuje, więc możesz sobie policzyć ile może zająć video, żeby całość zmieściła się na DVD (są odpowiednie kalkulatory).
Wynikowy plik avs ładujesz do cce sp i encodujesz do DVD dwuprzebiegowo i zaznaczasz opcje anamorphic (albo 16:9, nie pamiętam co tam jest).

Potem video, audio i napisy ładujesz do DVDlab Pro i robisz strukture DVD, którą nagrywasz w Nero na DVD i voila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...