Skocz do zawartości
sir moose

Modul dostępu

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo,
Kupując abonament Cyfry+ istnieje możliwość nabycia modułu dostępu i korzystanie z własnego dekodera. Niestety na stronach Cyfrowego Polsatu i n nie można znaleźć informacji o możliwościach kupna abonamentu bez kupna lub dzierżawy dekodera.
Posiadam własny dekoder Topfield 7700 HDPVR i jestem od wielu lat abonentem Cyfry+. Teraz jednak nadszedł czas żeby to zmienić. Jednym z głównych powodów jest sport, który na Cyfrze staje się coraz mniej atrakcyjny. Dzięki długoletniemu abonamentowi mogę wypowiedzieć umowę z miesięcznym wyprzedzeniem. Chciałbym teraz zmienić abonament, ale kupując tylko kartę i moduł dostępu. Mam nadzieje, ze w tym super forum istnieje ludzie, którzy będą to wiedzieć.

Dziękuje za pomoc.

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karty n-ki nie działaja w innych dekoderach niż tych oferowanych przez nich. Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sir moose' post='75392' date='22.12.2007, 12:45 ']Hallo,
Kupując abonament Cyfry+ istnieje możliwość nabycia modułu dostępu i korzystanie z własnego dekodera. Niestety na stronach Cyfrowego Polsatu i n nie można znaleźć informacji o możliwościach kupna abonamentu bez kupna lub dzierżawy dekodera.
Posiadam własny dekoder Topfield 7700 HDPVR i jestem od wielu lat abonentem Cyfry+. Teraz jednak nadszedł czas żeby to zmienić. Jednym z głównych powodów jest sport, który na Cyfrze staje się coraz mniej atrakcyjny. Dzięki długoletniemu abonamentowi mogę wypowiedzieć umowę z miesięcznym wyprzedzeniem. Chciałbym teraz zmienić abonament, ale kupując tylko kartę i moduł dostępu. Mam nadzieje, ze w tym super forum istnieje ludzie, którzy będą to wiedzieć.

Dziękuje za pomoc.

:huh:

Jeśli chodzi o modół CP to [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=10&PHPSESSID=86c9d5bd6fb4471a2c66bfbb23f67ace"]Tu[/url] Masz oferte zakupu modułu Cyfrowego Polsatu W opcjach 12 miesięcy familijnego i 12 miesięcy familijnego i 7 miesięcy Relax mix. Jeśli chodzi o Modół N-ki to nie ma możliwośći kupienia modółu i karty bez abonamentu tej platformy. Pozdrawiam :rolleyes: Wesołych Świąt i szampańskiej zabawy sylwestrowej życze :rolleyes:[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, ze tylko Cyfra chce abonentów. Cyfrowy Polsat w tych oferta nie daje możliwości oglądania HD, co jest bezsensowne. Dekodery oferowane przez n-ke to także żadna oferta. Każdy dekoder z jednym tunerem i tylko do jednej platformy to żadna oferta. Zdarzają się dni, kiedy chce się oglądać np. dwa mecze Champion ligi a z dekoderem n-ki jest to nie możliwe. Posiadając Twin-tuner ma się ta możliwość. Jeden oglądać, jeden nagrywać. Wygląda na to, ze nie ma wyjścia i trzeba pozostać przy Cyfrze.
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='niesfiec' post='75413' date='22.12.2007, 15:10 ']Z recorderem n-ki możesz jeden mecz ogladać a inny nagrywać.[/quote]

Z Twin-tunerem można dwa nagrywać a trzeci oglądać.. Poza tym posiadając własny dekoder jestem niezależny. Topfield może m.in. mieć do 750 GB dysk twardy, może obsługiwać dyski zewnętrzne, skaluje obraz SD do 1080 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sir moose' post='75392' date='22.12.2007, 11:45 ']...Posiadam własny dekoder Topfield 7700 HDPVR...[/quote]

To jest ciekawa wiadomość - zdaje się, że jesteś jednym z pierwszych, którzy 7700 z HDD posiadają!

Podziel się trochę wiedzą : jak chodzi, gdzie (i za ile) go kupiłeś, jak działa nagrywanie, jaki obraz (zwłaszcza SD w porównaniu do posiadanego przez ciebie - jak przypuszczam Pioneera/Philipsa/Mediasata Cyfry), na czym oglądasz, itp...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='75419' date='22.12.2007, 15:38 ']To jest ciekawa wiadomość - zdaje się, że jesteś jednym z pierwszych, którzy 7700 z HDD posiadają!

Podziel się trochę wiedzą : jak chodzi, gdzie (i za ile) go kupiłeś, jak działa nagrywanie, jaki obraz (zwłaszcza SD w porównaniu do posiadanego przez ciebie - jak przypuszczam Pioneera/Philipsa/Mediasata Cyfry), na czym oglądasz, itp...

pzdr[/quote]

Jeszcze przed dwoma miesiącami posiadałem Topfielda 5000 HDPVR i byłem bardzo z niego zadowolony. Ale nadszedł czas, żeby przestawić się na HD. Z obecnie dostępnych Recervierow do odbioru TV HD postanowiłem pozostać przy Topfieldzie, mimo ze pierwsze opinie użytkowników bardzo się różniły. Byli tacy, którzy odsyłali Topfielda, inni autorzy go chwalili. Ja należałem zawsze do osób, które nie bały się nowości nawet, jeżeli miały one jakieś początkowe manko, zwłaszcza, jeżeli chodzi o produkty znany producentów. Jednak biorąc wszystkie za i przeciw, więcej przemawiało za. Uważam, ze postąpiłem słusznie mimo rożnych opinii także wśród prasy zagranicznej. W testach, w których Topi zebrał minus punkty, testowany był odbiornik z jednym z pierwszych softów. Obecnie zainstalowałem już drugi nowy soft, który poprawił prawie wszystkie dziecięce mankamenty. Widać, ze Topfield stara się jak może, by zrobić z 7700 super reciever. Występują jeszcze małe zniekształcenia głosu, sa one jednak bardzo rzadko. Stojąc jeszcze raz przed wyborem, jaki reciver kupić, postąpiłbym tak samo.
Tutaj kilka danych technicznych:

+ przygotowany do dysków twardych do 1.000 GB (S-ATA)
+ MPEG-2 und MPEG-4 kompatibel
+ DVB-S und DVB-S2 kompatibel
+ Sygnał wyjściowy: 1080i, 720p, 576p, 576i
+ 5.000 miejsc pamięci dla TV- i Radio
+ 2 gniazda CI dla modułów
+ alphanumerisches Display
+ 2 gniazda Scart (TV: CVBS / S-Video / RGB / YUV)
+ HDMI - wyjście
+ Video (YPbPr) wyjście
+ S-Video wyjście
+ cyfrowe wyjście dźwięku (optyczne)
+ USB 2.0 w przednim panelu
+ 10/100 Mbit gniazdo sieciowe
+ Softwareupdate przez Satelitę / USB
+ 2x LNB-wejscia (F-Typ)
+ 2x ZF- przejściowe wyjścia
+ DiSEqC 1.0 + 1.1 + 1.2 + 1.3 (USALS)
+ Odtwarzanie MP3 i DivX
+ EPG – rozbudowany elektroniczny przewodnik po programach

Odbiornik kosztował mnie około 1900 złotych i kupiłem go przez Internet z Niemiec. (Aktualny przegląd cen: [url="http://geizhals.at/deutschland/?cat=satrecv)"]http://geizhals.at/deutschland/?cat=satrecv)[/url] W czasie, gdy go kupowałem, nie był jeszcze dostępny w Polsce, poza tym posiadam 2 letnia gwarancje, która jest w Niemczech obowiązkowa.

Jakość obrazu jest nieporównywalny z odbiorem przez Topfielda 5000. Wiąże się to przede wszystkim ze skalowaniem obrazu, który działa bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie powrotu do starego recivera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nka tlumaczy sie, ze ma wiele serwisow , ktore sa obslugiwane tylko przez ich nbox. (vod)
Cyfra i Polsat na poczatku miala takie same podejscie.
Moim zdaniem, Nka albo zacznie sprzedawac sama karte (ewentualnie z modulem dostepu) albo znikie z rynku (bankrutujac lub zostajac sprzedana - to prawie pewne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tom0000' post='75447' date='22.12.2007, 18:14 ']Nka tlumaczy sie, ze ma wiele serwisow , ktore sa obslugiwane tylko przez ich nbox. (vod)
Cyfra i Polsat na poczatku miala takie same podejscie.
Moim zdaniem, Nka albo zacznie sprzedawac sama karte (ewentualnie z modulem dostepu) albo znikie z rynku (bankrutujac lub zostajac sprzedana - to prawie pewne).[/quote]

Ja mam identyczne zdanie :lol: i uwazam ze powinni to dosc szybko pomyslec nad tym rozwiazaniem :lol: mam na mysli "sprzedawac sama karte (ewentualnie z modulem dostepu)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sir moose' post='75437' date='22.12.2007, 17:19 ']+ przygotowany do dysków twardych do 1.000 GB (S-ATA)[/quote]

A tu [url="http://www.multisat.eu/product_info.php?info=p1493_TOPFIELD-TF-7700-HD-PVR-1000GB.html"]LINK[/url] juz jest z takim dyskiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja poczekam na humaxa iCordHD , tez ciekawy tunerek bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emigrant' post='75570' date='23.12.2007, 16:20 ']ja poczekam na humaxa iCordHD , tez ciekawy tunerek bedzie.[/quote]


AB IPBOX 9000 będzie jeszcze ciekawszy. Będzie miał dwa czytniki kart( po prze programowaniu UCI) Do tego tunka można włżyć prawie każdą karte. Karta Cyfry + działa bez problemu. Pozdrawiam :angry: Wesołych Świąt życze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już jest w sprzedaży Odbiornik Topfield TF7710HD PVR 500GB [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=112&id=905"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...=112&id=905[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cis' post='75663' date='24.12.2007, 13:49 ']Już jest w sprzedaży Odbiornik Topfield TF7710HD PVR 500GB [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=112&id=905"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...=112&id=905[/url][/quote]

Drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...