Skocz do zawartości
Humax

Jaką kamerę HDV kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem trochę internet, ale do tej pory nie mogę się zdecydować na kamerę. Ma być to amatorska kamera, ale która potrafi pokazać pazur i kręcić filmy w bardzo dobrej jakości.

W tej chwili zainteresowałem się takimi modelami:

PANASONIC HDC-SD5 (karty pamięci)
SONY HDR-SR5E (dysk twardy)

Którą z nich byście polecili ? A może jakieś alternatywy ? Chciałbym kamerę za maks. 3200zł (i ani grosza więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba sam nie wiesz czego chcesz

Żadna z tych kamer nie jest HDV !!!

W tych pieniadzach polecam canon HV10 - po pierwsze bardzo dobra, po drugie- za te pieniadze nie masz żadnej innej (sensownej) alternatywy
Sam uzywam HV10 i jestem z tego diabełka bardzo zadowolony. Osobiscie jednak czekam na jakiś udany model zapisujący na kartach pamięci - ale na razie się wstrzymam do czasu spadku cen memorek do sensownego poziomu (40zł za 8 GB) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem :rolleyes: Ale chciałbym coś z dyskiem, bo wiem, że takie może dostać w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Podłączam sie do pytania o wybór kamery HD

Co myślicie o sony? Czy rzeczywiście nie ma alternatywy dla canona?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kochany mobor

Oczywiście Panasonic SD5 jest kamerą HD (kodek AVCHD).

Mam SD1 - zapisuje na kartach pamięci SD - rewelacja.

dedej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='75369' date='22.12.2007, 09:48 ']Chyba sam nie wiesz czego chcesz

Żadna z tych kamer nie jest HDV !!!

W tych pieniadzach polecam canon HV10 - po pierwsze bardzo dobra, po drugie- za te pieniadze nie masz żadnej innej (sensownej) alternatywy
Sam uzywam HV10 i jestem z tego diabełka bardzo zadowolony. Osobiscie jednak czekam na jakiś udany model zapisujący na kartach pamięci - ale na razie się wstrzymam do czasu spadku cen memorek do sensownego poziomu (40zł za 8 GB)[/quote]


Hallo,
Wręcz przeciwnie, obydwie te kamery sa kamerami nagrywającymi w HD. Panasonic nagrywa na kartach pamięci SD i SDHC w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 /1080i.
Sony Sony HDR-SR5E, SR7E i SR8E 1440x1080(AVCHD) 1080i– na dyskach twardych 40, 60, 100 GB. Taka sama rozdzielczość ma wspomniany Canon.
Wszystkie te kamery reprezentują podobna klasę. Również ceny sa porównywalne, biorąc pod uwagę ile można zapisać na kamerze ze standardowa pamięcią. Każda nowa karta
pamięci to dodatkowe pieniądze, np. 16 GB SDHC to wydatek rzędu 700 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bawil sie ktos kamera Samsung VP-HMX10C ? nie jest to kamera 1080 ale na poczatek dla amatora moze bedzie ok ? Sam zastanawiam sie nad kamera HD i kasetki mi nie odpowiadaja chocby canon byl najlepszy na swiecie to i tak go nie kupie z tego powodu :lol: Dysk twardy tez nie bardzo bo ma ograniczona pojemnosc i jak bede w trasie i mi sie skonczy miejsce to nie bede na szybkiego zgrywal zawartosci do kompa. Karty pamieci maja wiele zalet - zero mechaniki, szybki czas zapisu i sa malutkie i mozna ich zapakowac sporo do kieszeni :lol: (pomijam kwestie ceny)
A przy okazji takie pytanko :lol: Jesli mam wejscie USB w TV i podepne czytnik kart , lub czytnik kart jest na stale w TV to czy wkladajac karte pamieci z nagranym filmem bede mogl go otworzyc ?? ( chyba zbyt piekne aby moglo byc prawdziwe :) )

pozr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='75522' date='23.12.2007, 00:14 '][...]
A przy okazji takie pytanko :lol: Jesli mam wejscie USB w TV i podepne czytnik kart , lub czytnik kart jest na stale w TV to czy wkladajac karte pamieci z nagranym filmem bede mogl go otworzyc ?? ( chyba zbyt piekne aby moglo byc prawdziwe :lol: )[/quote]
Jak masz plazmę Panosonic z serii PY700 to odtworzysz bezpośrednio z portu SD. Inne TV - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy widze mają olbrzymie problemy z pojęciologią

Jest OLBRZYMIA roznica pomiedzy hasłem HD a formatem HDV ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem jeszcze troszkę internet, i wyszło, że Canon HV20 jest bardzo dobry, i jego właśnie zamówiłem. Jutro odbieram. Jest na kasety minidv hd, ale myślę, że dla totalnego amatora będzie ok :lol:

Poprzednia kamera to jakiś analogowy SONY, jakość była średnia, sporo ziarna na ekranie, ale dało się oglądać. Mam nadzieje, że ta będzie nagrywać lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SD - ogólna nazwa obrazu o normalnej rozdzielczości
HD - ogólna nazwa obrazu o wysokiej rozdzielczości.
HDV – to wejście/wyjście DV (FireWire (IEEE1394) na którym jest syghał HD mpg2 zamiast SD avi.
HDV, HDV2 – format zapisu HD 1280x720 i 1440x1080 na taśmy miniDV w mpg2.
AVCHD – Format zapisu HD 1280x720, 1440x1080 i 1920x1080 na karty pamięci, dyski twarde, płyty w MPEG-4 AVC/H.264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...