Jump to content
Sign in to follow this  
andsie1

Stacjonarny tuner SAT HD i Karta SAT PCI HDTV

Recommended Posts

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupienia tunera TV Sat KATHREIN UFS 910 LINUX lub karty satelitarnej do komputera Technotrend TT-Budget S2-3200 PCI + moduł CI.
Za KATHREIN UFS 910 LINUX przemawia wygoda użytkowania i możliwość zgrywania na HDD materiału SD i HD. Według mnie tuner posiada jedna wadę, a mianowicie przy zgrywaniu materiały na dysk twardy dzieli pliki na mniejsze 1,98 GB (partycja FAT 32) co dodatkowo stwarza użycia programów do łączenia plików w całość.

Natomiast karta Technotrend TT-Budget S2-3200 PCI do dobrej współpracy potrzebuje mocnego komputera i nie zawsze pracuje stabilnie (zawiesza się, niezgodność z kodekami itp). Zaleta to, że zapisuje na dysku twardym jeden plik o nieograniczonej wielkości.

W związku z tym mam prośbę do użytkowników ww. urządzeń o opinie na ten temat. Nie miałem możliwości sprawdzenia jednocześnie obu tunerów na raz i nie wiem jak się zachowują i czy obraz generowany przez nie różni się jakością, jeżeli tak to, jaka duża jest ta różnica.
Nadmieniam, że zależy mi na jakości obrazu.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Nie znam żadnego z tych tunerów, ale z tego co piszesz, to chyba lepiej wziąść ten KATHERIN. Piszesz, że karta-tuner do komputera nie zawsze działa stabilnie - zgodnie z prawem Murphiego karta ta zwaiedzie Cię, wtedy kiedy będziesz miał do nagrania coś bardzo ważnego.
Natomiast jeśli chodzi o łączenie plików, to na w miarę nowym komputerze nie będzie to trwało zbyt długo. Słowem Katherin jest pewniejszy.

Jeszcze raz zaznaczam, że nieznam i nie widzialem żadnego z tych urządzeń.

Pozdrawiam