Skocz do zawartości
andsie1

Stacjonarny tuner SAT HD i Karta SAT PCI HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupienia tunera TV Sat KATHREIN UFS 910 LINUX lub karty satelitarnej do komputera Technotrend TT-Budget S2-3200 PCI + moduł CI.
Za KATHREIN UFS 910 LINUX przemawia wygoda użytkowania i możliwość zgrywania na HDD materiału SD i HD. Według mnie tuner posiada jedna wadę, a mianowicie przy zgrywaniu materiały na dysk twardy dzieli pliki na mniejsze 1,98 GB (partycja FAT 32) co dodatkowo stwarza użycia programów do łączenia plików w całość.

Natomiast karta Technotrend TT-Budget S2-3200 PCI do dobrej współpracy potrzebuje mocnego komputera i nie zawsze pracuje stabilnie (zawiesza się, niezgodność z kodekami itp). Zaleta to, że zapisuje na dysku twardym jeden plik o nieograniczonej wielkości.

W związku z tym mam prośbę do użytkowników ww. urządzeń o opinie na ten temat. Nie miałem możliwości sprawdzenia jednocześnie obu tunerów na raz i nie wiem jak się zachowują i czy obraz generowany przez nie różni się jakością, jeżeli tak to, jaka duża jest ta różnica.
Nadmieniam, że zależy mi na jakości obrazu.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam żadnego z tych tunerów, ale z tego co piszesz, to chyba lepiej wziąść ten KATHERIN. Piszesz, że karta-tuner do komputera nie zawsze działa stabilnie - zgodnie z prawem Murphiego karta ta zwaiedzie Cię, wtedy kiedy będziesz miał do nagrania coś bardzo ważnego.
Natomiast jeśli chodzi o łączenie plików, to na w miarę nowym komputerze nie będzie to trwało zbyt długo. Słowem Katherin jest pewniejszy.

Jeszcze raz zaznaczam, że nieznam i nie widzialem żadnego z tych urządzeń.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...