Skocz do zawartości
mobor

Stało się - BluRay trafił do TESCO :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w lekkim szoku ponieważ własnie wróciłem z przedswiatacznych zakupów i ...oto co zauwazyłem

W jednym "blaszaku" pod dachem którego są Tesco i RTV EURO AGD - każdy z w/w sklepów posiada na stanie bluraya SONY model "300"

Euro sprzedaje soniacza w cenie 1699zl - całkiem uczciwej jeśli nie atrakcyjnej (w porównaniu do innych sklepów - włacznie z ofertami internetowymi) Oczywiscie cena w sklepie dla debili jest -jak zwykle- z kosmosu. Tam trzysetka stoi twardo za 2199zł - i może się walić a kierownik działu ceny nie spusci (kiedyś próbowałem baranom przetłumaczyć że mają sprzęt najdrożej na rynku ale to niereformowalny BETON)
W Tesco (oddalonym od Euro o 100m) - ten sam odtwarzacz SONY stoi już w mniej atrakcyjnej cenie - 1999zł
Bariera psychologiczna została jednak przełamana bowiem Player HD mozna kupic już przy okazji zakupu ziemniaków :_bezradny:

Osobiscie czaję się na "500tkę" ale w cenie nie wyższej niż 1500-1600zł...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[wymoderowano]

Czy dzisiaj jest jakiś atak trolli czy co ? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już dawno o tym pisałem, w Auchan są do kupienia różne modele playerów HD, np.:
Samsung BD-P1400 za 1799 zł,
multi-formatowy LG-BH100 - już za 1999 zł
Sony BD-S300 za 1799 zł

Widziałem w Płocku, Wrocławiu, Warszawie....

P.S. pomylił Ci się sklep nie dla idiotów, zważ na słowa, bo bana dostaniesz od moderatorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='74901' date='19.12.2007, 18:22 ']P.S. pomylił Ci się sklep nie dla idiotów, zważ na słowa, bo bana dostaniesz od moderatorów...[/quote]
Arku, już sobie odpuść te złośliwości. Wszyscy wiedzą co to jest sklep dla debili a robiąc reklame z hasłem "nie dla idiotów" mogli przewidzieć, że ze swoimi cenami szybko ich hasło zmieni się w potoczne "dla debili"...

Bardzo proszę na przyszłość zgłaszać takie posty do moderatorów i ich nie komentować, bo dyskusja niepotrzebnie zbacza na tematy trolli i innych szkodników.
Generalnie to takich typowych trolli proszę nie karmić.

I tak, uprzedzając niektórych, mój post też jest offtopiczny za co przepraszam. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[maxiuca: mobor, nie cytujemy postów trolli, które zostały usunięte]

dobra - sorki :_bezradny:
dalem sie sprowokować


AreckiW

W całej sieci aż huczy ze Media dla normalnych nie jest przy takiej polityce cenowej ! A jesli chodzi Ci o epitety to zważ że to sama firma MediaMarkt wyleciała z tak agresywną i chamską reklamą nazywając i-d-i-o-t-a-m-i WSZYSTKICH którzy tam nie kupują- moze wiec i Ciebie ? To CI nie przeszkadza ? Ja robie tam tylko drobne zakupy - płyty DVD, koncerty, drobnica... Krewny ostatnio oglądał w Media ładowarkę do akumulatorów AAA. Pomacał, obejrzał...i kupił w Fotojokerze (w tym samym kompleksie handlowym) 40zł taniej... I teraz pytanie. Czy idiotą jest ten kto kupuje drożej czy ten kto woli przejść kawałek dalej i mieć coś taniej ...Sam sobie na to odpowiedz

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='74892' date='19.12.2007, 17:48 '].............
Euro sprzedaje soniacza w cenie 1699zl - całkiem uczciwej jeśli nie atrakcyjnej (w porównaniu do innych sklepów - włacznie z ofertami internetowymi) Oczywiscie cena w sklepie dla debili jest -jak zwykle- z kosmosu. Tam trzysetka stoi twardo za 2199zł - i może się walić a kierownik działu ceny nie spusci (kiedyś próbowałem baranom przetłumaczyć że mają sprzęt najdrożej na rynku ale to niereformowalny BETON)
.............[/quote]

Mobor szanuję Twoje wypowiedzi na forum, rozumiem też Twoje wzburzenie.

Ale mimo wszystko staraj się być bardziej powściągliwym w słowach. Zważ że fomułując wypowiedzi w taki sposób, mimochodem obrażasz wszystkich którzy dokonują lub dokonali kiedykolwiek zakupów w określonym sklepie lub sieci sklepów. A to już podpada pod regulamin naszego forum.


Skoro w danym sklepie funkcjonują określone ceny, a sklep jest obecny na rynku od dawna i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić, to oznacza że ma on podstawy do takiej polityki cenowej i nie nam ją oceniać.

Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, to można kogoś, kto ustala ceny na niskim poziomie, nazwać debilem bo przecież mógłby zarobić więcej. Równie dobrze można debilem nazwać kogoś, kto ustala ceny na poziomie wysokim, bo przecież inni mają taniej. Jak widać osądzanie cenowych posunięć różnych podmiotów, to wielce karkołomne zadanie. Bo i tak źle i tak nie dobrze. Lepiej niech ich rynek sam oceni.

Wszelkie nielogiczne, nieprzemyslane i kontrowersyjne działania, tak czy inaczej, odbijają się później czkawką temu kto takie działania podejmuje. Więc nie musisz się martwić aż tak o kondycję kupujących jak i sklepów. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem -masz trochę racji ale zważ jednak szerszy kontekst mojej wypowiedz. Chodzi mi o to że np ja (lub Ty lub ktokolwiek inny) kupując telewizor np przez internet czuję sie obrażony przez tą cyniczną i arogancką reklamę. Wówczas staję się wg niej- idiotą. Dlaczego mamy sobie na to pozwalać i nie reagować?
Również kupuję w MM (co przecież przyznałem) wiec tym samym można uznać że mimochodem sam siebie obraziłem :) Nie zawsze jednak chce mi się ganiać po mieście w poszukiwaniu tanszych o 5zł płyt DVD czy konkretnego koncertu który w Media akurat jest...Mam jednak świadomość że wszystko co kupuję ma konkretny narzut na który się godzę (oszczędność czasu) a to już nie to samo co nieswiadome zakupy pod wpływem reklamy z telewizora na których traci się 800zł na 32" telewizorze (Sony Bravia 32" w internecie 3200zł - w MM 3999)

Postaram sie na przyszłosć pisać w lżejszym tonie ;)

PS Znajomy latem tego roku planował zakup całego kina domowego. Planował wydać 30 tys zł wg cennika z MM. Za moją radą, ale pełen obaw zdecydował się na zakupy przez internet. Sprzęt dostarczono mu do domu, zainstalowano. Zaoszczedził 8000zł. Firma w której kupił sprzęt istnieje fizycznie (fizycznie prowadzi salon ze sprzetem HomeCinema - cały sprzęt z polskiej sieci dystrybucji.) Przykładów jest wiele - tak samo jak osób które dały się NIESWIADOMIE oszukać tej durnej reklamie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='74926' date='19.12.2007, 19:15 ']Owszem -masz trochę racji ale zważ jednak szerszy kontekst mojej wypowiedz. Chodzi mi o to że np ja (lub Ty lub ktokolwiek inny) kupując telewizor np przez internet czuję sie obrażony przez tą cyniczną i arogancką reklamę. Wówczas staję się wg niej- idiotą. Dlaczego mamy sobie na to pozwalać i nie reagować?[/quote]

Najlepszą reakcją, a przy okazji najbardziej bolesną dla danego podmiotu, będzie fakt że nie kupisz tam nic ponieważ czujesz się obrażony :). Uważam to za najlepszą metodę "protestu". A nie pisanie o innych, którzy tak kupują, że to debile ;).

[quote name='mobor' post='74926' date='19.12.2007, 19:15 ']Również kupuję w MM (co przecież przyznałem) wiec tym samym można uznać że mimochodem sam siebie obraziłem ;) Nie zawsze jednak chce mi się ganiać po mieście w poszukiwaniu tanszych o 5zł płyt DVD czy konkretnego koncertu który w Media akurat jest...Mam jednak świadomość że wszystko co kupuję ma konkretny narzut na który się godzę (oszczędność czasu) a to już nie to samo co nieswiadome zakupy pod wpływem reklamy z telewizora na których traci się 800zł na 32" telewizorze (Sony Bravia 32" w internecie 3200zł - w MM 3999)[/quote]

No i widzisz, sam dostrzegasz tu mechanizmy rynkowe i dlaczego sklepy mogą sobie pozwolić na taką a nie inną politykę cenową. Mogą, bo są w określonym miejscu, bo mają określony wybór, bo mają określoną obsługę która jednym odpowiada, innym zaś niekoniecznie. Wszelkie te aspekty potrafią spowodować, że nawet Ty się czasem złamiesz i tam coś kupisz :). Ot wolny rynek mamy i nie ma się co na to złościć.

[quote name='mobor' post='74926' date='19.12.2007, 19:15 ']Postaram sie na przyszłosć pisać w lżejszym tonie ;)[/quote]

No i gra. Wiadomo że każdy jest tylko człowiekiem, ale ważne jest jednak żeby umieć zachować dystans do pewnych rzeczy. Temat chyba możemy uznać za wyczerpany. Skupmy się więc ostatecznie na jego wartości informacyjnej odnośnie cen, a nie na nieco kontrowersyjnej formie przekazu ;).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sklepach nie dla idiotów można trafić perełki i na takie trzeba polować, przykłady:

Panasonic 37PV7 za 2390 zł,
Panasonic 42PV70 za 2899 zł,
nawigacja Sony NV-U73 za 999 zł,
Samsung CRT HD Ready 32Z419 za 999 zł,
i wszystkie w/w towary w tych cenach kupiłem,
itd.....znajdź takie ceny gdziekolwiek...

w pozostałych dniach MM i Saturn służą do oglądania sprzętu, a nie do kupowania.
Trzeba tylko polować na okazje.
A chamskie reklamy "nie dla idiotów" są w TV, ale na naszym forum trzeba uważać z parafrazami, bo my nie chcemy sami prezentować tego poziomu co Saturn Holding Group...
mi tam osobiście to wisi...byleby wszystkich jednakową miarą traktować na forum...

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i e1 za 799zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz i kup :)

Dzisiaj bylem w Media i E1 stoi nadal za 1099...

Arecki

Ta nawigacja SONY ładnie wygląda w reklamie (i w ręku) ale pokrycie Polski podobno ma żałosne...A jak wygląda kwestia aktualizacji map ? To wg mnie jest sprawa KLUCZOWA (sprzet bez dokładnych map to złom) Na razie uzywam PDA z GPS wbudowanym Podoba mi sie to ze mam WYBÓR roznych dostawców map i są one dosć czesto aktualizowane (automapa nawet 4 razy w roku) Jak to jest w wypadku tego SONY ?

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety MediaMarkt mediamarktowi nie równy.Dlatego dobrze że pojawiły się ostatnio porównywarki w wersji komórkowej można szybko sobie sprzęt sprawdzić i nawet na zwykłym abonamencie to cię za dużo nie wyniesie zwłaszcza przy zakupie sprzętu jaki nas interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='74938' date='19.12.2007, 20:57 ']Arecki

Ta nawigacja SONY ładnie wygląda w reklamie (i w ręku) ale pokrycie Polski podobno ma żałosne...A jak wygląda kwestia aktualizacji map ? To wg mnie jest sprawa KLUCZOWA (sprzet bez dokładnych map to złom) Na razie uzywam PDA z GPS wbudowanym Podoba mi sie to ze mam WYBÓR roznych dostawców map i są one dosć czesto aktualizowane (automapa nawet 4 razy w roku) Jak to jest w wypadku tego SONY ?[/quote]

W Sony jest oprogramowanie Navteq, polecam najnowszy numer Motora, jest test 8 nawigacji i test.
Niecały rok temu miałem Sony NV-U51 za 899 zł, sprzedałem szybko za 1200 zł, teraz kupiłem NV-U73 na sprzedaż, bo na Allegro są po 1200-1300 zł.
Nie wiem, jak z aktualizacją, niespecjalnie się na tym znam, dla mnie to towar w atrakcyjnej cenie, na którym można zarobić, tak jak na wszystkich wymienionych przeze mnie sprzętach. Na 37PV7 zarobiłem 400 zł, na 42PV70 600 zł, na Sony 32 LCD 300 zł i tak zbieram na KURO.

pozdrowienia i sorry za off top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...