Jump to content
Sign in to follow this  
Yesusik

Gry XHD

Recommended Posts

Witam,

Być może komuś taka lista będzie przydatna, stąd też postanowiłem takową storzyć.

W rozumieniu pojęcia [i]XHD[/i], są to gry obsługujące format 16:10 i odpowiednio rozdzielczości 1680x1050, 1920x1200 i 2560x1600 (chodź osobiście uważam, że XHD powinno być traktowane tylko dla tej ostatniej;)

Wpierw zacznę od oficjalnej listy podanej na stronie nVidii - oto i [url="http://www.nvidia.com/page/technology_extreme_hd_applications.html"][b]ONA[/b][/url]

- niestety nie była ona dość dawno aktualizowana, stąd też systematycznie i w miarę możliwości czasowych postaram się ją uzupełniać. Od razu mogę z własnych testów dopisać następujące tytuły:

[b]HALF-LIFE 2[/b] (+ EPISODE 1, EPISODE 2, EPISODE 3)
[b]UNREAL TOURNAMENT 3
CRYSIS
BIOSHOCK[/b]

A czy wśród obecnie wychodzących gier na PC są jakieś, które nie pozwalają na ustawienie takich rozdzielczości? Wydaje mi się, że taka lista jest bezsensowna, bo (prawie) wszystko na niej będzie.

nasówa się inne pytanie w którą z tych gier w tak dużej rozdzielczości na najwyższych detalach będzie można pograć na jednej średnio zaawansowanej karcie graficznej (średnio zaawansowana dla mnie to 880GTS)??

[quote name='DaN' post='74923' date='19.12.2007, 20:12 ']A czy wśród obecnie wychodzących gier na PC są jakieś, które nie pozwalają na ustawienie takich rozdzielczości? Wydaje mi się, że taka lista jest bezsensowna, bo (prawie) wszystko na niej będzie.[/quote]

Faktycznie, większość nowych gier obsługuje te rozdzielczości... może faktycznie nie ma sensu rozwijać tej listy, bo prawdopodobnie ciągnęła by się w nieskończoność - pozostańmy w takim razie przy starszych tytułach z listy nVidii :)

[quote name='Alcazar' post='75021' date='20.12.2007, 11:42 ']nasówa się inne pytanie w którą z tych gier w tak dużej rozdzielczości na najwyższych detalach będzie można pograć na jednej średnio zaawansowanej karcie graficznej (średnio zaawansowana dla mnie to 880GTS)??[/quote]

Tak się składa, że aktualnie sam posiadam wspomnianą przez Ciebie kartę (chociaż w podpisie mam podane 2 sztuki, to aktualnie korzystam tylko z jednej... druga czeka na wymiane zasilacza w PC na mocniejszy:) i mogę śmiało stwierdzić, że gry: Half-Life 2, FlatOut 2, Medal of Honor: Pacific Assault - w rozdzielczości [b]1920x1200[/b] działają mi przy [b]BARDZO WYS.[/b] (max.) ustawieniach detali i przynajmniej [b]4xAA, 8xFSAA[/b]. Dla rozdzielczości [b]2560x1600[/b] z ustawieniami [b]HIGH[/b] (z tego co pamiętam) także nie było większych problemów.

Dziś wieczór powinienem znaleźć chwilę wolnego czasu, to byćmoże dla przypomnienia odpale kilka "starszych" gier i spiszę dokładne wartości FPS.