Skocz do zawartości
digimon

dekoder EchoStar DVR-747 z twardym dyskiem

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Czy ktoś z was ma dekoder EchoStar DVR-747 z twardym dyskiem cyfrowego polsatu?
Bo chciałbym się dowiedzieć: jaki jest obraz kiedy ogląda się kanały.
Bo nie wiem czy gdzieś jest jakiś test tego dekodera.
A na różnych forach dyskusyjnych ludzie piszą że obraz na tym dekoderze jest złej jakości.
Piszę dlatego bo chciałbym mieć ten dekoder a nie wiem czy warto.
Jeszcze chciałbym się dowiedzieć ile timer-ów można zaprogramować?
Bo w instrukcji piszę że można tylko jeden timer do nagrywania ustawić. Edytowane przez digimon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. co do jakości obrazu to na telewizorze kineskopowym obraz, jest dobrej jakości, ale podkreślę na telewizorze kineskopowym, za kilka miesiecy kupie telewizor plazmowy to napisze coś wiecej na temat obrazu, natomiast co do timerów to ustawiłem 4 timery i nie pokazywało mi zapełnienia więc napewno można ustawić 4 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugeruję odpuścić sobie zakup tego dekodera. cena i możliwości NIE są adekwatne. tylko 1 głowica (oglądasz i nagrywasz tylko 1 rzecz), ciągle to tylko SD, bo dekoder powstał chyba zanim w ogóle powstała N-ka, więc jest to raczej zabytek. Do tego dysk 160gb z czego część zapchane jakimiś filmami sprzed ponad 5 lat. Co do obrazu. Wszystkie kanały SD będą działać dobrze na telewizorze nie LCD i nie plazmowym. to dosyć naturalne. Jako ex-apsowiec powiem Ci jednak, że na LCD i plazmie nigdy nie będzie idealnie - chyba, że wszystkie kanały będą w dobrym HD. Niektóre niskiej jakości kanały SD na lcdku rozpikselowywały się rażąco mimo markowego konwertera i 80cm czaszy. Warto też zwrócić uwagę na te 2 elementy własnie bo często niski sygnał powoduje też "pogorszenie obrazu" (ofkoz w innym kontekście niż pogorszenie z winy niskiego bitratu danego kanału). Ogólnie z dekoderów CP zawsze obstawałem przy Samsungu HD, bo echostary to modele "dosyć niepopularne" i z doświadczenia powiem "awaryjne". Co do 747 miałem przypadek, że po wyłączeniu w stan uśpienia dysk dalej pracował, cały dekoder nagrzewał się. Do tego Echo często miały awarię w postaci - padniętego zasilania (brak swiecenia diody po podłączeniu) oraz braku dolnego pasku sygnału.

To tyle. Proponuję rozejrzeć się albo za modułem dostępu + dekoderem zewnętrznym z HD z USB do którego mozna podłączyć zewnętrzny dysk twardy. Takie dekodery są warte wywalenia kasy podobnej lub trochę większej niz dedyki polsatowskie

Edytowane przez pocorejestracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...