Skocz do zawartości
leszekgd

SPLITER kablowy VGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam tv lcd Toshiba 32C3000P mam do niego podpietego x360 przez vga. Czesto tez podlaczam peceta przez to samo zlacze (niestety po dvi-hdmi nie mozna ustawic natywnej rozdzielczosci monitora tylko 1280x720 przez co obraz jest o wiele gorszej jakosci) i musze zmieniac kabelki.
Mam pytanie czy taki spliter [url="http://allegro.pl/item284282274_nowy_super_spliter_kablowy_na_2_monitory_0_25m_fv.html"]http://allegro.pl/item284282274_nowy_super...y_0_25m_fv.html[/url] rozwiazalby moja niedogodnosc. Wiem ze ten kabel sluzy do podlaczenia 2 monitorow do jednego peceta ale chyba w druga strone tez zadziala. Nie chce kupowac urzadzenia typu KVM bo i tak wlaczone bedzie jedno urzadzenie (albo konsola albo komp). Czy takie rozwiazanie jesli zadziala nie spowoduje pogorszenia jakosci obrazu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Jeśli to splitter pasywny (na taki wygląda) to będzie działać także w drugą stronę, jednak musisz się liczyć z pogorszeniem jakości. Niezależnie czy jest tam dzielnik rezystorowy z dopasowaniem impedancji, czy to tylko równolegle połączone kable, efekt będzie podobny. Spadek poziomu składowej stałej, który wpłynie na średnią jasność obrazu oraz zmniejszenie kontrastu wywołane spadkiem amplitudy sygnału. Dodatkowo w wyniku niedopasowania, w zależności od długości kabli i rozdzielczości będzie widać odbicia. W sumie do oglądania TV może się nadać, ale do pracy na aplikacjach komputerowych może byc uciążliwe.
BTW: To może być także splitter aktywny, wtedy nic z tego, aczkolwiek jest to mało prawdopodobne.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może spróbować z innej strony i jednak zmusić karte graficzną do wyświetlenia trybu 1366x768 po HDMI.
Napisz jaką masz kartę graficzną. Chociaż jaką byś nie miał PowerStrip powinien pomóc.
EDIT: widze, że to nic nie da, bo ten TV nie przyjmie takiej rozdziałki po HDMI.

W takim razie tak jak piszesz przełącznik będzie najlepszym rozwiązaniem.

EDIT2: A może podłączyć XBOXa componentem? Różnica pomiędzy VGA a Componentem raczej nie będzie duża o ile w ogóle widoczna. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za zainteresowanie moim problemem. Component w x360 daje gorszy obraz niz vga (mniej ostry) a i tak po componencie mam podlaczone DVD. Jako ze zainwestowalem w porzadny kabel vga do konsoli (monster cable) takze chcialbym wiedziec czy takie urzadzonko jak KVM pogarsza jakos drastycznie obraz. Jezeli tak to wole zonglowac kabelkami.
Z tym ze po hdmi nie mozna dac rozdzialki 1366x768 to Toshiba dala troche ciala, a 1280x720 wyglada okropnie - nie wiem czy DCDi Faroudja dziala po hdmi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie działa ten procesor obrazu ale przy takim przeskalowaniu o kilka procent to nic nie da. Obraz kiepski i tyle.

Przełącznik nie powinien pogorszyć obrazu znacznie. W miejscu gdzie kiedys pracowałem był taki 8-mio portowy i na rozdziałkach 1280x1024 sobie radził ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...