Skocz do zawartości
vorlon

TechniSat DigiCorder HD S2 czy Topfield TF7700 HD PVR

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić dekoder hd pvr i za stanawiam się nad Topfield TF7700 HD PVR albo TechniSat DigiCorder HD S2. Czy możecie opisać ich wady i zalety i który lepiej wybrać. Mam w tej wchili humaxa 2000 z Astonem 2.18 z kartą cyfry+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się do zakupu Topfield TF7700 HD PVR.
Czy działa na nim Cyfra+ oraz Cyfra+ HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie TF7700HDPVR tylko TF7710HDPVR ,działa C+HD ,kupiłem bez dysku i zamontowałem 750 GB, z 1TB Samsunga nie
chciał wystartować.Do tej pory używałam Humaxa 9100 ,porównując TF ma lepszego pilota,czytelniejsze menu ,lepsze zarządzanie kanałami.Wady to tylko 1 h TimeShift,niemożność nagrania tego co jest zbuforowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='vorlon' post='74415' date='18.12.2007, 10:34 ']Zamierzam kupić dekoder hd pvr i za stanawiam się nad Topfield TF7700 HD PVR albo TechniSat DigiCorder HD S2. Czy możecie opisać ich wady i zalety i który lepiej wybrać. Mam w tej wchili humaxa 2000 z Astonem 2.18 z kartą cyfry+.[/quote]
[/i]
Ja czekam na HUMAX iCord HD. Będzie dostępny na początku stycznia 2008roku. Podobno rewelacja.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Technisat Digicorder HD S2 jest wg. mnie rewelacyjny! Dlaczego? Bo w nim wszystko działa od początku tak jak powinno. Nie musisz się chrzanić jak w innych tunerach HD z niedziałającymi funkcjami, (np. EZY-BOX w którym wszystko się chrzani), lub niedziałające EPG, polskie znaki, przerywany dźwięk przez HDMI albo nienagrane audcyje po zaprogramowaniu timera. Digicorder po prostu działa tak jak by się tego oczekiwało. Reakcja na polecenia pilota jest natychmiastowa. EPG posiada polskie znaki i opisy na wiele dni do przodu (max. 7 dni). PVR programujemy prosto z EPG. Jako ciekawostkę podam, że na przednim ekraniku VFD tuner pokazuje również EPG po naciśnięciu "Info" i nawet na tym małym ekraniku są polskie czcionki. Podczas odtwarzania MP3 nawet nie musimy włączać telewizora. Struktura katalogów jest wyświetlana również na tym VFD. Zaprogramowane nagrania zawsze masz na 100% na dysku. Sami ustalamy ile minut wcześniej tuner ma zacząć nagrywanie a ile minut po zakończyć. Nagrania możemy eksportować jako pliki .TS przez port USB, np. na dysk twardy sformatowany na FAT32. Nagrania audio eksportujemy jako pliki .MP2. Przeglądarka zdjęć może nie jest zbyt szybka ale cyfrowe zdjęcia są zazwyczaj dość duże. Za to oglądamy je w jakości HD. Do tego tunera zalecana jest podwójna instalacja antenowa. Najlepiej mono block TWIN na Hotbirda i Astrę. Z Astry pobierane jest automatycznie oprogramowanie w środku nocy.

Wiem, że PVR Topfielda ma kilka ciekawych funkcji, m.in. odtwarzanie DivXów i serwer WWW/HTTP do sterowania tunerem ale ogólnie Topfield jest bardziej "ślamazarny" w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaję link do testu TF7700 HDPVR oraz Technisat na niemieckim portalu AREADVD

[url="http://www.areadvd.de/hardware/2007/Topfield_TF7700_HDPVR_01.shtml"]Topfield TF7700 HDPVR[/url]

[url="http://www.areadvd.de/hardware/2007/Technisat_Digicorder_HDS2_01.shtml"]Technisat Digicorder HD S2 [/url]

Topfield w porównaniu do Technisata potrafi nagrywać jednocześnie dwie audycje HD, natomiast przy równoległym nagrywaniu dwóch w formacie SD może jednocześnie odtwarzać zapisany materiał z dysku.

Technisat posiada dwa wbudowane tunery z tym, że tylko jeden potrafi obsługiwać format HDTV.
[b]Oznacza to, że jeśli nagrywamy jakiś program w HDTV, nie możemy jednocześnie odtwarzać filmu nagranego w HDTV.[/b]
Dla mnie jest to bardzo duży minus, ponieważ nie po to kupuję tuner HD typu twin, aby mieć takie ograniczenia.

Myślę, że jeśli chodzi o Topfielda jest to dobry tuner, ale trzeba poczekać na dopracowaną wersję Firmware`u ok. 2-3 miesięcy. Edytowane przez stachu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

W myśl zasady, każda sroczka swój ogonek chwali i bądź to człowieku mądry i podejmij właściwa decyzję.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jak sam przetestujesz.
TechniSat zaskakuje pozytywnie stablilnością działania, szybkością przełączania kanałów - na module Cyfry około 4 sekundy.
Nagrania można przenosić z odbiornika bezpośrednio na PC za pomocą aplikacji Mediaport:
[url="http://www.technisat.de/index6d07.html?nav=Software_Treiber,de,39&download=detail&produktID=1777"]http://www.technisat.de/index6d07.html?nav...;produktID=1777[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Panowie
Wszystko bardzo ładnie, ale nikt nie opisał, jaka jest jakość obrazu na tym tunerku w stosunku do innych tunerów jak i do karty do PC TECHNOTREND S2-3200. gdzie wszystkie opisywane przez was problemy nie istnieją.

Może ktoś robił takie porównanie to proszę o info w tej sprawie.
Właśnie zastanawiam się nad kupnem tunera SAT HD i rozważam wszystkie możliwości.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,Szanownych forumowiczów chciałbym się podzielić kilkoma spostrzerzeniami w sprawie Technisata:Rewelacyjny obraz HD,SD w porównaniu z np.PHilipsem cyfry+czy humaxem 2000.EPG wielodniowe na kanałach cyfry + i oczywiście polsatu,bardzo stabilna praca z modułami dedykowanymi oraz uniwersalnymi.Faktycznie jest problem z jednoczesnym nagrywaniem oraz oglądaniem kanałów HD ale dzięki EPG(kilku dniowe) można ustawić nagranie w nocy lub wtedy kiedy się ogląda tv.Tak na marginesie przestrzegam przed Humaxami po doświadczeniach z 2000 HDCI trudno przypuszczać że firma ta będzie interesować się polskim rynkiem ,do dzisiaj dekodery te niemogą sobie poradzić z poprawną pracą z włorzonymi dwoma modułami(polsat,cyfra)EPG na dwie naj.audycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...