Jump to content
Sign in to follow this  
buku

Czwarta platforma cyfrowa już od marca 2008

Recommended Posts

[url="http://media2.pl/media/31258-czwarta-platforma-cyfrowa-juz-od-marca.html"]http://media2.pl/media/31258-czwarta-platf...z-od-marca.html[/url]
[quote]Zarząd Telekomunikacji dotrzymał obietnic. Już w przyszłym roku doczekamy się na rynku kolejnej cyfrowej platformy satelitarnej. Canal+ Cyfrowy – operator Cyfry Plus – i Telekomunikacja Polska w weekend podpisały umowę o współpracy w zakresie stworzenia wspólnej oferty telewizyjnej oraz internetowej. Model współpracy jest ciekawy, bo nie spotykany na rynku europejskim.[/quote]
[quote]Do tej pory najwięksi operatorzy telekomunikacyjni działający w Europie raczej sprzedawali w sieciach (w oparciu o linie telefoniczne, w technologii IPTV/ADSL) pakiety telewizyjne największych platform cyfrowych. Tak się stało, gdy kilkanaście miesięcy temu TP uruchamiała własne usługi telewizyjne – klienci Telekomunikacji mogą oglądać pełny pakiet Cyfry Plus.

Umowa TP i Canal+ Cyfrowy nie ma odpowiednika wśród innych spółek należących do France Telecom (większościowego udziałowca TPSA) w Europie. Z dostępnych informacji wynika, że Telekomunikacja będzie oferować swoim klientom dostęp do usług telewizyjnych w oparciu o infrastrukturę (centrum nadawcze) Cyfry Plus. Ma to pozwolić na pokrycie zasięgiem usługi telewizyjnej terenów, gdzie z przyczyn technicznych lub ekonomicznych nie można zaoferować abonentom łącz umożliwiających superszybką transmisję danych w oparciu o linie telefoniczne (w technologii ADSL).

W praktyce oznacza to, że TP będzie mogło oferować pakiet telewizyjny w całej Polsce przy braku konieczności modernizacji infrastruktury kablowej. Ciekawi natomiast fakt iż obie strony zapowiadają wprowadzenie do oferty terminali (dekoderów) z dostępem do internetu, usługami interaktywnymi, wideo na żądanie oraz możliwością podłączenia telefonu stacjonarnego. Abonentom może się to spodobać, ale pod warunkiem, że nowa oferta będzie atrakcyjna cenowo. Regułą jest to, że pakiet kilku usług (np. internet, telefon, telewizja) jest tańszy niż kupno „osobno” każdej z usług. Być może także doczekamy się czwartej usługi – telefonii komórkowej pod marką Cyfry Plus. Umowa z TP dla Cyfry Plus ma również pokazać, że Cyfrowy Polsat – lider rynku wśród platform cyfrowych – oferując „tylko” telewizję i telefonię komórkową nie jest aż tak atrakcyjny, jak Cyfra, która ma w swoim portfolio także internet i usługi interaktywne.

Wspólne usługi TP i Cyfry Plus mają być dostępne w ciągu kilku miesięcy - najpóźniej pod koniec marca.[/quote]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy można to nazwać czwartą platformą, raczej jest to poszerzenie kanałów dystrybucji dla już istniejącej Cyfry+.
Co z tego wyjdzie zobaczymy w praniu (zwłaszcza ceny będą miały decydujące znaczenie).
Brzmi ciekawie dodatkowe jak podaje satkurier:
"Klienci TP, którzy zechcą skorzystać z nowej usługi, otrzymają hybrydowe dekodery, pozwalające na odbiór programów i usług telewizyjnych poprzez satelitę oraz Internetu np. w technologii CDMA czy WiMAX."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawa informacja, ale napisana w taki sposób że kompletnie nie wiadomo o co chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='maxiuca' post='74249' date='17.12.2007, 13:41 ']Ciekawa informacja, ale napisana w taki sposób że kompletnie nie wiadomo o co chodzi.[/quote]


Jak to nie wiadomo o co chodzi, dwie francuskie firmy dogadały się w kwestii współpracy ;).

Edited by SlawekR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...