Skocz do zawartości
Poldek

Nowy tuner do cyfry...pomóżcie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...sprawa stała się faktem, stary poczciwy philips zdechł.Potrzebuje waszej pomocy przy zakupie nowego sprzetu.Niestety jestem zielony :) Zakup 42" LCD popycha mnie w kierunku tunera HD,ale na razie zostanę tylko przy SD bo za bardzo cyfra nie popisuje się z ilością kanałów HD, uprzejmie proszę poradźcie co kupić. Sprzęt który włączę i po prostu będzie działał na legalu C+ Czego potrzebuje?

- forsa - do 600zł
- HDMI, Component czy Scart?

Będę wdzięczny...za odpowiedzi a nie dywagację na mój temat
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,jeśli kupił Pan telewizor, który ma wyjście hdmi, a więc obsługuję programy hd na prawdę warto zainwestować w dekoder obsługujący programy hd. Różnica w cenie takich dekoderów jest dość zauważalna, ale na prawdę warto!! Jeśli chce Pan mieć spokój z wymianą dekodera na wiele wiele lat polecam dekoder hd z dyskiem twardym. Aktualnie godny polecenia jest TechniSat DigiCorder HD S2, ale cena też znaczna. Są również tańsze dekodery z obsługą programów hd, między 800-1300 bez dysku twardego(bez dysku twardego, a obsługujący programy hd moim zadaniem najlepszy jest aktualnie Topfield 7700+dokupienie modułu). Jeśli używa Pan cyfry+ lub innego usługodawcę w większości tych tunerów niezbędny będzie moduł, który musi Pan dokupić, abym dekoder mógł odczytywać Pana kartę abonamentową. Tu polecam moduł Aston 2.18, aktualnie najnowszy, który obsługuje kanały hd, a nie wszystkie to robią. Pozdrawiam i zachęcam do kroku na przód, bo warto zainwestować i mieć spokój.
Pozdrawiam
Maciej C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Poldek' post='74115' date='17.12.2007, 02:02 ']Witam...sprawa stała się faktem, stary poczciwy philips zdechł.Potrzebuje waszej pomocy przy zakupie nowego sprzetu.Niestety jestem zielony :P Zakup 42" LCD popycha mnie w kierunku tunera HD,ale na razie zostanę tylko przy SD bo za bardzo cyfra nie popisuje się z ilością kanałów HD, uprzejmie proszę poradźcie co kupić. Sprzęt który włączę i po prostu będzie działał na legalu C+ Czego potrzebuje?

- forsa - do 600zł
- HDMI, Component czy Scart?

Będę wdzięczny...za odpowiedzi a nie dywagację na mój temat
Pozdrawiam[/quote]

Do zeszłego tygodnia miałem 3 letni pioneer z cyfry+ i TV crt.Zamieniłem go na philipsa pvr HD i zaktualizowałem oprogramowanie .Nic nie zmieniałem przy antenie.Płacę 20zł miesięcznie za dekoder i 6 zł za National geo HD.Połączenie hdmi- przewodem bandridga z certyfikatem 1080 -z sharpem 42xl2e daje piękny obraz na dobrych kanałach SD ( odległość ok 3,5m od tv ) a na Nationalu HD jakość jest powalająca na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym powaleniem na kolana to bylbym ostrozny.
Faktycznie obraz jest OK ale nie powala. Bitstream w okolicach 9-13Mb/s nie powala. Powyzej 20 Mb/s juz cieszy oko :-).

Moze za jakis czas doczekamy sie poziomu 40 Mb/s czego wszystkim nam zycze, tym bardziej ze wiekszosc zaczyna kupowac telewizory o przekatnych powyzej 42 cali.

Jesli chodzi o tunerek do HD to oprocz dedykowanego przez Cyfre+ ( z HDD) najtansza opcja to Ferguson 8900 (ok 1200zl), ale nie ma wbudowanego dysku twardego. Posiada natomiast czytnik uniwersalny co elininuje koniecznosc dodatkowych zakupow do ogladania Cyfry+.
W daleszej kolejnosci to Kathrein 910 (ok 1200 zl), nie ma wbudowanego dysku twardego i konieczny jest dodatkowy zakup modulu CI (najtansza opcja dedykowany modul Cyfra+ za ok 180zl) wymagana do ogladania platformy Cyfra+.
Pozniej sa juz modele z HDD na pokladzie ale cena ich to zdrowo powyzej 2000zl.
Jesli wiec nie zamierza Pan przekroczyc budzetu to proponuje pozostac przy dedykowanym dekoderze Cyfra+.

Moze w najblizszym czasie pojawi sie jeszcze IPBox 9000HD (ok 1900zl), ale jak narazie termin podobnie jak w przypadku tunera widmo DM8000 przekladany jest dosc regularnie na pozniej

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tarabuk' post='82120' date='28.01.2008, 22:04 ']Do zeszłego tygodnia miałem 3 letni pioneer z cyfry+ i TV crt.Zamieniłem go na philipsa pvr HD i zaktualizowałem oprogramowanie .Nic nie zmieniałem przy antenie.Płacę 20zł miesięcznie za dekoder i 6 zł za National geo HD.Połączenie hdmi- przewodem bandridga z certyfikatem 1080 -z sharpem 42xl2e daje piękny obraz na dobrych kanałach SD ( odległość ok 3,5m od tv ) a na Nationalu HD jakość jest powalająca na kolana.[/quote]

a jaki masz konwerter, pojedynczy czy TWIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kriss33' post='82258' date='29.01.2008, 18:30 ']a jaki masz konwerter, pojedynczy czy TWIN?[/quote]

Mam pojedyńczy konwerter .
Wszystko działa OK.Myślałem o dodatkowym przewodzie i twinie aby oglądać jeden program podczas nagrywania drugiego ale zrezygnowałem z tego pomysłu bo możliwości PVR zupełnie mi wystarczają.Mogę oglądać np TVP1 i nagrywać TVP2 ( tylko po co? ) byle programy były z jednego transpondera.
Ponadto to niedrogo wychodzi i jak się pojawi coś nowszego zawsze można oddać Cyfrze i wziąć coś nowego lub podłączyć się do innego operatora.
Szkoda wywalać tyle kasy na zakup sprzętu skoro można nająć go na jakiś czas.Ponadto chciałbym dodać że obraz National Geo HD powala mnie osobiście na kolan bez względu cudze opinie w tym temacie w rodzaju :
Z tym powaleniem na kolana to bylbym ostrozny.
Faktycznie obraz jest OK ale nie powala. Bitstream w okolicach 9-13Mb/s nie powala. Powyzej 20 Mb/s juz cieszy oko :-)."

Nie jestem do końca pewien czy to zasługa TV terminala czy kabli lecz obraz jest piękny :lol:

Edytowane przez tarabuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...