Skocz do zawartości
Brzezy

DENON AVR 2308 czy Onkyo TX-SR605S

Rekomendowane odpowiedzi

krótka piłka ;) a może jeszcze coś innego polecacie?
Prawdopodobnie będzie to grało razem z Denonem DVD 1940 wg mnie najlepszym na rynku w tej klasie cenowej odtwarzaczem z upscalerem 1080p... (patrząc oczywiście na cenę i dane no i na to co DENON już zrobił w kwestii obrazu... - fakt na żywo nie miałem okazji zobaczyć i może sięokazać kupa ale jednak wydaje mi si, że to dobry odtwarzacz...)
Może jakaś konkurencja poparta dobrymi argumentami. Chodzi mi koło nosa też Marantz DV6001... tylko co do niego...

pozdrowionka!

Edytowane przez Brzezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Brzezy' post='72816' date='11.12.2007, 01:12 ']krótka piłka ;) a może jeszcze coś innego polecacie?
Prawdopodobnie będzie to grało razem z Denonem DVD 1940 wg mnie najlepszym na rynku w tej klasie cenowej odtwarzaczem z upscalerem 1080p... (patrząc oczywiście na cenę i dane no i na to co DENON już zrobił w kwestii obrazu... - fakt na żywo nie miałem okazji zobaczyć i może sięokazać kupa ale jednak wydaje mi si, że to dobry odtwarzacz...)
Może jakaś konkurencja poparta dobrymi argumentami. Chodzi mi koło nosa też Marantz DV6001... tylko co do niego...

pozdrowionka![/quote]


Denon 1940, jak najbardziej, ale po co ?
lepiej np. Toshiba XE1 HD-DVD, masz i super skaler 1080p Reon HQV i przy okazji HD,
a do tego zdecydowanie Onkyo 605, super wydajny wzmacniacz i jedyny !!!, który obsługuje głośniki 4-ohmowe, Denon nie ciągnie,
pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) widzę zwoleników niebieskich laserów.. Faktem jest Toshiba XE1 całkiem fajny sprzęt, który zgarnął sporo nagród...ale widzę parę ale <_< Po pierwsze sprzęt nie czyta SACD ani DVD-Audio a z tego raczej nie zrezygnuję bo musiałbym wywalić parę fajnych pozycji... PO drugie tak mi się przynajmniej wydaje DENON 1940 lub inny w tej cenie odtwarzacza HD - w tym przypdaku HDDVD będzie lepiej odtwarzał zwykłe DVD - a nie ma się co oszukiwać że szybko tytuły nie bedą pojawiać się w sklepach w rozsądnych cenach ;) Na chwile obecną wydawnictwa DVD to bardzo spory procent na rynku (ponad 90%).
Co do samego upscalera w Toshce wydaje mi się, że istnieje prawdopodobieństwo, że będzie on gorszej jakości niż w DVD w tej cenie. Wszystko to oczywiście w moim przypadku teoria.. ale osobiście wbiję się w niebieskie lasery w kolejnym etapie czyli za jakieś 3-4 lata... jak już będzie faktycznie po co...
Poza tym lubię też jak sprzęt wygląda a nie straszy :) choć to może nie jest argument hehe, ale trochę kupowato wyglądłby taki odtwarzacz z ampli, który będzie z innej bajki zupełnie... (tutaj też kłania się czynnik wife acepted...), jak również miejsce gdzie to wszystko ma stać... a jest niestety mega ograniczone.
Dobra jakoś obrazu owszem ale wygląd i ergonomia są u mnie bardzo wysoko.
No ale tak jak pisałem wcześniej brak SACD...a dwóch playerów już nie mam gdzie postawić :)
Co do ampli natomiast powiadasz Onkyo - w chwili obecnej mam TX-SR501E i jestem z niego bardzo zadowolony i początkowo patrzyłem na model 605 ale jakoś wpadł mi w oko DENON no i dlatego padło pytanie
Co do wydajności - pokój 18 mkw + canton LE190 front - DENON nie poradzi? 100W/kanał/8 OHM?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Brzezy' post='72833' date='11.12.2007, 01:14 ']:) widzę zwoleników niebieskich laserów..[/quote]
? [b]HDTV[/b]polska.com

[quote name='Brzezy' post='72833' date='11.12.2007, 01:14 ']Co do samego upscalera w Toshce wydaje mi się, że istnieje prawdopodobieństwo, że będzie on gorszej jakości niż w DVD w tej cenie.[/quote]
Rozumiem, że telewizor masz tak koło 60 cali albo projektor żeby tę ewentualną subtelną różnicę zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='72835' date='11.12.2007, 01:20 ']? [b]HDTV[/b]polska.com


Rozumiem, że telewizor masz tak koło 60 cali albo projektor żeby tę ewentualną subtelną różnicę zobaczyć?[/quote]

nie hdtv.polska - początkujący w temacie jestem... :)

mam only 42 cale i tak jak mówiłem - moje przemyślenia są czysto teoretyczne, a że kumam co nieco w temacie AV a poprzedniej genracji to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że tak jak w przypadku cd i dvd czytających cd, te pierwsze zawsze były lepsze od odtwarzaczy typowo kinowych...(wiadomą sprawą jest, że różnice były/są niewielkie dla zwykłego słuchacza, ale będą dla audiofila :) Ja takowym nie jestem ale różnicę słyszę.
Tak w przypdaku czytania dobrych płyt dvd na odtwarzaczu dvd z dobrym deinterlacerem efekt będzie taki sam (jak nie lepszy - wiem wiem, mam się puknąć w czoło :) niż na odtwarzaczu HD - do tego brak sacd i HD dostaje w oko prawym sierpowym :) Też nie jestem maniakiem DVD i raczej nacisk stawiam na dobre audio przy oczywiście jak najlepszym obrazie w miarę możliwości - toshiba i jej podobne wtapiają w sacd i to je dyskwalifikuje - zaznaczam, że tylko u mnie, nie globalnie :). Na chwilę obecną dobre DVD z dobrym przetwarzaniem obrazu up są dla mnie po prostu bardzie wszechstronne i patrząc na konfigurację sprzętową czyli np brak wspomnianego TV 60 cali bez sensu kupować odtwarzacz HD jak na 42 calach i tak nie zobaczę różnicy.... no nie?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale fakt, faktem jak zależy Ci na DVD-Audio i SACD i nie chcesz wchodzić w HD to nie ma co dywagować na tym DVD Denona. Bierz i niech Ci dobrze służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oczywiście tak dla ścisłości, nie ma nic przeciwko HD player'om - tylko jakoś DVD z up bardziej pasuje do mojego obecnego profilu.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna rzecz: to DVD Denona i ten wzmak mają chyba te same układy skalujące (DCDi Faroudja) więc może nie ma sesnu płacić dwa razy za to samo. Onkyo będzie tańsze i obsługuje nowe formaty dźwięku (na razie bezużyteczne, ale pewnie wejdziesz w HD szybciej niż Ci się wydaje, to wciąga :) ).
Pozostaje kwestia brzmienia ale to musisz już sprawdzić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że to jakoś mi umknęło - z racji, że dopiero zaczynam zabawę w temacie... faktem jest, ze i avr2308 i dvd 1940 mają ten sam skaler tylko teraz jak to się ma w praktyce...bo rozmumiem, że puszczając obraz z dvd poprzez ampli do Tv, uzyję jednego skalera - tego, który jest w ampli i to on poda mi obraz odpowiednio na TV. Cholera to faktycznie w tym wypadku dwa nie są potrzebne - jeżeli natomiast dvd bezpośrednio do TV używany scaler dvd ... hmmm czyli mając skaler w ampli mogę mieć byle jaki dvd bez skalera odpowiednio podłączony (nie patrząc na jakośc) i sygnał podany będzie na tv, tak jak to zrobi ampli .. niby logiczne ale jak to jest w praktyce...?? cxhyba późno jes i już nie myślę... łoojeezuu...
pozdr i dobranoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że myslisz podobnie jak ja a zatem zupełnie szczerze polecę Ci to czego sam uzywam od roku i z czego jestem OGROMNIE zadowolony
Denon 2930
Muzyka rewelacyjna, obraz zbliżony do HD ! Na prawdę szczerze polecam. Jesli w HD zamierzasz uderzać dopiero za kilka lat- ten sprzęt jest na prawdę znakomitym wyborem ! Przede wszystkim- ma dużoooo lepszy skaler niż 1940 (i wogóle lepsze tory audio, video)
Pomyśl

No i czynnik "wife accepted" też nie bedzie tu problemem :)

Z pozdrowieniami
m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wiemy, ze nic nie wiemy :) Skoro slyszysz roznice miedzy CD i SACD, albo zauwazysz roznice w skalerze miedzy Denonem a Toshiba, to roznice w obrazie miedzy DVD a HD MUSISZ zauwazyc nawet z zamknietymi oczami.
Wyglada na to, ze najwazniejszy jest dla Ciebie dzwiek, wiec proponuje Denona 1940 plus jakies CD z wyzszej polki (tez moze byc od biedy Denon :) ) , plus porzadny starszy wzmacniacz 5.1 ale z dobrymi osiagami w stereo(bi-amp i takie tam). Powinno mimo wszystko sie zmiescic w szafce.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak piszą koledzy, jeśli Ci zależy na dobrym dźwięku SACD i DVD Audio, to bierz tego Denona 2930, albo ostatecznie 1940

skalerem w DVD się nie sugeruj, bo w Onkyo 605 jest skaler DCDi Faroudja do 1080p, w TV też są skalery, Twój 42 cale jest Full HD, czy HD Ready ?

co do wydajności, nigdy nie za wiele mocy we wzmacniaczu, tylko nie sugeruj się parametrami wzmocnienia w katalogu, raczej spójrz w tych dwóch ampli na pobór prądu i zobaczysz, m.in. dlaczego Onkyo 605 dostał EISĘ i wygrywa niemalże wszystkie testy porównawcze,
chociaż Denon do muzy może zabrzmieć bardziej muzycznie, ale nie wiem, czy to da się usłyszeć, bo to i kable i głośniki i pomieszczenie, wszystko wpływa na odbiór,

a wracając do niebieskich laserów, to Playstation 3 też ma skaler, odtwarza przy tym wielokanałowe SACD, i ma banalnie prostą obsługę Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='72908' date='11.12.2007, 14:20 ']tak jak piszą koledzy, jeśli Ci zależy na dobrym dźwięku SACD i DVD Audio, to bierz tego Denona 2930, albo ostatecznie 1940

skalerem w DVD się nie sugeruj, bo w Onkyo 605 jest skaler DCDi Faroudja do 1080p, w TV też są skalery, Twój 42 cale jest Full HD, czy HD Ready ?[/quote]

MAm Philipsa 42PFL9732D/10... kurde to jak to w końcu jest, mając skaler w dvd brdzo dobry np REON VX-50 przepuszczając to przez ampli ze skalerem Faroudj'i, który mi zadziała? wideo jest przepuszczone przez ampli bez ruszania. Bo wtedy np dvd 2390 bez sensu podłączać do jakiegos ampli, który ma skaler DCDi - w tym momencie już zgłupiałem... chyba muszę się gdzieś w tym temacie edukować - najlepiej jakieś praktyki zapodac :) Czy 2390 prosto do TV podłączam czy jak to ma wyglądać ?? no masakra jakaś panowie... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...