Skocz do zawartości
Tooltm

LCD do 3,500 jaki najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam fachowców Mam pytanie dla analizujących stosunki ceny i jakosci telewizorów LCD. Chodzi o podpowiedz w wyborze LCDeka w cenie powiedzmy max do 3500zł. Wiem że to nie wiele kasy ale taki budzet. Podam dane : kabłowka, pokój jakieś 3,4 metry. Myslałem o maxymalnej przekątnej z mozliwych a z racji budżetu , nie dopuszczam Full HD , chociaz bardzo tego żaluję. Ale ponoc na Full kabel widac jeszcze gorzej niz inne źródła. pod uwagę biore Tv z 100Hz ami bo one ponoć w znaczący sposób poprawiają oglądanie SD . Philips 32PFL7862D i LG 32LB75 brałem pod uwage ale to troche małe przekatne....Prosze o propozycje... i jakis cud w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy za 3500 dostaniesz cos wiekszego niz 32 cale. Ten LG 32LB75 jest calkiem ciekawa propozycja, jesli zaakceptujesz mniejsza przekatna. Stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku doskonały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tooltm' post='71772' date='06.12.2007, 03:24 ']Myslałem o maxymalnej przekątnej z mozliwych a z racji budżetu , nie dopuszczam Full HD , chociaz bardzo tego żaluję. Ale ponoc na Full kabel widac jeszcze gorzej niz inne źródła...[/quote]


A skąd taka teza, znaczy się skąd to "ponoć"? Rozdzielczość matrycy zasadniczo nie ma wpływu na jakość obrazu z kablówki. Teoretycznie rzecz ujmując to skalowanie obrazu o niskiej rozdzielczości może być dokładniejsze przy matrycy full HD. W praktyce to żadna różnica. Co najwyżej dawniej można było mówić o braku wydolności procesorów obrazowych do przetworzenia obrazu i zaadresowania takiej matrycy. Ale obecne procesory są już wystarczająco wydajne aby temu podołać.

[quote name='Tooltm' post='71772' date='06.12.2007, 03:24 ']. pod uwagę biore Tv z 100Hz ami bo one ponoć w znaczący sposób poprawiają oglądanie SD .[/quote]

Kolejne błędne "ponoć". Nie istnieje żadna logiczna zależność pomiędzy tak zwanymi układami 100Hz, a tym jakiego typu i o jakiej jakości obraz oglądamy. Wręcz można postawić tezę odwrotną, kiepskie układy 100Hz pogarszają jakość obrazu traktowaną w kategoriach zawartości artefaktów w obrazie postrzeganym.


[quote name='Tooltm' post='71772' date='06.12.2007, 03:24 ']Philips 32PFL7862D i LG 32LB75 brałem pod uwage ale to troche małe przekatne....Prosze o propozycje... i jakis cud w temacie.[/quote]


Za to istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy jakością obrazu postrzeganego, przekątną i jakością sygnału wejściowego. Im większa przekątna tym znacznie gorzej będziemy odbierać obraz z kiepskich źródeł typu kablówka. Jak widać opierasz się niestety na z gruntu nieprawidłowych przesłankach, co może skutkować złym wyborem.

Uściślijmy więc:

1. Rozdzielczość matrycy nie będzie mieć bezpośredniego widocznego wpływu na odbiór sygnału marnej jakości, przy założeniu że procesory obrazowe są prawidłowo zaimplementowane (oprogramowane).

2. Układy popularnie zwane 100Hz mają poprawiać płynnośc ruchu obiektów. Nie poprawiają pozostałych parametrów obrazu. W szczególności nie poprawiają marnego sygnału SD. W skrajnych przypadkach mogą mieć nawet niekorzystny wpływ na obraz.

3. Im większa przekątna tym bardziej będą wyłazić do wierzchu niedoskonałości marnego źródła. Tak działa oko ludzkie, im większy obraz tym więcej śmieci jest w stanie dostrzec.

W swoich rozważaniach powinienieś oprzeć się na jakości elektroniki towarzyszącej matrycy i tym jaki ma ona wpływ na kulturę prezentacji kiepskiego sygnału. doskonałym przykładem jest tu układ Pixel Plus we wszelkich jego odmianach.

Występowanie lub też brak układu kompensacji ruchu powinieneś uzależnić od swoich preferencji, to znaczy jak jesteś czuły na prezentację ruchu przez matryce LCD.

Rozdzielczość matrycy w swoim tv powinieneś uzależnić od tego jakich docelowo źródeł sygnału będziesz używał. Jeśli to ma być kablówka, to po prostu szkoda pieniędzy na Full HD. Zysk będzie zerowy z takiej matrycy. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na telewizor ze szlachetniejszymi procesorami obrazowymi.

EDIT

A jeśli chodzi o rozważane wyżej telewizory, to cytowany LG jest o grupę produktową niżej od 7862D. Stawiałbym go prędzej w przedziale modelu 5322D, ostatecznie 7332D .

7862D możesz porównywać z 32LX70p Panasonica, albo Sony D3000. Musisz się więc zdecydować na określoną grupę produktową. Będzie wtedy łatwiej coś wybrać. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...