Skocz do zawartości
marpap74

Wasze opinie HR10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie zakupy kamery HD . Mój wzrok skierowałem w stronę modelu HR10. Jeżeli ktoś go używa ma jakieś spostrzeżenia lub uwagi będę bardzo wdzięczny jeżeli się nimi podzieli .
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siema ,kupiles juz moze? bo jestem ciekawy jak wychodzi w praniu ta kamerka (jakies przykladowe filmy), sam mam zamiar ja kupic u sasiadow zzza odry w Pixxass [url="http://www.pixxass.de/product_info.php?products_id=5350"]http://www.pixxass.de/product_info.php?products_id=5350[/url] ,wychodzi na dzien dzisiejszy jakies 1800 zl wiec nie jest źle tyle tylko ze za bardzo nie wiem jak przelac kase z tego co tam napisali to mozna to zrobic jako CHECK\MONEY ORDER czyli czek bodajze i jako przekaz bankowy i tu mam pytanie do tych ktorzy czyms takim sie bawili czyli robili zakupy za granica jak taki przekaz wykonac ,moze ktos moglby krok po kroku w kilku punktach napisac jak to zrobic ,dzieki aha i najlepiej zeby ten przekaz kosztowal jak najmniej :lol:
Dobra, juz wiem dzisiaj (20.05) zamowilem kamerke w Pixxass , przelew zrobilem w Banku PeKaO ( z żubrem) koszty przelewu =80 zł (masakra! a wyczytalem gdzies ze w tym roku w Polsce obnizono koszty zwiazane z przelewami zagranicznymi ;-) megaLOL . Bank ten wybralem bo zaden inny pseudobank ktore teraz wyrastaja jak grzyby po deszczu typu jakies millenium multi itp itd nie robia takich operacji a przynajmniej nie dla osob ktore nie posiadaja tam konta. Jedyny bank ktory wykonuje takie operacje (dla nie posiadaczy konta) byl ten żubr; byl tez PKO (ale tam oplaty wynosily ok 100 zl oraz BPH ale tam oplaty= 100+ bodajze o ile pamietam 25 euro ; w innych bankach nie bylem bo nie chcialo mi sie chodzic ,Takj wiec cala kamerka (Canon hr10) kosztowala mnie 499E (cena podst.)+ 25 E (przesylka) + 80 zł (oplaty bankowe) co na dzien dzisiejszy dalo kwote 1870 zł ( u nas najtaniej gdzie widzialem cena wynosila 2199 tutaj [url="http://www.mpcomp.pl/product_info.php?cPath=34_103&products_id=815"]http://www.mpcomp.pl/product_info.php?cPat...products_id=815[/url], moze niewiele wiecej ale ja i tak wyżylowalem sie na ta kamere bo mialem zrobic zakup do 1500 , jak kamerka dotrze i troche sie z nia zapoznam to dam znac jak sie sprawuje

Edytowane przez hafnarfjordur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm

aktualnie kupilem hg10 w Japoni...wszystko piweknie tylko ze zapisuje w formacie AVCHD i tu zaczyna sie zabawa. Bawie sie w monaz a nawet nie moge tego odtworzyc. nie wiem co to bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='igorees' post='109725' date='13.07.2008, 08:43 ']wiatm

aktualnie kupilem hg10 w Japoni...wszystko piweknie tylko ze zapisuje w formacie AVCHD i tu zaczyna sie zabawa. Bawie sie w monaz a nawet nie moge tego odtworzyc. nie wiem co to bedzie :)[/quote]

AVCHD to standard w kamerach HDD lub Flash, nie wiem w czym problem, chyba miałeś tego świadomość kupując tą kamerę?
Aktualne oprogramowanie NLE radzi sobie z tym formatem (Vegas, Adobe Premiere), ale potrzebujesz silnego kompa do edycji. Żeby odtworzyć to na kompie po zgraniu z kamery musisz zainstalować sobie odtwarzacz który go wspiera (VLC, PowerDVD) lub kodek np. ffdshow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niczego nie musi

U mnie materiał na karcie SD wyciągniety prosto z kamery czyta bez problemu zwykły WMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WMP także używa kodeków i to niekoniecznie optymalnych. Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do oglądania SPOKOJNIE wystarczy
NIGDY komp nie jest i nie będzie referencyjnym playerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...