Skocz do zawartości
  • 0
madzialena

LE 46M86BD ?, LC 46X20E ?, TOSHIBA 23030 ?.

Pytanie

witam zamierzam kupić tv lcd 46" ale biebardzo wiem ktory bedzie najlepiej odbieral sygnal z cyfry +,. powiem tylko ze kolega kupil sobie sharpa lc-46x20e {ma także cyfre} i z ta ostroscia w tle to tak niebardzo . nierozumie jeszcze jednej żeczy a mianowicie kontrast w samsungu 15000-1 a w sharp-ie 2000-1 plus 10000-1 dynamicznego .Prosze a jakies rady pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam,

Do C+ w jakości PAL (SD) polecam Philipsy, najlepiej 47PFL9632, to jest TOP klasa w LCD,
a z w/w Toshibę 47Z3030, ze względu na deinterlacer DCDi, który dobrze przerabia sygnał SD.
Te 2 TV najlepiej z LCD radzą sobie z sygnałem o standardowej (palowskiej) rozdzielczości.
Ale proszę nie spodziewać się rewelacji na tak dużym ekranie. Co innego sygnał HD, a kanałów w HD będzie stopniowo przybywać.
Jeżeli nie planujesz korzystać z ofert platform w HD w najbliższym czasie, to odradzam w ogóle kupowanie płaskiego telewizora do czasu, aż zaczniesz odbierać kanały HD i/lub będziesz posiadać odtwarzacz HD lub konsolę np. Playstation 3.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ja tez przezywalem podobny dylemat.Tydzien temu kupilem Sharp LC-46XL2E.Przewazylo to,ze ma wszystkie nowinki techniczne jak np 100Hz,mnostwo wejsc w tym 3 HDMI itd.Jest produkowany w Japonii.Cena konkurencyjna,zaplacilem 8660,- zl.Na dostawe czekalem 5 dni.Narazie nie mam nic poza telewizorem,ogladam analogowa kablowke.Obraz jest nieomal doskonaly,upscaling czy jak to tam sie nazywa dziala skutecznie.Moje kolejne plany to nbox a nastepnie kino domowe w lepszym gatunku z DVD playerem,bo mam juz sporo filmow i nie mam na czym ogladac.Wybor trudny,bo mam duzo filmow przywiezionych z USA.Niezaleznie od tego problemu chce jeszcze kupic magnetowid taki zeby pasowal technicznie do calego mego przyszlego sprzetu.Mam tasmy polskie,ale wiekszosc to moje stare nagrania amerykanskie.Przywiozlem sobie moj stary computer media center,ale to tylko klopot,bo i napiecie inne i juz troche przestarzaly i fachowcy odradzili mi przerobke jako nieoplacalna i brak mozliwosci wprowadzenia nowinek technicznych.
W trakcie procesu wybierania telewizora ogladalem rozne,ale przekonalo mnie 100Hz.Znaczaco poprawia obraz.Marki Philips nie bralem pod uwage,bo tam (za oceanem) jest on uwazany za marna firme,ktora niewiele sama robi tylko sklada z koreanskich detali.Wiekszosc to montazownie na Filipinach,w Malazji itp.Nie mam zaufania do tych wytworcow,podobnie jak i do polskich (Samsung).Zbadalem sprawe awaryjnosci telewizorow i dla tych firm wypada ona niekorzystnie.
Na Twoim miejscu bralbym pod uwage Toshiba,Sony.Chociaz ta ostatnia to tylko marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='AreckiW' post='71593' date='04.12.2007, 23:10 ']Witam,

Do C+ w jakości PAL (SD) polecam Philipsy, najlepiej 47PFL9632, to jest TOP klasa w LCD,
a z w/w Toshibę 47Z3030, ze względu na deinterlacer DCDi, który dobrze przerabia sygnał SD.
Te 2 TV najlepiej z LCD radzą sobie z sygnałem o standardowej (palowskiej) rozdzielczości.
Ale proszę nie spodziewać się rewelacji na tak dużym ekranie. Co innego sygnał HD, a kanałów w HD będzie stopniowo przybywać.
Jeżeli nie planujesz korzystać z ofert platform w HD w najbliższym czasie, to odradzam w ogóle kupowanie płaskiego telewizora do czasu, aż zaczniesz odbierać kanały HD i/lub będziesz posiadać odtwarzacz HD lub konsolę np. Playstation 3.

pozdrowienia[/quote]
A mozesz mi doradzic jakis lepszy dekoder , który choc troszke by poprawil sygnal z cyfr+ , obecnie używam FERGUSON-A AF7318 , zdaje sobie sprawe że niebedzie to HD no ale może dzieki , Pozdrawiam Madzialena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='emeryt21' post='71638' date='05.12.2007, 08:35 ']Ja tez przezywalem podobny dylemat.Tydzien temu kupilem Sharp LC-46XL2E.Przewazylo to,ze ma wszystkie nowinki techniczne jak np 100Hz,mnostwo wejsc w tym 3 HDMI itd.Jest produkowany w Japonii.Cena konkurencyjna,zaplacilem 8660,- zl.Na dostawe czekalem 5 dni.Narazie nie mam nic poza telewizorem,ogladam analogowa kablowke.Obraz jest nieomal doskonaly,upscaling czy jak to tam sie nazywa dziala skutecznie.Moje kolejne plany to nbox a nastepnie kino domowe w lepszym gatunku z DVD playerem,bo mam juz sporo filmow i nie mam na czym ogladac.Wybor trudny,bo mam duzo filmow przywiezionych z USA.Niezaleznie od tego problemu chce jeszcze kupic magnetowid taki zeby pasowal technicznie do calego mego przyszlego sprzetu.Mam tasmy polskie,ale wiekszosc to moje stare nagrania amerykanskie.Przywiozlem sobie moj stary computer media center,ale to tylko klopot,bo i napiecie inne i juz troche przestarzaly i fachowcy odradzili mi przerobke jako nieoplacalna i brak mozliwosci wprowadzenia nowinek technicznych.
W trakcie procesu wybierania telewizora ogladalem rozne,ale przekonalo mnie 100Hz.Znaczaco poprawia obraz.Marki Philips nie bralem pod uwage,bo tam (za oceanem) jest on uwazany za marna firme,ktora niewiele sama robi tylko sklada z koreanskich detali.Wiekszosc to montazownie na Filipinach,w Malazji itp.Nie mam zaufania do tych wytworcow,podobnie jak i do polskich (Samsung).Zbadalem sprawe awaryjnosci telewizorow i dla tych firm wypada ona niekorzystnie.
Na Twoim miejscu bralbym pod uwage Toshiba,Sony.Chociaz ta ostatnia to tylko marka.[/quote]
Dzieki , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='madzialena' post='71654' date='05.12.2007, 10:48 ']A mozesz mi doradzic jakis lepszy dekoder , który choc troszke by poprawil sygnal z cyfr+ , obecnie używam FERGUSON-A AF7318 , zdaje sobie sprawe że niebedzie to HD no ale może dzieki , Pozdrawiam Madzialena[/quote]
Ja na razie mam zwykłego Thompsona do C+ w dzierżawie i Toshibę 42Z3030DG - sygnał SD odtwarzany na tv wygląda bardzo dobrze, oczywiście najlepiej na nowoczesnych kanałach...z dobrym sygnałem źródłowym. Ale generalnie wszystko co jest na C+ wygląda lepiej niżbym się spodziewał i teraz dopiero mam ból głowy, bo nie wiem czy w ogóle warto inwestować w tych kilka kanałów HD, które i tak są nadawane równolegle w SD, gdyż z kilku metrów (>3) różnica między HD i SD raczej będzie niezbyt duża. Toshiba bardzo dobrze odbiera też ze zwykłej anteny siatkowej, gdyby była taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...