Skocz do zawartości
paw

MEGA-TEST: Azbox HD

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos zna juz date sprzedazy wersji premium ?

I jeszcze jedno. Mam TV ze stanow tylko z ntsc i wejsciem component. Czy jest mozliwosc, ze ten sprzecior poradzi sobie ze zmiana formatu z pal na ntsc, jak robi to np. dvd bellwood za troche ponad 100zl :(

Z gory dzieki za info

Pozdrawiam

Edytowane przez m@rco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zmodułami polsatu czy ktos nad tym pracuje ,moduł widzi karte widzi ale polsat nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech już jest Premium wersja czekamy teraz na testy i opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne forum,

Na wstępie pochwalę się, że zostałem posiadaczem AZBoxa Elite HD i specjalnie nie dodałem, że szczęśliwym bo tak na dobrą sprawę to nie wiem czy jestem szczęśliwy. Przede wszystkim nie mogę odpalić na nim karty Cyfry+ (abo) w oryginalnym module HD. Po włożeniu modułu do slotu blokuje nawet FTA. EPG i dane modułu oraz karty widziane sa bez problemu ale ciemność widzę. Druga sprawa ... matroszki, bardzo duże znaczenie ma HDD! Mam 750 GB seagate 3,5 cala w obudowie USB2,0 no i ... na Don Hihocie czkawka straszna! Dysku WD Passport (2,5 cala 250 GB) nie widzi wogóle ... Byłby wdzięczny za podpowiedź jak poradzić sobie z odpaleniem tej cyfry ... może być na maila sfw at poczta.fm . Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję, a jak uda mi się wszystko odpalić to podzielę się wrażeniami.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to ja radzę sobie stosując pętlę z kabli podłączonych do dwóch usb z wyjściem na dysk ,w ten sposób widzi dysk i działa bez problemu.Mam nadzieję że w nowym sofcie będzie poprawione w sumie nie wiem z czego to wynika ,kupiłem dysk verbatima zasugerowany wypowiedzią na innym forum,gdzie dysk był widoczny u użytkownika ,być może jest to wada sprzetowa tunera a nie brak sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do dysku to ja radzę sobie stosując pętlę z kabli podłączonych do dwóch usb z wyjściem na dysk ,w ten sposób widzi dysk i działa bez problemu.Mam nadzieję że w nowym sofcie będzie poprawione w sumie nie wiem z czego to wynika ,kupiłem dysk verbatima zasugerowany wypowiedzią na innym forum,gdzie dysk był widoczny u użytkownika ,być może jest to wada sprzetowa tunera a nie brak sterowników.

robert5 dzięki za odpowiedź, a może jakieś sugestie gdzie mogę znaleźć taki kabelek bądź jak to się fachowo nazywa? Rozumiem, że z jednej strony mają być dwa kabelki z regularnymi wtyczkami USB plus na drugim końcu np. mała wtyczka USB wchodząca do obudowy dysku 2,5 cala?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robert5 dzięki za odpowiedź, a może jakieś sugestie gdzie mogę znaleźć taki kabelek bądź jak to się fachowo nazywa? Rozumiem, że z jednej strony mają być dwa kabelki z regularnymi wtyczkami USB plus na drugim końcu np. mała wtyczka USB wchodząca do obudowy dysku 2,5 cala?

pozdrawiam

to są normalne końcówki ,ja mam zrobione tak jeden kabelek usb jest normalny tzn. wyjście i wejście drugi kabelek ma na końcu dwa wyjścia jeden wejściowy drugi wyjściowy ,spinasz to wszystko w petle a dysk podlączasz to wyjścia ,zresztą wtyk inaczej nie będzie pasować ,nie wiem jak dokładniej opisać:lol: a kupić myślę że w rtv typu media markt lub w sklepie komputerowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten box przez 5 dni ... i juz go nie mam [pojechal spowrotem do sklepu] - krotko mowiac to jest jakies kompletne nieporozumienie co do jakosci obrazu i obslugi kart. A 'testerzy' ktorzy napisali te pseudo testy powinni stac w jakims publicznym i za kare czytac od tyl swoje wypociny 2h dziennie bo moze wtedy zrozumieja co napisali. Zostaje przy trojpaku Dbox2-Kataryna910-TViX mimo ze zajmuje troche miejsca to chyba dalej jest to najlepsze tanie rozwiazanie na ogladanie SD i HD materialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę , napiszcie które softy najlepiej sie wam sprawują bo u mnie jest tak ze im nowszy soft tym więcej zacięć zwiech itp. . Najlepiej tv sat Cyfra+ śmiga u mnie na sofcie 1173 i liście kanałów "jokersa" praktycznie bez problemów działają kanały HD i EPG działa 3 dni do przodu a na innych softach 2 programy do przodu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że wydawało mi się że ten azbox będzie hitem, a tu jak na razie wręcz przeciwnie. Kurde zaczynam mieć mieszane uczucia. Mało tego podobno do kupienia jest już wersja Premium (Niemcy), a tu ani widu ani słychu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bo to prawdopodobnie nie bedzie "wielki hit" tylko "wielki shit". Tak przynajmniej się na to zanosi.

Ciekawe kto zasposorował cardspliter'a od wrzesnia czy października na kwote 1250zł :rolleyes::blink::lol:

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche smutno że tak oczekiwane tunki (QboxHD i Azbox hd) okazują sie na razie softwarowymi bublami, prawdopodobnie za ok 9 miesiecy bedzie ok, tak jak to miało miejsce z IPboxem..................przestałem się dziwić dlaczego DMM tak zwlekał z wypuszczeniem DM8000, przynajmiej trybi a nie wiesza się..............tylko ta cena........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wypisuj bzdur i nie porównuj azboxa z qboxem. W porównaniu z Qboxem HD (który na dobrą sprawę jeszcze nie trafił do sprzedaży) to azbox hd jest na etapie wczesnej alfy, a śmiem twierdzić, że pewnego pułapu jak chociażby porównywalnej jakości obrazu nie osiągnie nigdy. Lepiej poczytaj na innych forach na jakim etapie znajduje się obecnie qbox. Jeżeli prace będą nadal postępować w takim tempie, to najpóźniej za 3 miechy doścignie DM8000.

pozdr...

Edytowane przez zbigniew J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wypisuj bzdur i nie porównuj azboxa z qboxem. W porównaniu z Qboxem HD (który na dobrą sprawę jeszcze nie trafił do sprzedaży) to azbox hd jest na etapie wczesnej alfy, a śmiem twierdzić, że pewnego pułapu jak chociażby porównywalnej jakości obrazu nie osiągnie nigdy. Lepiej poczytaj na innych forach na jakim etapie znajduje się obecnie qbox. Jeżeli prace będą nadal postępować w takim tempie, to najpóźniej za 3 miechy doścignie DM8000.

pozdr...

A czy Ja prównuję ?

Napisałem o dwóch długo czekiwanych tunkach, nie ma słowa o tym że Qbox lepszy czy Azbox.........a z tego co się pisze na forach to na razie ( podkreślam NA RAZIE ) jest totalna porażka i gwoli przypomnienia AzboxHd jest już w sprzedaży dla finalnego odbiorcy a nie tylko dla wybranych jak Qbox, czyli nie pisz dyrdymałów że AzboxHD jest wczesną Alfą, jeśli już to soft do niego, ale to juz zupełnie inna sprawa.........a miał być taki support.......obym sie pomylił, przecież kupa ludzi zakupiła ten sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na których forach oprócz testu zrobionego na tym forum przez @crasha (który prawdopodobnie otrzymał uszkodzony egzemplarz) napisali że qbox hd jest totalną porażką? Co do azboxa pełna zgoda, jeszcze daleka droga przed tym urządzeniem do miana pełnoprawnego tunera hd. Co do mojej wypowiedzi to napisałem, że "w porównaniu z Qboxem HD (który na dobrą sprawę jeszcze nie trafił do sprzedaży) to azbox hd jest na etapie wczesnej alfy", bo tak sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda. A jeżeli potwierdzą się obawy, że z jakością obrazu w azboxie nie da się wiele zeobić, to jest możliwa sytuacja, ze nigdy nie doczeka się alternatywnego softu. Bo po cóż komuś tuner HD, generujący obraz w jakości SD.

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. To chińczycy już zdążyli podrobić DM8000?

Ciekawe jak masz zamiar to stamtąd kupić? W ubiegłym roku kupiłem na ebay'u z Chin cztery nawigacje. Towar miałem na stole po miesiącu (w tym 2 tygodnie leżał w polskim urzędzie celnym), ale to jest oferta hurtowa - minimalny zakup 500 sztuk, więc jak dla mnie odpada. Ciekawe czy ktoś się rzuci i puści np partię na allegro? Powiedzmy po 800$.

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... że z jakością obrazu w azboxie nie da się wiele zeobić, to jest możliwa sytuacja, ze nigdy nie doczeka się alternatywnego softu. Bo po cóż komuś tuner HD, generujący obraz w jakości SD.

pozdr...

Nie wiem czy wogóle posiadasz ten tuner (AzBox), bo w porównaiu z Humaxem 2000 to szczerze powiedziawszy obraz SD jest lepszy a HD bardzo podobny, Część multimedialna daje obrazik palce lizać do 1080P włącznie, że o łatwości z jaką się obsługuje to urządzenia (wczytywanie wszelkiej maści multimediów) nie wspomnę.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie azbox hd poszły cenowo do góry skąd taka cena.To napewno będzie zastuj z tymi tunkami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że na nowych softach 1378 i 1473 nie mam kanałów HD z cyfry i za żadne skarby nie mogę ich ustawić , skanuje np. transponder 11278 i te na których są kanały HD ale na paskach od sygnału nic sie nie wyświetla . Czy u was jest tak samo ?? ewentualnie co zrobić żeby to ustawić ?.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...