Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 TViX HD M6500A

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='mjasinsk' post='84297' date='07.02.2008, 17:12 ']Chyba jedna z lepszych wiadomości. Dvico zaanonsowało na swojej stronie ze 6500a w przyszlym upgradzie ma supporotwac via hdmi 1.3 Audio HD.
Poki co mimo ze to tylko zapowiedz przewazyl u mnie o decyzji zakupu.[/quote]
No to czekamy na ruch NMT w tej sprawie :lol:
Chociaż Dvico ma większe pole do popisu bo ich zabawki są o wiele droższe więc mogą zainwestować w licencje.
Też mi ten player coraz bardziej leży. W każdym razie będzie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie dotyczące TViX HD M6500A. Czy można podłączyć przez USB do niego zewnętrzny napęd DVD lub HDDVD, Blue-ray.
Pytałem o to w innym wątku, który załorzyłem ale dostałem ochrzan więc zapytam tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='patryczek' post='84352' date='07.02.2008, 23:36 ']A ja mam pytanie dotyczące TViX HD M6500A. Czy można podłączyć przez USB do niego zewnętrzny napęd DVD lub HDDVD, Blue-ray.
Pytałem o to w innym wątku, który załorzyłem ale dostałem ochrzan więc zapytam tutaj.[/quote]
Można, ale oryginalnych nośników nie odczytasz. No chyba, że DVD niezabezpieczone CSSem, które ostatnio coraz częściej występują, ale nie jest to regułą.
I popracuj na ortografią... "Założyłem" piszemy. No i Blu-ray, nie blue-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem jak to jest z Blu Ray ale z dvd chyba jednak mozna
[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12528"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Fo...pic&t=12528[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='84313' date='07.02.2008, 18:54 ']No to czekamy na ruch NMT w tej sprawie ;)
W każdym razie będzie ciekawie.[/quote]
maxiuca
czy wsparcie dla HDMI 1.3 to tylko sprawa software czy jest jakaś istotna różnica w hardware
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='84362' date='08.02.2008, 08:37 ']No nie wiem jak to jest z Blu Ray ale z dvd chyba jednak mozna
[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12528"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Fo...pic&t=12528[/url][/quote]

Nawet bez czytania tgo tematu mogę odpowiedzieć.
Do Tvix'a/Popcorna można podłączyć wszelkie napędy typu: DVD, Blu-ray, HD DVD, dyski twarde, pendrive'y, karty pamięci itp

Problemem jest jeden. Większość filmów DVD (i nie tylko) jest zakodowana.
Aby odtwarzacz je czytał potrzebna jest licencja ....... a tego te odtwarzacze nie posiadają.
Więc nie jest technicznym problemem podłączenie ale raczej odtwarzanie.

Jedynym pewnym rozwiązaniem jest przekopiowanie oryginalnej płyty i zrobienie niezakodowanej kopii (np. programem DVDShrink). Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie ten opisany sposób omija zabezpieczenie...jednak przeczytaj ten post. Nie mam tvixa wiec nie chce sie do konc awypowiadac ale sposob jest dosyc lopatologicznie opisany i wyglada ze rozwiazuje problem z tym , ze z DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='84401' date='08.02.2008, 11:01 ']Według mnie ten opisany sposób omija zabezpieczenie...jednak przeczytaj ten post. Nie mam tvixa wiec nie chce sie do konc awypowiadac ale sposob jest dosyc lopatologicznie opisany i wyglada ze rozwiazuje problem z tym , ze z DVD[/quote]

Poczytałem ........ faktycznie może to "rozwiązać" problem.
Tylko dosyć to skomplikowane (trzeba mieć włączony komputer itd.).

Jeśli tak mam kombinować, to chyba wolę użyć DVDShrink'a.
Przegrywa dowolną płytę DVD do jej obrazu na dysk(ISO), zdejmując kodowanie CSS. Trwa to około 20-30 min. Potem, czy to Popcorn czy Tvix, odtworzy bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fakt ale ja i tak dyski mam w kompie wiec po zakupie tvixa tez bede musial miec wlaczony. Ostatnio robie backup wszystkich moich dvd i cd i musze przyznac ze dysk 750 GB bardzo szybko sie skonczyl i zaraz musze kupic drugi. Tak zupelnie na marginesie rozmawialem z moim mecenasem jak to jest z tym kopiowaniem i udostpnieniem w mojej wlasnej lokalnej sieci bez udostepniania osobom trzecim i stwierdzil, ze (o ile dyski żrodlowe sa moja wlasnoscia i sa oryginalami - a sa) absolutnie nie ma przeszkod co do takiego dzialania. A podobno w Niemczech nie jest to dozwolone co jest absolutnie chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokonałem takiej kalkulacji:

dysk 750 GB ~ 490 zł
170 płyt DVD (dobrej jakości) ~ 170*1.5 zł = 255 zł
Pojemność taka sama.

Teraz jeszcze drobne oszustwo ..... dysk kupuję "na firmę". Łatwiej się z tego wytłumaczę niż ze 170 płyt DVD :(
Wtedy dysk kosztuje mnie ~ 325 zł

Dokładam niby 70 zł ale o ileż to praktyczniejsze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='84362' date='08.02.2008, 08:37 ']No nie wiem jak to jest z Blu Ray ale z dvd chyba jednak mozna[/quote]
A przeczytałeś to w ogóle czy tak sobie wkleiłeś linka? Tam jest wyraźnie napisane że napę DVD nie jest bezpośrednio podłączony tylko PeCet służy za serwer płyty, która jest przez niego "w locie" (używając AnyDVD) deszyfrowana.

DVD bezpośrednio będzie działać tylko na odtwarzaczach z chipem 8634, czyli na przykład na Dune HD Ultra (ale to też dopiero jak dopracują soft bo na razie to nie hula)

[quote name='priem' post='84363' date='08.02.2008, 08:51 ']maxiuca
czy wsparcie dla HDMI 1.3 to tylko sprawa software czy jest jakaś istotna różnica w hardware[/quote]
Jedno i drugie, musi być odpowiedni hardware czyli chip sterujący HDMI zgodny z HDMI 1.3 (taki jest w TVIXie, taki będzie w nowym istarhd) i wsparcie ze strony oprogramowania. To pierwsze jest prostsze do osiągnięcia a to drugie to kwestia woli i pieniędzy producenta. Chociaż zaczynam sie zastanawiać czy tak naprawdę do bitstreamu potrzebują jakieś licencje? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no przeczytalem i zgadzam sie z tym co piszesz. Pytanie bylo czy moge wlozyc plyte do napedu i odtworzyc porzez Tvix...odpowiedz brzmi...TAK MOZNA a czy to bedzie po drodze przechodzilo przez kuchenke mikrofalowa jezeli sie ja ma, to w zasadzie nie ma znaczenia:))) Prawda??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='84443' date='08.02.2008, 14:58 ']no przeczytalem i zgadzam sie z tym co piszesz. Pytanie bylo czy moge wlozyc plyte do napedu i odtworzyc porzez Tvix...odpowiedz brzmi...TAK MOZNA a czy to bedzie po drodze przechodzilo przez kuchenke mikrofalowa jezeli sie ja ma, to w zasadzie nie ma znaczenia:))) Prawda??????[/quote]

Nie prawda, bo pytanie było "Czy można podłączyć przez USB do niego zewnętrzny napęd DVD lub HDDVD, Blue-ray."
Odpowiedź była, że można, ale to nic nie da, bo filmy w tych formatach są zaszyfrowane.
Po co dalej mieszać? Odpowiednio kombinując można wszystko również oglądać telewizje przez PH, ale czy to rozszerza jego funkcjonalność?

Zresztą Hi-Jack jak zwykle napisał tylko połowę, bo zapomniał dopisać, że ten sam sposób działa dla HD-DVD i BD (bez BD+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze masz racje bo nie uwzglednilem ze ktos nie ma ochoty w srodek wstawiac PC,
A Ty masz moze Tvix'a???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='84443' date='08.02.2008, 14:58 ']no przeczytalem i zgadzam sie z tym co piszesz. Pytanie bylo czy moge wlozyc plyte do napedu i odtworzyc porzez Tvix...odpowiedz brzmi...TAK MOZNA a czy to bedzie po drodze przechodzilo przez kuchenke mikrofalowa jezeli sie ja ma, to w zasadzie nie ma znaczenia:))) Prawda??????[/quote]

No właśnie ..... dla mnie to ma znaczenie. Kupuję Popcorna/Tvix'a aby uwolnić się od komputera. Chcę mieć ciszę i spokój :)
Bo jeśli mam mieć komputer włączony to po co mam to kupować? Każdy lepszy komputer podłączony DVI->HDMI to telewizora full HD zrobi to samo. A nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='84448' date='08.02.2008, 15:15 ']A Ty masz moze Tvix'a???????[/quote]
Jeszcze nie, na razie leci do mnie PH i IstarHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='84449' date='08.02.2008, 15:25 ']No właśnie ..... dla mnie to ma znaczenie. Kupuję Popcorna/Tvix'a aby uwolnić się od komputera. Chcę mieć ciszę i spokój :)
Bo jeśli mam mieć komputer włączony to po co mam to kupować? Każdy lepszy komputer podłączony DVI->HDMI to telewizora full HD zrobi to samo. A nawet więcej.[/quote]
No też nie do końca, bo możesz mieć kompa włączonego w jednym pokoju a cichego Tvixa/NMT podłączonego do TV i Wzmaka w zupełnie innym pokoju. Pociągnięcie kilkudziesięciu czy kilkunastu metrów kabla sieciowego jest tańsze i prostsze niż takiej samej długości kabla HDMI. Nie wspominając o tym, że można AP sobie ustawić i w ogóle kablem się nie przejmować.
Tak więc funkcji te siecowe playery mają kilka, dla każdego coś miłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='84454' date='08.02.2008, 15:30 ']No też nie do końca, bo możesz mieć kompa włączonego w jednym pokoju a cichego Tvixa/NMT podłączonego do TV i Wzmaka w zupełnie innym pokoju. Pociągnięcie kilkudziesięciu czy kilkunastu metrów kabla sieciowego jest tańsze i prostsze niż takiej samej długości kabla HDMI. Nie wspominając o tym, że można AP sobie ustawić i w ogóle kablem się nie przejmować.
Tak więc funkcji te siecowe playery mają kilka, dla każdego coś miłego.[/quote]

Może i masz rację ale .... celuję raczej w duży dysk do Popcorna.
Komputer czy to w innym pokoju czy nie .... jest jednak głośny, używa trochę pądu, trzeba go włączać itd.
Zabaweczka w stylu Tvix'a czy Popcorna ma mnie uwolnić od konieczności używania komputera (choć mogę powiedzieć że mam ich w domu kilka - taki zawód).
Po prostu przegram na nią wszystko co potrzebuję a potem łapię pilocika i .... mam gdzieś wszystko inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisalem z tym przegrywaniem to nie jest tak do konca. Przegralem dostychczas 15 filmow, 54 koncerty DVD, 160 plyt CD i 0 materaiałó w HD bo takowego w oryginale poki co nie posiadam no i 750 GB Samsung powiedział Dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='84455' date='08.02.2008, 15:35 ']Komputer czy to w innym pokoju czy nie .... jest jednak głośny, używa trochę pądu, trzeba go włączać itd.
Zabaweczka w stylu Tvix'a czy Popcorna ma mnie uwolnić od konieczności używania komputera (choć mogę powiedzieć że mam ich w domu kilka - taki zawód).
Po prostu przegram na nią wszystko co potrzebuję a potem łapię pilocika i .... mam gdzieś wszystko inne :)[/quote]
No widzisz, ja też mam w domu kilka komputerów (takie hobby), dwa z nich działają 24/7. Jeden w piwnicy, wiec go nie słyszę a drugi na chłodzeniu wodnym, wiec też praktycznie niesłyszalny (a na pewno nie przeszkadzający). Do nich mam podłączone jakieś w sumie 4 TB i nie zamierzam kupować dysku do playera sieciowego :). Zwłaszcza, że i tak jak chce coś wyciągnąć z archiwum to muszę najpierw rozpakować na dysk peceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='84460' date='08.02.2008, 15:53 ']No widzisz, ja też mam w domu kilka komputerów (takie hobby), dwa z nich działają 24/7. Jeden w piwnicy, wiec go nie słyszę a drugi na chłodzeniu wodnym, wiec też praktycznie niesłyszalny (a na pewno nie przeszkadzający). Do nich mam podłączone jakieś w sumie 4 TB i nie zamierzam kupować dysku do playera sieciowego :). Zwłaszcza, że i tak jak chce coś wyciągnąć z archiwum to muszę najpierw rozpakować na dysk peceta.[/quote]

He he he ..... 4TB ...... aż takim chomiczkiem to nie jestem :)
No właśnie a Popcorn (jak go wreszcie dostanę) będzie dla mnie magazynem multimediów. Na początek dysk 750GB do środka .... a potem ewentualnie wsadzę go w większą obudowę i będę rozbudowywał o kolejne dyski.

Jak widać każdy ma trochę inne podejście do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='84463' date='08.02.2008, 16:13 ']He he he ..... 4TB ...... aż takim chomiczkiem to nie jestem[/quote]
4TB to jest online, a off-line będzie jakieś 6 TB filmów HD zarchiwizowanych na płytach DVD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='84466' date='08.02.2008, 16:19 ']4TB to jest online, a off-line będzie jakieś 6 TB filmów HD zarchiwizowanych na płytach DVD :)[/quote]
No jeśli tak się chwalić to ja też mam z parę setek nagranych płyt (CD,DVD) ...... ale do 6TB to chyba trochę brakuje :)
Zresztą teraz najbardziej zależy mi na HD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='84469' date='08.02.2008, 16:26 ']No jeśli tak się chwalić to ja też mam z parę setek nagranych płyt (CD,DVD) ...... ale do 6TB to chyba trochę brakuje :)
Zresztą teraz najbardziej zależy mi na HD :)[/quote]
No ja piszę o HD, bo DivXów i DVD to nie liczę (a fe, jeszcze DVD to ujdzie w tłoku, ale na DivXy to patrzeć już nie moge).
No dobra, bo off-top się mały zrobił, kończymy przechwalanki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadałem pytanie na temat podłączenia napędu DVD z powodu filmów HD w formacie mkv, których nie chcę przegrywać na twardziela tylko oglądać bezpośrednio z płytek. Z tego co zrozumiałem szanownych kolegów to akurat te będą odtwarzane bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...