Jump to content
Sign in to follow this  
bankroot

oglądanie zdjęć na "płaskich" TV

Recommended Posts

Witam,

wiem, że problem nie do końca może dotyczy wyświetlaczy, ale myślę że wielu z Was od czasu do czasu pokazuje zdjęcia zrobione cyfrówką na Waszych "płaszczakach" (z płyty CD, DVD lub czytnika kart).

mam Hitachi P42T01 z wbudowanym czytnikiem SD.
Oglądanie zdjęć to mordęga (każde zdjęcie "rozwija" się od góry do dołu dość ospale).
Próbowałem zmieniać ich rozdzielczość do 1440x1080 - jest zdecydowanie lepiej, ale nadal nie tak jak na PC.

Gdzie tkwi problem ?

Brak mocy obliczeniowej w tym TV.
Na PS3 dziła to znakomicie.
PS3 dekompresuje 2-3 Mb jpg-i w locie i organizuje slade show, że dech zapiera.

[quote name='dominikjestem' post='70494' date='30.11.2007, 09:26 ']Brak mocy obliczeniowej w tym TV.
Na PS3 dziła to znakomicie.
PS3 dekompresuje 2-3 Mb jpg-i w locie i organizuje slade show, że dech zapiera.[/quote]
czyli może rozwiązaniem jest puszczanie zdjęć bezpośrednio z aparatu po USB ?

Wczoraj kupilem PS3 i wlasnie ogladalem foto prosto z podpietego aparatu (tez sony) szczeka wszystkim opadla gdy pojawily sie fotki w formie miekko spadajacych (na fakturowe tlo) zdjec pocztowkowych - grafika super! Naprawde robilo to wrazenie (efekt papieru fotograficznego, przestrzennosci - cieniowanie, polyski). Do tego mozliwosc niesamowicie plynnego powiekszania i oddalania.
Jeszcze fajna sprawa to przegladanie w trybie portret - PS3 ma chyba jakis algorytm w oprogramowaniu - rozpoznaje lokalizacje twarzy i w ten sposob powstaja "plynne filmowe animacje" zdjec w kierunku lokalizacji twarzy postaci na zdjeciu. Cos w stylu czolowki "Na Wspolnej" ;-) .
Generalnie swietnie to wyglada. Oczywiscie jest tez mozliwosc przegladania zdjec bez tych wszystkich bajerow. Na 46" wyglada to imponujaco.

[quote name='kwiatas66' post='70523' date='30.11.2007, 11:33 ']Czy PS 3 czyta rawy czy tylko jpgi?[/quote]
Panowie, bez obrazy, ale odchodzimy powoli od tematu

Nie mam PS-a i nie zamierzam mieć.
Pytałem, CZY i JAK można rozwiązać tę niedogodność (wiem już, że PS3 to jedno rozwiązanie)

Jedyna mozliwosc to zminiejszac "ciezar" zdjecia.
Zreszta dominikjestem napisal przyczyne - zassanie z karty i "obrobka" w TV to waskie gardlo.

bankroot ja na swoim Hitachi 42PD9700 puszczalem bezposrednio z aparatu po USB i nie bylo problemu, zdjecia blyskawicznie byly wyswietlane

[quote name='byczy' post='70533' date='30.11.2007, 12:05 ']bankroot ja na swoim Hitachi 42PD9700 puszczalem bezposrednio z aparatu po USB i nie bylo problemu, zdjecia blyskawicznie byly wyswietlane[/quote]

OK, tak spróbuję zrobić !

dzięki wszystkim