Skocz do zawartości
niesfiec

Podłaczenie projektora do Pceta

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie jak powinien być podłaczony projektor w panelu NVIDIA,czy klonowanie ekranów czy na każdym ekranie co innego co chciałem zrobić ale nie wychodzi bo projektor wyświetla samo tło a monitor tło z ikonami co robię nie tak.Chciałem mieć na kazdym ekranie inną rozdzelczość ale nie potrafię tego ustawić.Projektor ma być 1280x720 a monitor 1360x768 da radę to zrobić czy tylko klonowanie?
Projektor to PT-AX200E,monitor to telewizor LG 26".
Wiem że apatch pisał o tym już ale za nic nie mogę znaleźć. Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='niesfiec' post='70333' date='29.11.2007, 12:19 ']Koledzy mam pytanie jak powinien być podłaczony projektor w panelu NVIDIA,czy klonowanie ekranów czy na każdym ekranie co innego co chciałem zrobić ale nie wychodzi bo projektor wyświetla samo tło a monitor tło z ikonami co robię nie tak.Chciałem mieć na kazdym ekranie inną rozdzelczość ale nie potrafię tego ustawić.Projektor ma być 1280x720 a monitor 1360x780 da radę to zrobić czy tylko klonowanie?
Projektor to PT-AX200E,monitor to telewizor LG 26".
Wiem że apatch pisał o tym już ale za nic nie mogę znaleźć.[/quote]

hmmm ustaw nie klonowanie tylko pulpit rozszerzony i wtedy możesz każdy ekran konfigurować inaczej, jeżeli masz możliwość podłącz kablem dvi lub dvi-hdmi, prościej i mniej stresowa ustawia sie przy takim podłączeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć w tutejszą wyszukiwarkę hasło "klonowanie", nie wiem czy posty będą pomocne ale spróbuj. W twoim przypadku klonowanie sprawdzi się tylko przy niższej rozdzielczości - czyli 1280x720 i będzie identyczne na obydwu wyświetlaczach.
Ustawień Nv nie pamiętam bo rzadko z tej marki korzystam , ale w Ati ustawiłem u siebie niezależnie rozdzielczość monitora na 1680X1050 a proja na 720p, pamiętaj tylko by wybrać także właściwy tryb video bo inaczej będą problemy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w wyszukiwarkę klonowanie i zdebiałem w całym forum wystepuje to słowo tylko w tym temacie :)
Nie jest jeszcze w starych postach ale nic o projektorach.

Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='niesfiec' post='70385' date='29.11.2007, 17:22 ']Wrzuciłem w wyszukiwarkę klonowanie i zdebiałem w całym forum wystepuje to słowo tylko w tym temacie :blink:
Nie jest jeszcze w starych postach ale nic o projektorach.[/quote]

1. otwórz panel sterowania
2. kliknij i uruchom panel sterowania Nvidii
A. po lewej stronie poszukaj "Uruchom kreatora wielu monitorów" i realizuj po kolei kroki
B. Wybierz "Ustawienie Dostosowane"
C. wybierz który monitor ma być głównym (bezpieczniej jest wybrać jako główny monitor komputerowy
D. w następnym kroku wybierz opcje "DualView"
E. Wybierz rozdzielczość dla monitora głownego
F. Zakończ działenie kreatora
3. znowu [przejdź do panelu sterowania nvidii. z lewej strony masz "Konfigurowanie wielu monitorów.
4. po zmieniaj rozdzilczosci pogladaj sobie jakie są tam opcje, w razie czego pytaj!!

UWAGA WAŻNE: musisz wybrać w panelu sterowania nvidi widok zaawansowany - i w miarę nowe sterowniki forceware (ja mam 169.04)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem wtym że w trybie,,DualView" na monitorze mam cały pulpit z ikonami a na projektorze tylko tło bez ikon!!!!!!!!!!!
Nic z tym nie mogę zrobić i nie da się korzystać z zasobów komputera patrząc tylko na projektor i nie widząc monitora.
Sytuacja jest analogiczna jeśli chodzi o monitor, jeśli projektor jest jako główny to ma pełny pulpit z ikonami a monitor tylko tło bez ikon bez paska startu itd.
Nie wiem co robię żle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='niesfiec' post='71367' date='04.12.2007, 12:04 ']Problem wtym że w trybie,,DualView" na monitorze mam cały pulpit z ikonami a na projektorze tylko tło bez ikon!!!!!!!!!!!
Nic z tym nie mogę zrobić i nie da się korzystać z zasobów komputera patrząc tylko na projektor i nie widząc monitora.
Sytuacja jest analogiczna jeśli chodzi o monitor, jeśli projektor jest jako główny to ma pełny pulpit z ikonami a monitor tylko tło bez ikon bez paska startu itd.
Nie wiem co robię żle.[/quote]

hmm mozesz wyjaśnić czego oczekujesz?? jakiego widoku?? do czego??
ja od lat używam tego dualview, na kompie mam sterowanie a na lcd filmy, więc o co biega??, możesz przenosić okienka windows między oboma ekranami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczekuje tego samego widoku na obu wyświetlaczach jednocześnie ale w różnej rozdzielczości, dokładnie pełny pulpit Windowsowy na obu wyświetlaczach z ikonami i w różnej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='niesfiec' post='71413' date='04.12.2007, 15:39 ']Oczekuje tego samego widoku na obu wyświetlaczach jednocześnie ale w różnej rozdzielczości, dokładnie pełny pulpit Windowsowy na obu wyświetlaczach z ikonami i w różnej rozdzielczości.[/quote]
hmmm
tak to chyba tylko w erze :(

ew. jeżeli to nie jest notebook tylko zwykły blaszak to ew. dodać drugą kartę graficzną, ale nie wiem czy to ci rozwiąże problem, bo jeżeli klonujesz obraz (a to chcesz zrobić) to obraz będzie miał tę samą rozdzielczość i ciężko to raczej przeskoczyć...

Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='niesfiec' post='71462' date='04.12.2007, 17:43 ']To co to jest w takim razie to DualView i poco komu skoro mozna tylko klonować.[/quote]
czy czytałeś dokładnie co napisałem wyżej?? pozwala to zrobić z 2 monitorów jeden jakby wirtualny pulpit, ja go używam głównie do oglądania filmów na tv, jest to bardzo wygodna opcja, ustawiam sobie panel sterowania na monitorze komputerowym/tu najlepiej sprawdzał sie allplayer/ a na ekranie tv leci film (jednakowoż ja mam i komputer i tv w jednym pokoju, nie wiemm jak u ciebie). jeżeli chce grać na dużym ekranie (mam 52 cale) to przełączam tv jako główny ekran i na nim wyświetlam grę, chodź podobno da sie zmusić sterowniki nvidii do wyświetlania gry na wybranym monitorze, mi sie nie chciało kombinować. I zastanawiam się dlaczego tak uparłęś sie na to klonowanie i widok na obu tego samego??? są ku temu jakieś powody???
Acha ja przy dualview mam na monitorze komputerowym ustawione 1280x1024 a na lcd tv 1080p (czyli 1920x1080) i wszystko pięknie gra.... Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po opuszczeniu ekran od projektora zasłania monitor, który wyłączam na czas ogladania filmu ale jesli nie klonuje to na ekranie od projektora mam tylko puste tło bez ikon i jak tu wybrac film z dysku a nawet jak puszcze wczesniej z komputera patrząc na monitor i dopiero opuszczę ekran to na ekranie mam wyswietlany film a napisy sa tylko na monitorze na ekranie projektora ich brak więc albo robię coś zle,bo nie wiem juz jak to zrobić by było jak u Ciebie. Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy projektorze nie kombinowałbym tylko ustawił kartę tak aby wyświetlała obraz tylko na projektorze. Po co komputer? Przecież można operować komputerem patrząc na ekran projekcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='juliuszk' post='71551' date='04.12.2007, 21:24 ']Przy projektorze nie kombinowałbym tylko ustawił kartę tak aby wyświetlała obraz tylko na projektorze. Po co komputer? Przecież można operować komputerem patrząc na ekran projekcyjny.[/quote]

i to wydaje się najsensowniejsze rozwiązanie w tej sytuacji....
ps. ponadto działający w tle monitor komputerowy będzie podświetlał ekran projektora, wiec trochę bez sensu, a tak wyłączony nie będzie nic zakłócał... Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieswiec, wejdz w opcje tworzenia i zarzadzania pulpitami i tam ustaw ktory chcesz miec glowny(ten z ikonami, mozesz to na czas ogladania filmu wlasnie tak przelanczac) i musisz miec ustawiona opcje "rozszerzony" bo tylko wtedy mozesz dobrac odpowiednie rozdzielczosci do roznych matryc, w klonowaniu nie da rady.

Ja mam inny problem, z epsonem eh-tw450, otoz czasami nie chce mi sie wlaczyc, tz. wlancza sie ale z obrotami wentylatorow na maksa i brak reakcji na polecenia z pilota i panelu brak obrazu nie szuka zrodla czarno nic lampa nie swieci, tylko odlaczenie od pradu pomaga:>, jak najpierw wlacze projektor a potem komputer to jest spoczko normalnie wykrywa, no ale przeciez tak sie nie da zyc co jak chce wlaczyc proja gdy komp juz jest wlaczony? musze kompa wylanczac zeby wlasnie proja wlaczyc, nie mozliwe bo czasami lapie i wlancza sie w takiej kolejnosci.

Moj konfig:

Win 7 64bit

Radeon 3870 (svga, dvi, hdmi)

Monitor lg 1753s (podlacony zwyklym vga)

Projektor w/w (podlaczony kablem hdmi-hdmi)

Wszystko jednoczesnie jest podlaczone no i gdy chce obejrzec film to tylko chce klikac power na projektorze i przeciagac okienko z playera, a monitor wylanczac i tyle, prosze o pomoc.

Edytowane przez Rzniwiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem, z epsonem eh-tw450, otoz czasami nie chce mi sie wlaczyc, tz. wlancza sie ale z obrotami wentylatorow na maksa i brak reakcji na polecenia z pilota i panelu brak obrazu nie szuka zrodla czarno nic lampa nie swieci, tylko odlaczenie od pradu pomaga:>, jak najpierw wlacze projektor a potem komputer to jest spoczko normalnie wykrywa, no ale przeciez tak sie nie da zyc co jak chce wlaczyc proja gdy komp juz jest wlaczony? musze kompa wylanczac zeby wlasnie proja wlaczyc, nie mozliwe bo czasami lapie i wlancza sie w takiej kolejnosci.

Mysle ze to normalny test chlodzenia urzadzenia. Mialem kiedys projektor HP i raz na ilestam wlaczen robil dokladnie to samo. Daj mu dojsc do konca tego testu i nie wyrywaj brutalnie wtyczki a bedziesz mial na jakis czas spokoj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieswiec, wejdz w opcje tworzenia i zarzadzania pulpitami i tam ustaw ktory chcesz miec glowny(ten z ikonami, mozesz to na czas ogladania filmu wlasnie tak przelanczac) i musisz miec ustawiona opcje "rozszerzony" bo tylko wtedy mozesz dobrac odpowiednie rozdzielczosci do roznych matryc, w klonowaniu nie da rady.

...

Starasz się o medal archeologa ? niesfiec po tylu latach raczej już rozwiązał swój problem. ;)

Co do twojego problemu z projektorem to napisz czy sprzęt sygnalizuje diodami jakiś stan awarii bo podobne akcje miałem ze swoim, prawdopodobnie spowodowane jakimiś skokami napięcia w układzie zasilania lampy : za szybkie odcięcie prądu po wyłączeniu, za wysoka temperatura otoczenia, wilgotność, coś na filtrach, do tej pory nie znam do końca przyczyna a problem zniknął.

Spróbuj też podłączyć kabel hdmi dopiero po pełnym uruchomieniu sprzętu a potem z klawiatury WIN + P aż się przełączy na tryb w którym k.graficzna wysyła obraz tylko do projektora.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta przypadlosc epsona ma cos wspolneo z jego testem na chlodzenie lampy, bo po dluzszej chwili tego testu(ok 1-2min) wykrywa zrodlo i przechodzi do normalnej pracy. Ale po wyl/wl. znowu przechodzi ten test, choc nie zawsze czasami po 10sek. przechodzi do wyswietlania juz. No ciul moge juz tak zyc, ale jest druga sprawa zebral sie kurz na panelu lcd, bo mam plamki biale i fioletowe na wyswietlanym obrazie. Rozkrecic go? i gdzie psiknac powietrzem?, mam szmatke do okularow mozna tym przecierac panel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój projektor korzysta z technologii 3LCD a więc ma 3 lustra na które lecą 3 wiązki światła, musisz zidentyfikować na którym jest kurz i delikatnie je przeczyścić, możliwe że kurz zalega gdzieś indziej po drodze. Ja miałem zielone plamki i dopiero za trzecim podejściem mi się udało je wyeliminować, po pierwszym podejściu było jeszcze gorzej, próbowałem też czyścić go bez rozkręcania wtykając do środka rurkę ze sprężonym powietrzem ale to chyba nie jest najlepszy pomysł bo można coś porysować i jeszcze bardziej uszkodzić sprzęt. co do materiału to przetestuj na jakimś lustrze czy nie zostawia nitek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie pozbyc kurzu bezdotykowo, po zdjeciu obudowy stwierdzilem ze nie ma co dalej rozkrecac bo bez szczypiec do tasm i precyzyjnego sprzetu mozna cos zepsuc, poczytalem ten watek:

http://www.audiostereo.pl/czyszczenie-paneli-lcd-w-hitachi-tx200_32018.html#bottom

i tylko przez szczeliny w plytce drukowanej obok tasm RGB psikalem powietrzem, no i sie powiodlo,ponoc wszystkie projektory LCD maja podobna konstrukcje i jak siada kurz to przewaznie na panelach LCD, takze nie rozbierajcie swoich projektorow na cz. pierwsze, sprobujcie najpierw powyzszej metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...