Skocz do zawartości
  • 0
mp_hdtv

YPbPr - YCbCr

Pytanie

Witam wszystkich.
Mój problem jest następujący: w lcd mam wejście component YpbPr, natomiast w odtwarzaczu DVD mam wyjście YcbCr. Pytanie brzmi czy można to połączyć i jakim kablem.
Podając za wikipedią:
PbPr (tzw. Component Video) - standard analogowego przesyłania jest odpowiednikiem cyfrowego standardu YcbCr.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam serdecznie.

W tych kwestiach bezpieczniej jest sięgnąć do anglojęzycznej Wiki:
"...When used for analog component video, Y'CbCr is often called YPbPr, although the term Y'CbCr is commonly used for both systems, with or without the prime..."
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
a po naszemu?
bo jeżeli tak to ja mogę po rosyjsku zacząć pisać na tym forum!!
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='mp_hdtv' post='68221' date='16.11.2007, 13:25 ']a po naszemu?
bo jeżeli tak to ja mogę po rosyjsku zacząć pisać na tym forum!![/quote]
A pisz, tylko wtedy mało kto Cie zrozumie... A po angielsku więcej osób tu kuma, a anglojęzyczna częśc internetu jest obszerniejsza i ma większy zasób informacji niż polskojęzyczna, stąd częste przeklejanie w oryginale.
Anyway, że tak powiem, chodzi o to, że łącz Pan bez przeszkód bo to to samo ino inaczej sie nazywa. Kapisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Więc kupiłem kabel, połączyłem i obraz jest niebieski :) Sprawdziłem w dwóch różnych kombinacjach tzn dvd ma 1 wyjscie a tv 2 wejscia na obu taki sam niebieski. Kabel walnięty czy coś w gniazdach? A może jeszcze trzeba coś ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W menu DVD musisz w opcjach poszukać miejsca gdzie możesz przestawić RGB na YCbCr/YUV/Component/YPbPr.
Urządzenia takie jak DVD czy tunery nie potrafią w wypluwać z siebie na raz sygnału RGB i komponent. No a jak się podłączy RGB do komponentu to właśnie są takie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki, ale po chwili też na to wpadłem. Rada dla innych: czytać instrukcję dostarczoną do sprzętu !!!! :)
Obraz jest faktycznie ładniejszy, żonka też to potwierdziła.
Jak mnie zobaczyła z paczką kabli, to się tylko zapytała z trwogą w głosie: "co też ja chcę znowu podłączyć?" :)
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...