Skocz do zawartości
StaN_PL

N recorder nie dziala, diody się nie palą, jest podłączony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam taki problem.
Zaledwie jeden dzień byłem w posiadaniu N-Box'a recordera, rano gdy podłaczylem go do prądu i prubowalem ustawic antene bylo wszystko ok. Zszedłem z dachu do domu i poprostu odłaczylem go od pradu, po podlaczenu go spowrotem nic mi sie nie zapalilo, zadna dioda, kompletnie nic. prad jednak dochodzi gdyz wejscie optyczne swieci i slychac prace recordera, nic nie reaguje.
Pomocy nie chce mi sie jechac 30 km do punktu N, moze istnieje jakis cudowny sposob na ominiecie podrozy. POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ja też miałem ten problem ze kupiłem nowy telewizor LCD i n nie działała przez zaqden kabel.
Oto jak go rozwiązać:
1.Jesli jest to zwykły nbox to wystarczy ze podepniesz telewizor do gniazdka bez uziemienia i bedzie ci szedł nbox bez problemu(tak miałem ja i to pomogło)
2.jesli to jest nbox recorder to jego tez musisz podłączyć do gniazdka bez uziemienia i bedzie działał (tak też miałem jak wymieniłem zwykły nbox na recorder i nie chciał iśc na zadnym kalblu dopiero podłaczenie do gniazdka bez uziemienia pomogło.
3.jak nie masz takiego gniazdka to wystarczy podpiąc przez "złodziejke" bez uzieminia lub przedłurzacz.Dzieje się tak ponoć przez to ze jesli mamy w gniazdku zerowanie a nie prawdziwe uziemienie czyli instalacja nie jest 3 zyłowa,a uziemienie jest poprostu połaczone z 0 w gniazdku to + w gniazdku powinien być z lewej strony by było ok i działał.w innym przypadku jakoś niewłaściwie przepływa prąd i sprzęt nie działa.
Dziej sie tak w wielu nowych urządzeniach nie tylko w nboxach bo sąsiadowi kuchenka wyswietlała bład i choć działała le kontrolka błedu się swieciłą cały czas.
pomogło jak przerobił gniazdko tak by + był w lewej dziurce.Ponoć przy starych urządzeniach nie miało to znaczenia a przy nowych juz niestety ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówi się "+" tylko faza: L (ale faktycznie ma być w lewej dziurce) i nie uziemienie tylko przewód ochronny (PE) w odróżnieniu od przewodu neutralnego (N), tylko jeżeli chodzi o nowe instalacje to niektórzy elektrycy to nadal olewają w której dziurce ma być "L". "Podziękowałem" już kiedyś takim fachowcom. W starych instalacjach możemy mieć przewód ochronno-neutalny N-PE ale to nie jedyny wariant. Nie będę się jednak rozpisywał bo nie jestem elektrykiem. Przy remoncie warto jednak rozdzielić funkcję przewodów na N i PE w całej instalacji i dodatkowo zamontować wyłączniki różnicowo-prądowe. Życie jest bezcenne w odróżnieniu do nboxa :(

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...