Skocz do zawartości
sharan

508XD

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie kupilem 508XD.Czy naprawde trzeba 200h zjechcac z kontrastem.jasnoscia,zeby ustrzec sie przed wypaleniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sharan' post='67375' date='11.11.2007, 13:25 ']Wlasnie kupilem 508XD.Czy naprawde trzeba 200h zjechcac z kontrastem.jasnoscia,zeby ustrzec sie przed wypaleniem ?[/quote]
Hmmm,zadnej odpowiedzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sharan' post='67525' date='12.11.2007, 10:54 ']Hmmm,zadnej odpowiedzi :([/quote]
Nie trzeba. Oglądaj po prostu TV:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kuro nie musisz. Jak chcesz być bardzo ostrożny, to możesz, ale nie jest to konieczne. Mój TV ma ponad 2 miesiące, nie widziałem jeszcze żadnych śladów wypaleń, powidoków, ani niczego takiego. Tak jak napisał Pooh - po prostu oglądaj TV :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zachowaniu pełnego wypełnienia obrazem, bez problemu. Przy oglądaniu obrazu 4:3 bez poszerzania warto stosować szare pasy po bokach. I nie przesadzać z oglądaniem na okrągło jednego kanału.

Ot i tyle.

ArtS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyłącze się do tematu:

Jestem w trakcie kupna tego TV lub LX i mam takie pytanie:

czy podłaczając konsole do tej plasmy (xbox360), grając powiedzmy kilka godzin dziennie (w dzień narzeczona, po pracy ja) nie zniszcze tego TV?? Czy lepszym zakupem byłaby jakiś LCD (np Z3030D) czy nie ma się czym przejmować i mogę kupić ta plazmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, ja osobiście do gier mam lcd. Po prostu szkoda mi plasmy. I ja bym tego nie robił. Słyszałem ze w Kuro nie ma duszków, ale to ktoś z kuro i konsolą musi sie wypowiedzieć.

Autorus


[quote name='oddball66' post='78425' date='10.01.2008, 09:02 ']przyłącze się do tematu:

Jestem w trakcie kupna tego TV lub LX i mam takie pytanie:

czy podłaczając konsole do tej plasmy (xbox360), grając powiedzmy kilka godzin dziennie (w dzień narzeczona, po pracy ja) nie zniszcze tego TV?? Czy lepszym zakupem byłaby jakiś LCD (np Z3030D) czy nie ma się czym przejmować i mogę kupić ta plazmę?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='78429' date='10.01.2008, 08:21 ']Powiem tak, ja osobiście do gier mam lcd. Po prostu szkoda mi plasmy. I ja bym tego nie robił. Słyszałem ze w Kuro nie ma duszków, ale to ktoś z kuro i konsolą musi sie wypowiedzieć.

Autorus[/quote]

Wiem że to by było najlepsze rozwiązanie, ale kobieta nie pozwoli mi na posiadanie 2 TV z czego jeden do gier (LCD) a drugi do oglądania TV (plazma synał sd tvn24, kablówka) raz finanse, dwa mamy za małe mieszkanie na dwa telewizory. Monitora do xboxa niechce bo po tym jak zobaczyłem jak np COD4 wyglada na 50 calowym TV (kumpel akurat ma LCD ale on telewizji wogóle nie ogląda) stwierdziłem że granie na śmiesznym 19-21 calowym "czymś" to jednak nie to. Plazme wybrałem dlatego że lepiej sobie radzi z sygnałem SD, wiem, wiem kiedyś tam u nas też stacje będą nadawać w HD. Ja twierdze że to się nie stanie przed 2012 rokiem a może nawet później, tego mogę nawet nie dorzyć (jeżdżę za szybko, palę za dużo, stresu też nie brakuje, na szczęście nie pije, ok pije ale bardzo mało :)), chce się dziś cieszyć najlepszą jakością jeżeli chodzi o ten typ rozrywki, z tego co czytałem KURO mi to gwarantuje, jedyne co mnie powstrzymuje to te wątpliwości związane z konsolą. Oczywiście sprzedawca twierdzi że nic się nie będzie działo, no ale przecież nie powie mi że coś się stanie....

Czekam z niecierpliwością na wasze opinie :)

[i]
sorki za błędy i literówki[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='78429' date='10.01.2008, 10:21 ']Słyszałem ze w Kuro nie ma duszków, ale to ktoś z kuro i konsolą musi sie wypowiedzieć.[/quote]

Ja też słyszałem i wszystkich znajomych do zakupu KURO namawiałem. Ale podczas prywatki w noc sylwestrową u sąsiada 508XD służył za podgląd do CYFRA Radio. Czerwone paski + białe napisy trawiły plazmę przez dobrych kilka godzin. Efekt - duchy na maxa. Byłem zaskoczony i zmieszany zarazem. Całe życie mentalnie kochałem LCD z ich wszystkimi mankamentami za brak duszków właśnie, ale przyszło KURO, a wraz z nim orgazmy sprzedających je sprzedawców (no i nabywców ofkors także), ogólne hype w sieci i... I przekonałem się że KURO to jest to. Zaplanowałem że w nowym domu będzie to doskonałe uzupełnienie projektora. Byłem gotów wyskoczyć z kasy niemalże już, teraz, zaraz. No ale po niedawnym sylwestrze mi przeszło. Może nie do końca, bo obraz SD jest całkiem na KURO oglądalny, ale duchy są i moje (trzeźwe z powodu uszkodzenia wątroby) gały bardzo dobrze i z bliska je widziały. Być może można z tym żyć, wiedzieć że tak jest i akceptować to, ale IMHO dość poważnie dyskwalifikuje to dla mnie póki co KURO jako urządzenie emisji światła / obrazu. Tak więc wracając do meritum pytania - KURO do konsoli odradzam, w grach jest zazwyczaj sporo stałych elementów graficznych, które bez wątpliwości pozostawiać po sobie duchy będą. To tyle.
Pzdr.,
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mayo' post='78549' date='10.01.2008, 20:29 ']Ja też słyszałem i wszystkich znajomych do zakupu KURO namawiałem. Ale podczas prywatki w noc sylwestrową u sąsiada 508XD służył za podgląd do CYFRA Radio. Czerwone paski + białe napisy trawiły plazmę przez dobrych kilka godzin. Efekt - duchy na maxa. Byłem zaskoczony i zmieszany zarazem. Całe życie mentalnie kochałem LCD z ich wszystkimi mankamentami za brak duszków właśnie, ale przyszło KURO, a wraz z nim orgazmy sprzedających je sprzedawców (no i nabywców ofkors także), ogólne hype w sieci i... I przekonałem się że KURO to jest to. Zaplanowałem że w nowym domu będzie to doskonałe uzupełnienie projektora. Byłem gotów wyskoczyć z kasy niemalże już, teraz, zaraz. No ale po niedawnym sylwestrze mi przeszło. Może nie do końca, bo obraz SD jest całkiem na KURO oglądalny, ale duchy są i moje (trzeźwe z powodu uszkodzenia wątroby) gały bardzo dobrze i z bliska je widziały. Być może można z tym żyć, wiedzieć że tak jest i akceptować to, ale IMHO dość poważnie dyskwalifikuje to dla mnie póki co KURO jako urządzenie emisji światła / obrazu. Tak więc wracając do meritum pytania - KURO do konsoli odradzam, w grach jest zazwyczaj sporo stałych elementów graficznych, które bez wątpliwości pozostawiać po sobie duchy będą. To tyle.
Pzdr.,
M.[/quote]

Powiem że mnie strasznie zmartwiłeś tym co napisałeś :) teraz znów nie wiem co kupić.... A byłem tak jak i ty strasznie napalony na ten telewizor, sprzedawca oczywiście twierdzi że nic się nie stanie powiem że nawet po usłyszeniu o tym że będe grał stwierdził to tym bardziej świetny wybór ponieważ jakość mnie powali na kolana i zapewniał mnie że nie ma takiej opcji jak powidoki, duszki, że to nie ta jakoś są specjalne systemy które chronią telewizor, że jak będe go urzywał jak Bóg przykazał (nagrzeje plazme przez pierwsze 200h - stwierdził że dla bezpieczeństwa lepiej będzie jak to zrobie, podobno żaden producent tego nie mówi ale lepiej to robić nawet w tej klasy TV) to nic się nie podzieje, ale jakoś mu nie wierze.......

Czekam na kolejne opinie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem. Duszki sie będa pojawiać, ale bez przesady, mozna z tym zyć. No chyba ze ktoś ciągle oglada tvn24 to wtedy jest problem. Ciągle oznacza non stop ;). Duszki pojawiają się i znikają.
A plasmę wygrzewać trzeba :)

Autorus



[quote name='oddball66' post='78622' date='11.01.2008, 01:09 ']Powiem że mnie strasznie zmartwiłeś tym co napisałeś :) teraz znów nie wiem co kupić.... A byłem tak jak i ty strasznie napalony na ten telewizor, sprzedawca oczywiście twierdzi że nic się nie stanie powiem że nawet po usłyszeniu o tym że będe grał stwierdził to tym bardziej świetny wybór ponieważ jakość mnie powali na kolana i zapewniał mnie że nie ma takiej opcji jak powidoki, duszki, że to nie ta jakoś są specjalne systemy które chronią telewizor, że jak będe go urzywał jak Bóg przykazał (nagrzeje plazme przez pierwsze 200h - stwierdził że dla bezpieczeństwa lepiej będzie jak to zrobie, podobno żaden producent tego nie mówi ale lepiej to robić nawet w tej klasy TV) to nic się nie podzieje, ale jakoś mu nie wierze.......

Czekam na kolejne opinie....[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam Kuro (428xd) z konsolą (PS3) od paru ładnych miesięcy, gram w gry ze statycznymi elementami (HUD, mapy, radary, czasy) nie zauważyłem nawet śladu wypaleń, "duchów", ani powidoków. Powiem więcej, kompletnie zapomniałem o "problemie" i traktuje mój TV tak samo, jak kiedyś traktowałem CRT - nic nie wyłączam, zostawiam na pauzie itd. Zero śladu. Oczywiście nie próbowałem zostawiać jaskrawych pasów na całą noc, jako że wydaję mi się to trochę nierozważne i nie czuję takiej potrzeby. Poza tym wydaję mi się, że owe pasy szybko by zniknęły po zastosowaniu odpowiednich procedur. Nie zapominajmy również, że w LCD, jak i w CRT również zdarzają się wypalenia (!).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,wlasnie zakupilem dvd ze skalerem.Dvd mam podlaczone bezposrednoi do 508XD po hdmi.Jak ustawic skaletr w dvd ? Na 720p obraz jest taki sobie.Pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sharan' post='79517' date='15.01.2008, 10:10 ']Witam,wlasnie zakupilem dvd ze skalerem.Dvd mam podlaczone bezposrednoi do 508XD po hdmi.Jak ustawic skaletr w dvd ? Na 720p obraz jest taki sobie.Pomozcie[/quote]
Witam,

Jeżeli w odtwarzaczu jest dobrej jakości skaler to z niego skorzystaj . W TV ustaw opcje „Punkt po punkcie”. W innym przypadku skorzystaj z możliwości skalowania przez TV. W odtwarzaczu ustaw najniższa rozdzielczość a całą pracę przejmie skaler TV.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='79572' date='15.01.2008, 15:45 ']Witam,

Jeżeli w odtwarzaczu jest dobrej jakości skaler to z niego skorzystaj . W TV ustaw opcje „Punkt po punkcie”. W innym przypadku skorzystaj z możliwości skalowania przez TV. W odtwarzaczu ustaw najniższa rozdzielczość a całą pracę przejmie skaler TV.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]
Kupilem do zestawu dvd Rotela 1093.Audio jest BAJKA,ale skaler chyba nie jest najwyzszych lotow :). Gdzie w menu w 508XD znajde opcje "Punkt po ponkcie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='sharan' post='79573' date='15.01.2008, 14:52 ']Kupilem do zestawu dvd Rotela 1093.Audio jest BAJKA,ale skaler chyba nie jest najwyzszych lotow :). Gdzie w menu w 508XD znajde opcje "Punkt po ponkcie"?[/quote][/i]
Przyciski na pilocie zdalnego sterowania
Klawisz nr 28 oznaczony jako HDD (Tryb wejściowy sygnału)/Ostatni rząd klawiszy/czwarty przycisk od lewej/naciskaj klawisz, ustaw – „Punkt po punkcie”
Angielski,
Remont control unit
28 (Selects the screen size)

Miłego oglądania.
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sharan' post='79573' date='15.01.2008, 15:52 ']Kupilem do zestawu dvd Rotela 1093.Audio jest BAJKA,ale skaler chyba nie jest najwyzszych lotow :). Gdzie w menu w 508XD znajde opcje "Punkt po ponkcie"?[/quote]

W ostatnim A/V bodaj jest o tym klocku - skaler faktycznie slaby, tania chinszczyzna wiec jak andsie1 radzi, daj skalowanie via TV a w Rotelu wylacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sharan' post='79573' date='15.01.2008, 13:52 ']Gdzie w menu w 508XD znajde opcje "Punkt po ponkcie"?[/quote]

W 508xd nie ma 'Punkt po punkcie' (ang. 'Dot by Dot'). Ten tryb można znaleźć tylko w modelach LX, czyli o natywnej rozdzielczości 1920x1080, pozwala on na wyświetlanie sygnału 1080p bez overscanu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sharan' post='79517' date='15.01.2008, 09:10 ']Witam,wlasnie zakupilem dvd ze skalerem.Dvd mam podlaczone bezposrednoi do 508XD po hdmi.Jak ustawic skaletr w dvd ? Na 720p obraz jest taki sobie.Pomozcie[/quote]


Polecam ustawić DVD na najmniejszą możliwą rozdzielczość (najlepiej 576i), aby pozwolić wysokiej klasy skalerowi, który jest w tym TV, robić to, do czego został stworzony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][u][quote name='-AS-' post='80071' date='18.01.2008, 02:47 ']Polecam ustawić DVD na najmniejszą możliwą rozdzielczość (najlepiej 576i), aby pozwolić wysokiej klasy skalerowi, który jest w tym TV, robić to, do czego został stworzony.

Pozdrawiam[/quote][/u][/i]
Nie dokończa się z Tobą zgadzam, są modele DVD, które posiadają zdecydowanie lepsze skalery niż ten który jest w tym TV.

[u][b]sharan [/b][/u]
Tak ja napisałem, sprawdź które urządzenie, odtwarzacz DVD czy TV daje lepsze rezultaty i wtedy podejmij decyzję.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mayo' post='78549' date='10.01.2008, 20:29 ']Ja też słyszałem i wszystkich znajomych do zakupu KURO namawiałem. Ale podczas prywatki w noc sylwestrową u sąsiada 508XD służył za podgląd do CYFRA Radio. Czerwone paski + białe napisy trawiły plazmę przez dobrych kilka godzin. Efekt - duchy na maxa.[/quote]
Już na innym forum o tym pisałem. To jest cecha tej technologii, więc można próbować to minimalizować, ale wyeliminować się nie da. Nie na darmo Pioneer ostrzega przed powidokami w instrukcji obsługi. Wiedzieli, co robią. Zrobili duży postęp, ale myślenie, że problemu nie ma jest tylko myśleniem życzeniowym. Po prostu plazmy nie można wykorzystywać w roli monitora statycznych obrazów.

ArtS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...