Skocz do zawartości
basejumpfan

2400XT

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc od tygoni walcze z moim sony 3010 i koputerem na poczatku mialem gecube 2400pro który trafil 3 razy doserwisu i ostatnio przyszedl z zepsutym kontrolerem dzwieku. Teraz dostalem 2400XT gigabyte z pasywnym chlodzeniem karta jest fajna ale znow nie mam dzwieku przesz hdmi myslalem ze to przez to ze potrzebuje 24+1 pin dvi kabel więc taki kupilem, niestety dalej nic teraz wyczytalem ze moja karta ma DVI-I a nie DVI-D czy to jest jakas roznica ? czy to moze powodowac to ze nie mam dzwieku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złącze DVI występuje w 3 wariantach:

* DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe, jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można go połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej;
* DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI;
* DVI-A - przesyła tylko dane analogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie masz przejściówki dvi-hdmi dołączonej do kart z tej serii bo tylko ta przejściówka gwarantuje dźwięk po hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak [b]paw[/b] mówi jest specjalna przejściówka konstrukcji ATi i jeśli jej nie dostałeś razem z kartą (a do tańszych serii i modeli ich nie dodają) to raczej nigdzie indziej jej nie dokupisz, nie jest to raczej wina uszkodzonego kontrolera dźwięku, choć ponoć poszło kilka serii tych 2400 wadliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deenbe' post='67228' date='10.11.2007, 15:05 ']Złącze DVI występuje w 3 wariantach:

* DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe, jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można go połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej;
* DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI;
* DVI-A - przesyła tylko dane analogowe.[/quote]

znam definicje z wiki pedia. Czyli mam zwrocic kartę i szukac karty z przejsciowka hdmi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wybrales w panelu sterowania -> dzwieki i urzadzenia audio-> odtwarzanie dzwieku: ATI HD Audio rear output?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to także może być przyczyną ale nie jestem pewny czy bez przejściówki to chodzi.Niestety brak hdmi w sprzęcie audio video ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadna magiczna przejściówka nie jest potrzebna. :-) :-)
Wystarczy każda pełna przejściówka DVI -> HDMI (z podpiętymi wszystkimi pinami).
[url="http://www.hardwaresecrets.com/article/283/3"]http://www.hardwaresecrets.com/article/283/3[/url]
Czy taką właśnie posiadasz łatwo można sprawdzić zwykłą żaróweczką i baterią.


Ślimak

P.S. Przejściówkę którą kupiłem 10 miesięcy temu za 14 zł na Allegro spełnia te wymagania.

P.S.2 Żeby karta wypuściła audio musi najpierw rozpoznać, że do jej wyjścia DVI jest podłączony telewizor przez HDMI.

P.S.3 Jeżeli pod jedno DVI masz podpięty monitor komputerowy na drugim DVI nie działa audio. Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli tak chodzi to gratulacje i dobra wiadomość,i jak testowałeś to prosimy o obszerniejszy komentarz z wrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...