Skocz do zawartości
  • 0
lukas63

Transport lcd

Pytanie

Moje pytanie będzie w stylu tych głupich :)

Będę kupował pierwszy raz LCD i jak wozić lcd w kartonie w samochodzie - można go położyć normalnie na płasko w bagażniku czy trzeba go przewozić pionowo ??- w takiej płaszczyźnie jak stoi normalnie na stoliku u Was w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

tak aby go nie uszkodzic mechanicznie na równej powierzchni a czy pionowo czy płasko to niema znaczenia

jest coś takiego jak Google :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
:)
Wiem, ze plazmę na 100% PIONOWO, więc może LCD też?
Ale dlaczego? Chętnie i ja się dowiem...
;)
Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote]jest coś takiego jak Google[/quote]

Ciekawe pod jakim hasłem byś szukał ? :) - jakoś nic ciekawego nie znalazłem

Edytowane przez lukas63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[url="http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hs=qJv&q=transport+telewizor%C3%B3w+lcd+jak+%3F&btnG=Szukaj&lr="]http://www.google.pl/search?hl=pl&clie...=Szukaj&lr=[/url]

3 wynik
[quote]Należy pamiętać, że ekrany ciekłokrystaliczne są urządzeniami dość delikatnymi i wrażliwymi na uszkodzenia mechaniczne. Szczególną ostrożność trzeba zachować przy transporcie telewizora LCD. Nie wolno kłaść na nim żadnych pakunków, a najbezpieczniej jest ułożyć go na płasko. Nie można wystawiać telewizora na intensywne promieniowanie słoneczne i ustawiać go w pobliżu źródeł ciepła. Do czyszczenia ekranu powinno się używać tylko specjalnych środków do tego przeznaczonych. Nie wolno używać środków takich, jak płyn do mycia szyb, które mogą uszkodzić delikatną powłokę ekranu.[/quote]
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Bardzo często wożę na działkę ( wiosna , lato, jesień) mały LCD.
Rzucam go statnio jak popadnie. Bagażnik, tylne siedzienia i nic się nie dzieje.
I wszystko on biedaczek wytrzymuje.

Podstawowe regułu;
Unikamy zmian wtemperatury urządzenia w momeńcie włączania gp do prądu np. 240 Volt.

PAMIĘTAJ !!!
Po włączeniu do 240 Volt nastąpi gwałtowna zmiana tempratury bo wewnętrze elementy zasilania zaczną wytwarzac ciepło.

[b]Lepiej poczekaj, aż TV nabierze stopni takich jakie panują w pomieszczeniu. [/b]

Czas zależy od masy. Mały (32 cale) szybko. Duży ( 57") wolniej.
Jeżeli jest ciepły, bo stał np. w ogrzewanym magazynie lub sklepie to zailozuj termicznie ( koc lub ręcznik frote).
Jeżeli jest w kartonie tekturowym i izolacja termiczna dodatkowo wspierana jest systemem narożnych ( reguła) steropianów to masz grarancje, że się nie wychłodzi. Chyba, że wiezierz z Berlina. To jest 7 ha.
Wszysko za spawą rozszerzania i zwężania się metali pod wpływem temparatury.

I jeszcze : ekran CLD nie wymaga pozycji pionowej w transporcie.
Nie ma ezplodujących gazików jak w plazmie bywa.

UWAGA nr.2
Nie wyplacam odszkodowania w przypadku uszkodzenia LCD w transporcie.
Tylko po co ? Za sprawnośc ekranu odpowiada zgodnie z prawem sprzedawca.
To jego problem.
Ta wypowiedź jest na okolicznośc gdybyś kupował za 149 999 zł 70 calowego LCD SAMSUNG , który stoi w Arkadi (Warszawa- Saturn). Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za odp.

[quote]Czy już tam byłeś ?[/quote]

Akurat jestem na 3 ........ roku studiów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...