Skocz do zawartości
Zizio

Blu-ray Sharp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzałem posty na temat jaki blu-ray do filmów. W większości przypadków polecacie PS3 jednak ja nie za bardzo jestem zainteresowany
sprowadzaniem do domu urządzenia do gry (z rożnych względów), wiec co sadzicie o Sharp BD-HP20S który pojawił się na rynku w cenie poniżej 2K.
Tak jak spora cześć uczestnikowi tego forum mam w domu DVD-2930 jednak chciałbym wzbogacić sprzęt o prawdziwe HD w celu pełnego wykorzystania TV Sharp XD1E.
Czekam na wasze opinie o BD-HP20S i ewentualne inne sugestie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zizio' post='67012' date='08.11.2007, 21:54 ']Witam, przejrzałem posty na temat jaki blu-ray do filmów. W większości przypadków polecacie PS3 jednak ja nie za bardzo jestem zainteresowany
sprowadzaniem do domu urządzenia do gry (z rożnych względów), wiec co sadzicie o Sharp BD-HP20S który pojawił się na rynku w cenie poniżej 2K.
Tak jak spora cześć uczestnikowi tego forum mam w domu DVD-2930 jednak chciałbym wzbogacić sprzęt o prawdziwe HD w celu pełnego wykorzystania TV Sharp XD1E.
Czekam na wasze opinie o BD-HP20S i ewentualne inne sugestie.

Pozdrawiam.[/quote]


Kup pionera BDP-LX70 i wtedy na 100% wykorzystasz XD1E ;) Jeśli tyle czasu wytrzymałes bez playera HD to poczekaj na combo Samsunga.

pozdr. dawmac

PS. kup ps3 do czasu aż pojawi się combo i trochę stanie. PS3 nie jest taka zła a jest TANIA !! i wypluwa bardzo ładne DVD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='67022' date='08.11.2007, 23:14 ']Kup pionera BDP-LX70 i wtedy na 100% wykorzystasz XD1E :)[/quote]


Kolego Dawmac , a jak kupi SAMSUNGA BD-P1400 za 1500 pln , to ile % wykorzysta z XD1E ? 50 ? :):):)

Z resztą się zgadzam ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='67066' date='09.11.2007, 00:41 ']Kolego Dawmac , a jak kupi SAMSUNGA BD-P1400 za 1500 pln , to ile % wykorzysta z XD1E ? 50 ? :):):)

Z resztą się zgadzam ! :)


Pzdr.[/quote]

też 100% :)

ale Zizio ma DVD-2930 i myśle że lubi dobry obraz. Swoją opinię opieram na tym co przeczytałem w czasopismach i na różnych forach, że pionek to aktualnie najlepszy BR player i oferuje naprawde dobry obraz, dlatego zaproponowałem ten a nie inny model.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z pionierkiem jest ciekawy ale to kilka kilo zl. :)
Moze macie jakies opinie na temat Sharpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obacz Sony "300".
Jesli zalezy Ci na wewnetrznych dekoderach HD - poczekaj 2-3 tygodnie za modelem "500"
lub
poczekaj na Panasonica "30" Bedzie to pierwszy player BD 2nd-gen (nowe funkcje) !!

Osobiscie mam PS3 wiec u mnie ciśnienie na zakup dedykowanego playera jest znacznie mniejsze aczkolwiek z uwagą śledzę to co się dzieje na rynku. Na dzien dzisiejszy- najbardziej podoba mi się własnie ten nowy Panasonic (do koreańczyków nie mam zaufania) O sharpie nic nie wiem Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla uzupelnienia watku dodam ze w kwestii audio mam denon 2807 wiec bardziej szukam obrazu HD niz dzwiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Nadszedł czas na kupno Blu Ray'a.

Myślę cały czas nad Sharpem HP20S - niestety zbyt wiele informacji nie znalazłem. Konkurentem jest tu osławiony Samsung 1400.
Bardziej do całości pasowałby Sharp.
Może ktoś podzieli się opiniami na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozpatrywalem tego plejera pod katem kupna, ale pamietam ze ma cos skopane z dzwiekiem: albo nie dekoduje na pokladzie albo nie przesyla HDaudio przez HDMI (zastrzegam ze nie pamietam dobrze, ale chyba to drugie). Powinienes to sprawdzic pod katem twojego ampli, zeby dzwiek sie zgadzal.

Testowany byl tutaj:
Home cinema choice (GB) januari 2008
What hifi (GB) december 2007
Video (DE) nr 12 2007

Pozdr. Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje "kino domowe" jeśli chodzi o sprzęt oparte jest na...stereo. I tak pozostanie.
Kiedyś miałem system 5.1, ale ponieważ zdecydowanie więcej słucham wybrałem lepsze stereo.
Dla moich potrzeb kinowych dźwięk emitowany z mojego zestawu jest wystarczający. Natomiast obraz chętnie polepszę:lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba najlepszy chip obrazu jest w Samsung'u 1200 albo w Denonie, ale to już inna półka cenowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='alvent' post='84302' date='07.02.2008, 18:46 ']Moje "kino domowe" jeśli chodzi o sprzęt oparte jest na...stereo. I tak pozostanie.
Kiedyś miałem system 5.1, ale ponieważ zdecydowanie więcej słucham wybrałem lepsze stereo.
Dla moich potrzeb kinowych dźwięk emitowany z mojego zestawu jest wystarczający. Natomiast obraz chętnie polepszę;).[/quote]

ja kiedyś też w to wierzyłem :) Byłem pewien że moje stereo za x zł jest lepsze od jakiegoś tam kina domowego i.... zmieniłem zdanie :) 2.0 NIGDY nie będzie 5.1. Naprawdę, warto pobawić się w kino bo całkiem inaczej odbiera się filmy. Nie wymaga to wielkich nakładów finansowych aby miec bardzo dobre stereo i fajne kino a frajda jest niesamowita :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDHP20S:

+ calkiem dobry obraz
+ funkcja 24 fps

- menu sie troche muli (sprawdzapem przy Spider-Man'ie 3)
- b. dlugo sie "wgrywa" jakakolwiek plyta (czy to DVD czy BD)
- nie ma odczytu JPG nagranych na DVD
- nieczytelny wyswietlacz
- za duza cena, IMO 999 zl to max za to

za te pieniadze lepiej naprawde PS3, ktore juz po updatach firmware'u ma 24 fps, obsluge DivX z H.264, najlepsze ogolnie perspetywy wykorzystania nadchodzacych wydan filmow na BD jesli chodzi o bardziej interaktywne dodatki, i mowi sie o bitstreamowym wysylaniu dzwieku HD do wzmaka...
Aha w porownaniu do tych powyzszycy minusow Sharpa, PS3 smiga jak zloto ;)

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='84335' date='07.02.2008, 21:15 ']ja kiedyś też w to wierzyłem :) Byłem pewien że moje stereo za x zł jest lepsze od jakiegoś tam kina domowego i.... zmieniłem zdanie :) 2.0 NIGDY nie będzie 5.1. Naprawdę, warto pobawić się w kino bo całkiem inaczej odbiera się filmy. Nie wymaga to wielkich nakładów finansowych aby miec bardzo dobre stereo i fajne kino a frajda jest niesamowita :)

pozdr. dawmac[/quote]

dawmac zgadzam się z Tobą, że stereo do stereo, a 5.1 do kina to najlepsze rozwiązanie...jednak w tej chwili pozostaję przy stereo...musiałbym zbyt dużo przemeblować...a na kolejną "walkę" z małżonką nie mam ochoty ;)....

kiedyś w perspektywie zaanektuję jeden pokój pod kino...ale to będzie jak mi dzieci podrosną...

wracając do tematu... nie upieram się przy Sharpie...tak tylko lubię jak telewizor współpracuje z odtwarzaczem tego samego producenta...

inne rozważanie dotyczy denona 2930...a może z kolei jakiś blu ray w tej cenie... i tak dalej i tak dalej....

stereo jak kupowałem to w porządnym salonie mi wypożyczyli by odsłuchać w domu...odtwarzacza za kawałek tych pieniędzy nigdzie nie chcą wypożyczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='alvent' post='84351' date='08.02.2008, 00:32 ']dawmac zgadzam się z Tobą, że stereo do stereo, a 5.1 do kina to najlepsze rozwiązanie...jednak w tej chwili pozostaję przy stereo...musiałbym zbyt dużo przemeblować...a na kolejną "walkę" z małżonką nie mam ochoty ;)....

kiedyś w perspektywie zaanektuję jeden pokój pod kino...ale to będzie jak mi dzieci podrosną...

wracając do tematu... nie upieram się przy Sharpie...tak tylko lubię jak telewizor współpracuje z odtwarzaczem tego samego producenta...

inne rozważanie dotyczy denona 2930...a może z kolei jakiś blu ray w tej cenie... i tak dalej i tak dalej....

stereo jak kupowałem to w porządnym salonie mi wypożyczyli by odsłuchać w domu...odtwarzacza za kawałek tych pieniędzy nigdzie nie chcą wypożyczyć...[/quote]

to jest dziwne ż ekupując stere to traktują cie jak klienta a jak kupujesz kino domowe to "bierz Pan i spie..... " ale to wynika z sytuacji na rynku. O klienta "stereo" trzeba zabiegac i obsługa w salonach audio jest na poziomie, jeśłi idzie o kino to nadal jest trudno o obsługę na poziomie a potencjalnego klienta traktuje się jak buraka co i tak nie wie co kupuje :) .
Co do kolekcjonowania klocków tego samego producenta. Kiedys tez na to zwracałem uwage, a teraz ważniejsze dla mnie jest co oferuje dany sprzet i za jaką cene niz to jak wyglada i jakiego jest producenta. Dla mnie nie ma znaczenia firma, wazne jest co i za ile i jakie jest dobre :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dorastajace dzieci i tak zmusza Cie do zakupienia konsoli do gier, wiec kup PS3 ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='84371' date='08.02.2008, 09:27 ']Te dorastajace dzieci i tak zmusza Cie do zakupienia konsoli do gier, wiec kup PS3 :(

Pozdr.[/quote]

hehe...jak na razie nie są bardzo zainteresowane grami... to już chyba prędzej bym ja zasiadł...

Rozważałem i PS3... być może na tym się na razie skończy.
Muszę "posłuchać" głośności wentyaltorów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
mam moze dziwne pytanie
jestem laikiem ;-)
czy odtwarzacz Blue_ray np firmy Sharp HP20S odtworzy mi płyty HDDVD ?
Pozdrawiam
P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wieczop_lodz' post='110617' date='23.07.2008, 09:48 ']witam
mam moze dziwne pytanie
jestem laikiem ;-)
czy odtwarzacz Blue_ray np firmy Sharp HP20S odtworzy mi płyty HDDVD ?
Pozdrawiam
P.[/quote]
Zdecydowanie NIE, maxisingli też nie :lol:

Sorry :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...