Skocz do zawartości
Maro

A propos inne zrodla! Wizyta w Chinach - relacja

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc
Mialem okazje przebywac przez ostatni miesiac, w ciekawym dla nas HD maniakow kraju, mianowicie w Chinach. Poza sprzetem ktory jest tam NIEPRZYZWOICIE tani oraz markami sprzetu ktore sa dla nas zupelnie nieznane ale daja rade. Plazmy i LCD WSZEDZIE, doslownie wszedzie!!! W autobusach w metrze w taksowkach w zaglowkach, w windach , generalnie wszedzie gdzie sie da. W sklepach duza przewaga 1920x1080 nad 1368x720 !!! Ale wracajac do sedna sprawy. Postanowilem poszukac jakis materialow HD. Generalnie plyty wszelkiej masci kupuje sie w dosc egzotyczny jak dla mnie sposob. Wchodzi sie do sklepu w ktorym rzekomo sprzedaje sie plyty od Audio, przez VCD po DVD. Ale wybor jest taki sobie. W pewnym momencie ktos podchodzi i szepce: DVD? Jesli wyrazimy zainteresowanie jestesmy prowadzeni w zaleznoosci od miejsca prezpodworka, waskie ulickzi, czasami slamsy, ew. inny sklep jak herbaciarnia do waskich korytarzy i po waskich schodach gdzies do jakiegos pokoiku w ktorym mozna juz spokojnie OSZALEC. Wybor przeogromny! Od Supernowosci po klasyke i wielopaki, Czego tam nie ma od seriali po kolekcje autorskie: Kurosawa 25 pieknie wydanych plyt, Hitchcock, Scott, Antonioni zreszta chyba wszyscy. Jak obkupilem sie juz w znakomite wydawnictwo (merytoryka, jakosc, wydanie) [url="http://www.criterionco.com/asp/browse.asp"]THE CRITERION COLLECTION[/url] -POLECAM!! Spytalem sie wrescie o materialy HD.Pani chwile pomyslala i przyniosla mi 2 pozycje gdyz jak stwierdzila materialy szybko schodza:

[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2kfjjnb0b1qcz7qj.html"]Obrazek 1[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ot3cb9ntojpfoyo2.html"]Obrazek 2[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3jegn13h1lhhgkn.html"]Obrazek 3[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/xzc7l0lbp22u28jd.html"]Obrazek 4[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/h6yqc4g2ua0crz2n.html"]Obrazek 5[/url]

Dlaczego o tym pisze? Otoz za dwie pozycje musialem zaplacic cale 20 zł !!

Pzdr Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego się bałem. U nas kreowane jest jakieś dziwne wyobrażenie o Chinach.
Że prawa człowieka, brak demokracji i jeszcze komuna u władzy.
Przecież to nie może prowadzić do dobrobytu.
A tu taki szok.
Czy widziałeś ich HD TV ?
Czy okładki sa drukowane w drukarni czy na domowym sprzęcie ?
Czy wmvhd które kupiłeś ma zdjęty DRM ?
Wszystkie IMAX-y są tak zabezpieczone, ale jeżeli oni i to potrafią to WOW !
Napisz coś szerzej. Ceny są pewnie trudno pruwnywalne.
Czy jest marketing po angielsku dla turystów ?
Bo wygląda, że my tu męczymy się z gigantami a oni tem sa daleko przed resztą świata - SnaZio, AMOI trochę już dochodzi.
Może czas przestać się zajmować naszymi starymi markami ?

ps.:
najlepszy jakościowo film HD jaki mam to próbka z Chińskiej TV SBS HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim!

Chiny, Singapur itp to jest wogle inny swiat. Super ze kolega Maro to opisał. Juz czytalem w swoim zyciu pare razy opinie z wypraw tam i to co sie tam dzieje to dla nas abstrakcja. Oni sa 20 lat przed calym swiatem ; ) To istny raj dla filmowcow itp :)
HDTV to tam juz norma od dawna...jestem za tym zeby sie tym bardziej zainteresowac : ) Maro trzeba bylo podlapac jakies wizytowki, kontakty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maroooooooo dobrze ze juz jestes :) Pisz wrazenia bo to cholernie ciekawe : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janunio' date='02.04.2006, 12:13 ']Czy widziałeś ich HD TV ?
Czy okładki sa drukowane w drukarni czy na domowym sprzęcie ?
Czy wmvhd które kupiłeś ma zdjęty DRM ?
Wszystkie IMAX-y są tak zabezpieczone, ale jeżeli oni i to potrafią to WOW !
Napisz coś szerzej. Ceny są pewnie trudno pruwnywalne.
Czy jest marketing po angielsku dla turystów ?
[right][post="3063"][/post][/right][/quote]

Cze
Nie mialem okazji ogladac ich HD TV - za malo czasu na ogladanie TV :)
Okladki sa pieknie wykonane, tłoczone i czasem z pudełkami które tez sa pieknie wykonane!
DRM!? Ha a co to takiego :) ponizej zawartosc plyty
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/gxhvxa13fqng5962.html"][img]http://images4.fotosik.pl/8/gxhvxa13fqng5962m.jpg[/img][/url]
Ceny ABSOLUTNIE NIE SA POROWNYWALNE!
A o marketingu juz pisalem :o Jak tam bedziesz i uslyszysz za plecami ciche "diwidi" to zank ze wlasnie jest szansa ze otworzy sie przed Toba sezam pelen "DIWIDI" :P

Pzdr Maro

Ps
Gmeru, fakt! To bardzo ciekawe miejsce i musialbym pisac i pisac i pisac... :D Opowiem wszystko na zlocie a na razie pytajcie :)

Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chiny to kraj HDTV i dlatego kożystam tylko z torrentów z tego kraju,a repertuar dzisiejszy wygląda ta i to tylko malutka część tego co oni tam mają a mają b.dużo.



[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images2.fotosik.pl/45/pbcc0z2lk42jxu03.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że mamy Cię z powrotem :rolleyes:

A teraz pytania

1) jaką rozdziel ma ten film z National Geografic ???
Bo na okładce było napisane, że 1920x1440 to by było niezłe dziwo :unsure:

2) Może to głupie pytanie ale w jaki sposób się porozumiewałeś -po angielsku ???

3) jakie nam nie znane marki TV HD zauważyłeś zwłaszcza te full HD (oprócz AMOI) ???

4) Co dominuje: Plazma czy LCD ???

5) Bawią się tam jeszcze w DLP ???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Maro' date='02.04.2006, 11:38 ']Plazmy i LCD WSZEDZIE, doslownie wszedzie!!! W autobusach w metrze w taksowkach w zaglowkach, w windach , generalnie wszedzie gdzie sie da. W sklepach duza przewaga 1920x1080 nad 1368x720
...
W pewnym momencie ktos podchodzi i szepce: DVD? Jesli wyrazimy zainteresowanie jestesmy prowadzeni w zaleznoosci od miejsca prezpodworka, waskie ulickzi, czasami slamsy, ew. inny sklep jak herbaciarnia do waskich korytarzy i po waskich schodach gdzies do jakiegos pokoiku w ktorym mozna juz spokojnie OSZALEC. Wybor przeogromny! Od Supernowosci po klasyke i wielopaki,[/quote]


No to sie musialo tam DUZO zmienic. Jak ja tam bylem to u nas nie bylo jeszcze na rynku pirackich DVD . (Az trudno uwiezyc ze tak moglo kiedys byc).
A u nich byly , ale nie az tak latwo dostepne - mozna bylo kupic ale na odpowiedniku naszych bazarow.

Natomiast w to pierwsze o lcd w autobusach po prostu nie wierze. No chyba ze masz na mysli Hong Kong. Tam jak najbardziej.
Ale plazma lub lcd w tych rozklekotanych , brudnych autobusach miejskich ? Toz w nich nie bylo nawet klimy (w przeciwienstwie do HK).

A moze piszesz o autobusach dla turystow ? (ale to juz inny swiat)
Moge sie zgodzic ze cos takiego mozna spotkac na stacjach metra czy windach hoteli w ktorych mieszkales, ale raczej nie powszechnie i nie wszedzie.
Oni tam inwestuja w infrastrukture takie gigantyczne pieniadze, ze na takie bajery nie moga miec po prostu srodkow. Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem 3 lata temu i trudno mi sobie wyobrazić, żeby tak się zmieniło.
Zapewne w wielkich miastach ze względu na olimpiadę takie cuda mogły się zdarzyć, choć też trudno mi uwierzyć w LCDki wbudowane w autobusy miejskie, które wtedy wyglądały jak z albańskiego demobilu. Pamiętajcie, że prawdziwe Chiny nie są w Pekinie, Szanghaju i tego typu miastach. Jeśli ktoś odwiedził tylko takie miejsca, to właściwie nie był w Chinach. Różnice w poziomie rozwoju są tak nieprawdopodobne, że trudno sobie nawet wyobrazić. Pamiętajcie, że to gigantyczny kraj i ocenianie jego rozwoju tylko na podstawie obecności HDTV jest śmieszne. Tam wszystko jest robione na pokaz podczas gdy 50 km od Pekinu bieda aż piszczy. Żeby poznać prawdziwe Chiny trzebaby pojeździć z rok po tym kraju.
Jeśli chodzi o dogadywanie się, to jest to koszmar. Nawet w Pekinie znalezienie knajpy gdzie ktokolwiek zna choćby parę słów po angielsku graniczyło z cudem nie mówiąc o menu w ległydżu czy przechodniach na ulicy. Mało tego. Tam nawet trudno jest dogadać się na migi! Oni zupełnie inaczej rozumieją nasze symbole. To naprawdę inna cywilizacja. Wspaniała, ale inna.
Dodam tylko, że też odwiedziłem takie "sklepy" z DVD w bramie na zapleczu za firanką. Wtedy jeszcze nie interesowałem się HDTV, więc nie wiem jak było z dostępnością, ale najnowsze hity na DVD były choć zazwyczaj dla strefy 1 i w NTSC.

Reasumując, jestem bardziej niż pewny, że przyszłość świata ma skośne oczy i produkcja czegokolwiek oprócz chleba w Europie nie ma przyszłości :rolleyes: ale ze względu na wielkość i zacofanie Chin prawdziwy pazur pokażą za kilkanaście lat.

Pzdr
KrzyHo

PS
Janunio, czy ten film SBS HD, to nie jest czasem z japońskiej TV? Bo gadany jest po japońsku a nie chińsku? Jeśli chodzi o jakość, to faktycznie cool, ale IMO modliszki są lepsze :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='02.04.2006, 21:29 ']Super że mamy Cię z powrotem :)
A teraz pytania
1) jaką  rozdziel ma ten film z National Geografic ???
Bo na okładce było napisane, że 1920x1440 to by było niezłe dziwo :)
2) Może to głupie pytanie ale w jaki sposób się porozumiewałeś -po angielsku ???
3) jakie nam nie znane marki TV HD zauważyłeś  zwłaszcza te full HD (oprócz AMOI) ??? 
4) Co dominuje: Plazma czy LCD ???
5) Bawią się tam jeszcze w DLP ???
pozdrawiam[/quote]

Dzieki za cieple przywitanie :)

odnosnie pkt1
Oczywiscie jak mozna sie bylo spodziewac po piracie (aczkolwiek BARDZO ladnie wydanym) to co napisane na okladce nie bardzo sie przeklada na rzeczywistosc. Poza materialem w SD DVD jest owszem HD DVD ale 720p. W drugim przypadku IMAX Stormchasers mamy wszystko na plycie: SD DVD, 720p i 1080i :)

odnosnie pkt2
O angielskim zapomnij! Najlepszym wyjsciem jest kartka i cos do pisania (czasami zakumaja) no i kalkulator do targowania (zazwyczaj sa przygotowani do targowania sie z cudzoziemcami).

odnosnie pkt 3
Oczywiscie AMOI oraz cala masa innych, zupelnie nieznanych. Postaram sie uzupelnic odpowiedz (materialy i reklamowki mam w domu a pisze teraz z roboty, wiec nie pamietam tych dziwnych marek :rolleyes: )

odnosnie pkt4
W zaleznosci od miejsca: Plazma w Hotelach, hostelach i innych budynkach a wszystko co jezdzi LCD ale nie tylko :unsure:

odnosnie pkt5
DLP widzialem tylkow domach ew. jako sprzet do KARAOKE w knajpach :huh: bo duze i widac z daleka ;)

[quote name='Tom0000&KrzyHo']Tom0000
No to sie musialo tam DUZO zmienic...Natomiast w to pierwsze o lcd w autobusach po prostu nie wierze. No chyba ze masz na mysli Hong Kong. Tam jak najbardziej.
Ale plazma lub lcd w tych rozklekotanych , brudnych autobusach miejskich ? Toz w nich nie bylo nawet klimy (w przeciwienstwie do HK)...

KrzyHo
...Ja byłem 3 lata temu i trudno mi sobie wyobrazić, żeby tak się zmieniło.
Zapewne w wielkich miastach ze względu na olimpiadę takie cuda mogły się zdarzyć, choć też trudno mi uwierzyć w LCDki wbudowane w autobusy miejskie, które wtedy wyglądały jak z albańskiego demobilu. Pamiętajcie, że prawdziwe Chiny nie są w Pekinie, Szanghaju i tego typu miastach. Jeśli ktoś odwiedził tylko takie miejsca, to właściwie nie był w Chinach. Różnice w poziomie rozwoju są tak nieprawdopodobne, że trudno sobie nawet wyobrazić. Pamiętajcie, że to gigantyczny kraj i ocenianie jego rozwoju tylko na podstawie obecności HDTV jest śmieszne. Tam wszystko jest robione na pokaz podczas gdy 50 km od Pekinu bieda aż piszczy. Żeby poznać prawdziwe Chiny trzebaby pojeździć z rok po tym kraju...[/quote]

No coz chlopaki ;) A jednak! Przewodnicy ktorzy bywaja tam pare razy do roku a ktorzy pomagali nam sie tam poruszac tez byli zaszokowani zmianami! Wymienili caly tabor autobusowy i nie przypomina on juz tego z Albani. Autobusy miejskie na prawde maja wbudowane LCD sa czyst i jak w metrze informuja gdzie jestesmy i dokad jedziemy ;) Taksowki wlasnie wymieniaja! Wszystkie! Czerwone zdezelowane citroeny z klatkami dla kierowcow (jak ktos byl wie o co chodzi) tez odchodza do lamusa! Teraz jezdza lantry, hyundaje i inne nowe maszynki z telewizorkami. Fakt ze w Szanghaju i Hongkongu sa w przeciwienstwie do reszty kraju interaktywne. W Pekinie (Beijing) mozna sobie tylko poogladac reklamowki badz TV - sami decydujemy. Natomiast W Szanghaju mamy do dyspozycji poza rekalmami i TV interaktywne kioski gdzie przy pomocy palucha wybieramy co nas interesuje: Hotele, Zakupy czy zwidzanie. 3 ruchy palcem i juz taksowkarz wie gdzie jechac :) Bardzo mile, tym bardziej ze z angielskim na serio bardzo kiepsko. Co do tempa zmian to sam moglem sie przekonac ze nie ma zartow jak z dnia na dzien wybudowali kolo mojego hostelu w Pekinie park. Przywiezli drzewa (takie duze- nie sadzonki!) kwiaty i na drugi dzien byl juz park! Przewodnicy sami sie czasem dziwili jak chcieli nas gdzies zabrac i na miejscu okazywalo sie ze juz tego nie ma! Konczylo sie to zazwyczaj wielkim:
-WOW a co to jest, przeciez pol roku temu jak tu bylemjeszcze tego nie bylo!
I zamiast uliczki pelnej knajpek staly biurowce po 100 pieter! Jeden wieli plac budowy.
A co do wielkich miast i prowincji to owszem macie racje ale tylko polowiczna. Otoz fakt 50 km na polnoc od Pekinu bieda az piszczy ale na wsi. Jesli tylko trafimy na jakies male miasteczko (w skali Chin oczywiscie ;) ) to juz to wyglada inaczej. Postaram sie cos fajnego zmontowac na zlot - jako dowody rzeczowe ;) I postaram sie nie byc tendencyjny :)
Bardzo mile zostalem zaskoczony prze takie niewielkie miasto jak Xiamen miedzy Szanghajem a Hongkongiem. Nie jest to wydzielona strefa wolnego handlu ani zadna specjalna strefa ekonomiczna jak wyzej wymienione miasta/panstwa. I tu tez zostalem mile zaskoczony. Tam wlasnie kupilem najciekawsze filmy do mojej kolekcji (Criterion collection i nie tylko). Z tamtad udalem sie w dalsza podroz autobusem dalekobieznym oczywiscie wyposazonym w ekran :)
O Szanghaju i Hongkongu faktycznie nie ma co pisac w kontekscie Chin gdyz jest to podroz w przyszlosc i nie ma wiele wspolnego z Chinami. Tak czystego metra, nie smierdzacego i wogole, nie wspominajac o kolejkach mknacych ponad 400 km/h nie widzialem nigdzie na Swiecie. Wszedzie ruchome schody, ekrany mieniace sie rekalmami, wielopietrowe estakady etc... To taka podrow w "Minority Report", "I robot", czy "Blade Runer'a" ale to inna historia ;)
Reasumujac: Chiny sie zmieniaja z dnia na dzien. Trwa wyscig miedzy Olimpiada w Beijing'u a Expo w Szanghaju. Oczywiscie wielkie aglomeracje na tym zyskuja a przy okazji prowincja. Na tej drugiej tempo zmian jest o wiele mniejsze ale tez sie zmienia. Tak wiec wsze wspomnienia sie zdeaktualizowaly. Bardziej w stosunku do miast niz prowincji ale jednak!
Jesli jestescie zainteresowani to moge wrzucic pare fotek na jakis hosting obrazków.

Pzdr Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrocilem z Chin , to na podstawie tego co widzialem w samych Chinach i przede wszystkim w HK , mialem nieodparte wrazenie , ze powinnismy wspierac rezim komunistyczny w tamtym kraju.
Tylko dzieki niemu - dzieki kontroli urodzen i zerowej polityce emigracyjnej , chinski nie jest jeszcze drugim jezykiem swiata a sami Chinczycy nie przejmuja jeszcze gospodarek w krajach 3go swiata.
W koncu juz w kilku okolicznych krajach , chinczycy to najbogatsza klasa - Philipiny ? a moze Indonezja...

W Chinach widac jak potrafia pracowac, kawalek ulicy ma przyporzadkowanego swojego sprzatacza ... i pewnie podobnie z kazda mozliwa rzecza . (Niewatpliwie komunistyczny pomysl na zapewnienie wszystkim pracy - no i zdaje egzamin!)
W HK widac co bedzie w Chinach jak zdejmie sie im smycz. HK kilka lat temu to bylo piekne miasto , jesli wziac pod uwage ile tam zyje ludzi i na jak malym kawalku gruntu.
Hektary przejsc podziemnych , dojsc do metra , co jakis czas reklama a poza tym puste panele na scianach - i co ? Pusto i czysto ! Tam nawet nikt nie pomysli aby rzucic jakies grafiti albo wyrwac panel ze sciany.

A co bedzie jak wypuszcza Chinczykow na swiat? Wypra lokalne sily robotnicze, a poniewaz beda rozsadnie inwestowac zarobki z czasem stana sie elita ekonomiczna. Dla porownania tacy Hindusi - nawet zamozni co maja swoje domy otoczone murami ... nie maja absolutnie nic przeciwko temu aby tuz za ich brama wszystko bylo uwalane w gownie. Calkowiete zaprzeczenie Chinczyka. Indie to pierwszy kraj jaki padnie lupem przeciebiorczosci Chinczykow. Jest tam proznia , ktora tylko czeka na wypelnienie, a we wlasnym kraju Hindusi beda znow pucybutami ale zoltych panow - taka juz natura tego narodu.

Jak sie zastanowic na natura komunizmu - mialby szanse jakby ludzie potrafili dbac o wspolne jak o wlasne i potrafili dobrze pracowac. Chyba Chinczycy to jedyny na Ziemi narod , ktory w komunizmie ma jakies szanse.

Dobrze to czy zle nie bede tu sie nad tym zastanawial. Jak pobedzie sie w Indiach , to zaczyna sie dostrzegac jakis sens w rasizmie - mimo ze wczesniej nigdy sie czlowiek nie spodziewal , ze cos takiego moze sie kiedys przydazyc!!! (Jakby sie ktos wybieral do Indi , to naprawde lepiej jechac do Chin. Moze architektonicznie bardzo duzo mniej ciekawie (jakos Chinczycy upodobali sobie niszczenie dowodow swojej przeszlosci), ale poza tym wszystko lepsze!)

Druga sprawa to skad maja pieniadze na takie inwetycje. Zabrac z 95% kraju aby inwestowac w 5%.
Czytalem o jednym policjancie, gonil przestepcow, poscig sie udal , zlapal ich , dostal nagrode pieniezna a w trakcie szamotaniny zostal ugodzony nozem w brzuch!
Po kilku dniach rzucil sie z okna szpitala i zabil. Czemu ? Nagroda jak dostal nie wystarczala na pokrycie kosztow leczenia.
No to teraz wyobrazcie sobie jak jest tam na wsiach.

Apropo dogadywania sie . Hotel dla turystow zaganicznych , jakies 3 kilometry od placu Tienanmem i doslownie nikt w hotelu nie mowi po angielsku ;)

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odbiegliśmy od tematu, ale trudno się powstrzymać od komentarza. Niestety prawda jest taka, że w tym systemie wszystko jest robione na pokaz i kosztem narodu (skądś to znamy). To że w Pekinie wymieniono autobusy odbije się czkawką gdzie indziej. Koszty pracy są żadne, więc jest na inwestycje góra kasy, bo niewolnicy nie będą przecież protestować i żądać poprawy bytu.
Ja tam nie chciałbym za bardzo znaleźć się w takim miejscu. Wolność jest bezcenna i żadne LCDki i HDTVały nie mogą przysłonić okrutnej prawdy. Przecież im o to chodzi żeby turysta wyjechał z przekonaniem, że to kraina miodem i mlekiem płynąca.
Tak czy inaczej jest to wspaniały kraj, niesamowita kultura i niewątpliwie z ogromnym potencjałem, ale gdy tylko popuszczą trochę wolności dla ludzi, to już nie będą tak konkurencyjni, bo koszty wzrosną. Wolność obywateli jest zawsze kosztowna dla państwa.
Ale jeśli chodzi o produkcję czegokolwiek, to Europa nigdy z nimi nie wygra.
Muszę się tam wybrać ponownie, bo czuję niedosyt a zakochałem się w tym kraju po pierwszym pobycie.

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' date='03.04.2006, 16:03 ']Muszę się tam wybrać ponownie, bo czuję niedosyt a zakochałem się w tym kraju po pierwszym pobycie.[/quote]

Najlepiej zgrac taki wypad z zakupem blue ray dvd albo moze nawet czytnika holograficznego ;) bo lcd to nijak z soba zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' date='03.04.2006, 16:03 ']... Wolność jest bezcenna i żadne LCDki i HDTVały nie mogą przysłonić okrutnej prawdy. Przecież im o to chodzi żeby turysta wyjechał z przekonaniem, że to kraina miodem i mlekiem płynąca.
Tak czy inaczej jest to wspaniały kraj, niesamowita kultura i niewątpliwie z ogromnym potencjałem, ale gdy tylko popuszczą trochę wolności dla ludzi, to już nie będą tak konkurencyjni, bo koszty wzrosną. Wolność obywateli jest zawsze kosztowna dla państwa.
Ale jeśli chodzi o produkcję czegokolwiek, to Europa nigdy z nimi nie wygra.
Muszę się tam wybrać ponownie, bo czuję niedosyt a zakochałem się w tym kraju po pierwszym pobycie.

Pzdr
KrzyHo
[right][post="3154"][/post][/right][/quote]
Fakt, odbieglismy od tematu. Nie chcialem zebyscie odniesli wrazenie ze widzialem tam tylko kraine mlekiem i miodem plynaca. Prawda jest taka ze bylem tam aby opowiedziec prawde o tym kraju i ludziach, skrecilismy sporo materialow (oczywiscie w HD). Staralismy sie dotrzec do miejsc i ludzi o jak najszerszym przekroju. Od ludzi z prowincji ktorzy wykonuja niewolnicza prace przez calkiem niezle zyjaca klase srednia (pojawilo sie tam cos takiego!) po biale kolnierzyki. Pomimo tego ze zyja wciaz w systemie, zyje im sie coraz lepiej o czym sami mowia. Gospodarka wolnorynkowa pozwala zapomniec o rezimie, jesli tylko nie beda walczyc o demokracje sa w stanie osiagnac sukces zawodowy i niezly status spoleczny. A jak sami mowia demokracja przyjdzie sama. Daja sobie jeszcze 10 lat. Zobaczymy, moze na zlot bede juz mial cos zmontowane. Generalnie na forum tym chcialem pozostac w temacie sci-tech a nie soc. ;) bo o tym drugim i nie tylko mozna dyskutowac bez konca co zamierzam z Wami robic na zlocie :D

Takze wracajac do tematu HD i podobnych uwazam ze Chiny pod tym wzgledem sa warte uwagi!
BTW mozna by zalozyc osobny watek o innych miejscach na Swiecie, zeby dzielic sie doswiadczeniami w kontekscie sprzetu (dostepnosci, cen, modeli, pradu, czestotliwosci etc... :) z tym tez bywa roznie - "no tak nie wzialem przejsciowki" :P )?
Pzdr. Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, jeszcze nie przeczytałem tego wszystkiego. Bardzo warto.
I to zrobię.
ALE:
Chńczycy nigdy nie wywołali żadnej wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać zlotu i tych dyskusji do świtu ;)

Maro wrzucaj fotki zwłaszcza z tych nowoczesnych miast !!!

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać:

Chiny nie zawdzięczają swojego obecnego bogactwa i tempa rozwoju komunizmowi !!!

Kiedy w Chinach był prawdziwy komunizm miliony ludzi umierało z głodu !!!

Dzisiaj w Chinach jest komunizm fasadowy :D

Zamordyzm owszem został, ale gospodarki centralnie planowanej to jest tam teraz znacznie mniej niż było za komuny.

W miastach panuje (wiedza z tego, co mi się udało na ten temat przeczytać w polskich gazetach) klasyczny neoliberalizm.

Prawo pracy to fikcja !!!
Łatwo zostać wylanym z pracy, ale i równie łatwo dostać nową.
Władze pozwoliły się ludziom bogacić. Tak jak u nas w 1988r. Wiecie, że w latach 88-89 w Polsce powstało 3 mln miejsc pracy ??? Nie dzięki zagranicznym inwestycjom tylko dzięki naszej pracy. Wtedy powstały takie firmy jak Atlas, Atlantic itd. Kariery od pucybuta do milionera. Do bogacenia się wystarcza wolność gospodarcza i niskie podatki patrz USA wiek XVIII i XiX - Polska 88-94 - Chiny dzisiaj.

Ale my mamy kaczory, giertych, leppery i inne ścierwa, którym wydaje się, że o ekonomi wiedzą więcej niż Balcerowicz :P

W Chinach każdy goni za własnym szczęściem (tak jak w konst USA), tyle że nie ma wolności.

Jak się wzbogacą to i wolności im się zachce to tylko kwestia czasu 10-20-50 lat ???

Skąd to bogactwo ??? Z ludzkiej pracy jak mawiał Adam Smith a tam są miliardy rąk do pracy :)

Po co Chinom ekspansja ??? To i tak największy kraj na świecie A jeżeli już to na PN mają słabo zaludnioną Syberię i raczkującego Niedźwiedzia :)

Ps. Jak byłem w USA to widziałem tam emigrantów z Chin i to raczej takich z prowincji, którzy mieli dziwaczny zwyczaj przeżuwania posiłku wypluwania go i jedzenia ponownie. Oczywiście żaden nie mówił po ang więc dogadać się było ni w ząb. Poznałem gościa z HK i on miał nie najlepsze zdanie o tamtych.

Chodzi mi tylko o to że z tą czystością bywa różnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wyciu' date='02.04.2006, 15:20 ']Chiny to kraj HDTV i dlatego kożystam tylko z torrentów z tego kraju,a repertuar dzisiejszy wygląda ta i to tylko malutka część tego co oni tam mają a mają b.dużo.
[right][post="3071"][/post][/right][/quote]

Wyciu, a podasz gdzie takiego fajnego torrenta znalazles? ;)

Edytowane przez tomekfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='03.04.2006, 19:53 ']Już się nie mogę doczekać zlotu i tych dyskusji do świtu :D

Maro wrzucaj fotki zwłaszcza z tych nowoczesnych miast !!![/quote]

Prosze bardzo :P
Badzcie laskawi ;) na dzis tyle zdazylem...
[url="http://marro.fotosik.pl/albumy/10774.html"]Album-Made in China[/url]
Pzdr Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='03.04.2006, 20:10 ']Wyciu, a podasz gdzie takiego fajnego torrenta znalazles? ;)
[right][post="3170"][/post][/right][/quote]
masz na myśli torrenta czy link do strony,bo jak o link chodzi to on jest zawsze na wieszchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wyciu' date='03.04.2006, 21:44 ']masz na myśli torrenta czy link do strony,bo jak o link chodzi to on jest zawsze na wieszchu.
[right][post="3175"][/post][/right][/quote]
Oczywiscie o linka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='03.04.2006, 22:00 ']Oczywiscie o linka  ;)
[right][post="3177"][/post][/right][/quote]
[url="http://www.chdtv.net"]http://www.chdtv.net[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super fotki mi najbardziej podobały się:

Nr 7 - to z HK ? widok jak z Empire state building w NYC ;)

Nr 12 robale do jedzenia bleee :D

nr 13 poprostu blade-runer :P totalne sci-fic

nr 21 znowu HK tylko torchę jaśniej super fota

no i 33 i 34 stare Chiny...


Dodam że jak pisałem recenzje AMOI 37" to trafiłem na info o Xiamen.

Tam znajduje się miasteczko produkcyjne tego koncernu.

To antyczne miasto jeden z pierwszych portów w Chinach

W 1980 założono tam specjalną strefę ekonomiczną - przynajmniej takie info znalazłem w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Maro' date='03.04.2006, 22:15 ']Prosze bardzo :P
Badzcie laskawi ;) na dzis tyle zdazylem...
[url="http://marro.fotosik.pl/albumy/10774.html"]Album-Made in China[/url]
Pzdr Maro
[right][post="3172"][/post][/right][/quote]

Widze ze i dobrym fotografem jestes :D hehe kurcze ale tamte miejsca są zajebiste...ja musze kiedys pojechac do Japonii musze : ) Mam taką zajawke ; ) Niewyszedlbym ze sklepu z konsolami przez dwa dni pewno hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wyciu' date='03.04.2006, 22:14 '][url="http://www.chdtv.net"]http://www.chdtv.net[/url]
[right][post="3178"][/post][/right][/quote]
Dzieki, tylko zeby sie dobrac do torrenta trzeba sie zarejestrowac :( a posrod tych wszystkich kwadracikow ciezko sie zorientowac co jest co. Ma ktos moze logina, ktorego mozna by bylo pozyczyc? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super foty!
Tak z ciekawości, to robione aparatem, czy wycięte z filmu HD, który kręciłeś?

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...