Skocz do zawartości
  • 0
bucio

Panasonic tx-32le60p + Ati 2600 pro NIE DZIAłA

Pytanie

Jak w temacie - problem polega na tym, że po prawidłowym podłączeniu na tv nie ma nic (kablem HDMI-DVI). Soft ati też nie widzi telewizora.
Telewizor i kabel są na 100% sprawne (sprawdzane z innym komputerem). Obydwa wyjścia hdmi na karcie też sprawne (tzn, na monitorze działają).

Brak mi pomysłu gdzie leży problem:
Czy ta karta po prostu nie będzie z telewizorem działała?
A może karta jest wadliwa - czyli mam ją reklamować?

Bardzo proszę o radę.
Z góry dziękuję za pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
a wykrywany jest tv przez komputer? Edytowane przez deenbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
nie Ati 2600 pro nie wykrywa tv. Inna karta (ati 9600) wyrywała i obraz był prawidłowy Edytowane przez bucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='bucio' post='66841' date='07.11.2007, 18:38 ']nie Ati 2600 pro nie wykrywa tv. Inna karta (ati 9600) wyrywała i obraz był prawidłowy[/quote]

jesli masz dwa wyjscia DVI to tylko jedno z nich jest HDMI, moze tu lezy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='mcz' post='66892' date='07.11.2007, 23:07 ']jesli masz dwa wyjscia DVI to tylko jedno z nich jest HDMI, moze tu lezy problem[/quote]

no niestety zmiana portów nic nie dała :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Włącz wymuszone wykrywanie odbiorników TV w sterownikach ATI i pododawaj wszystkie tryby HDTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Walczyłem z tą kartą wczoraj, miałem identyczne objawy.

Metoda 1
Podłącz tylko Panasonika, nie podłączaj monitora komputerowego. Bez żadnego grzebania w ustawieniach karty od razu wyświetli się obraz.

Metoda 2
Podłącz monitor komputera (DVI), podłącz Panasonica (DVI-HDMI -> HDMI 1). Włącz tv na HDMI 1, na końcu włącz komputer.
Obraz będzie się wyświetlał na obu wyświetlaczach. Opcja trybów HDTV niestety u mnie po takim ustawieniu jest nieaktywna i nie udało mi się tego zmienić.

Metoda 3
Podłącz monitor komputera (DVI), TV podłącz przez 3xRCA Component. Włącz wykrywanie odbiorników TV w sterownikach ATI.

Wniosek karta obsługuje tylko wtedy dwa dvi, jak są podpięte dwa monitory komputerowe lub jak jej się tak wydaje :-) To zachowanie jest zgodne z tabelką w instrukcji do tej karty :-(


Ślimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='apatch' post='67140' date='09.11.2007, 13:48 ']Włącz wymuszone wykrywanie odbiorników TV w sterownikach ATI i pododawaj wszystkie tryby HDTV.[/quote]

nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='slimak' post='67146' date='09.11.2007, 15:48 ']Walczyłem z tą kartą wczoraj, miałem identyczne objawy.

Metoda 1
Podłącz tylko Panasonika, nie podłączaj monitora komputerowego. Bez żadnego grzebania w ustawieniach karty od razu wyświetli się obraz.

Metoda 2
Podłącz monitor komputera (DVI), podłącz Panasonica (DVI-HDMI -> HDMI 1). Włącz tv na HDMI 1, na końcu włącz komputer.
Obraz będzie się wyświetlał na obu wyświetlaczach. Opcja trybów HDTV niestety u mnie po takim ustawieniu jest nieaktywna i nie udało mi się tego zmienić.

Metoda 3
Podłącz monitor komputera (DVI), TV podłącz przez 3xRCA Component. Włącz wykrywanie odbiorników TV w sterownikach ATI.

Wniosek karta obsługuje tylko wtedy dwa dvi, jak są podpięte dwa monitory komputerowe lub jak jej się tak wydaje :-) To zachowanie jest zgodne z tabelką w instrukcji do tej karty :-(


Ślimak[/quote]

metoda 1 i 2 nie działa a 3 nie próbowałem, bo nie mam kabla.Coś mi sie wydaje, że karta jest po prostu uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
:P

a Wgraj sterowniki z płyty od tej karty o ile tego wcześniej nie zrobiłeś.
b Spróbuj wgrać nowsze/starsze sterowniki.

GeCube Radeon HD2600 PRO/AGP + Panasoniciem 42pv60: „metoda 1” za każdym razem, „metoda 2” tylko przy zachowaniu kolejności włączania urządzeń.

Ślimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='slimak' post='67718' date='13.11.2007, 13:15 ']:P

a Wgraj sterowniki z płyty od tej karty o ile tego wcześniej nie zrobiłeś.
b Spróbuj wgrać nowsze/starsze sterowniki.

GeCube Radeon HD2600 PRO/AGP + Panasoniciem 42pv60: „metoda 1” za każdym razem, „metoda 2” tylko przy zachowaniu kolejności włączania urządzeń.

Ślimak[/quote]

Ze sterownikami też próbowałem (wszystkie możliwe opcje).
Nic to, poddaje się i oddaje kartę do serwisu.
Dzięki bardzo za próbę pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
karta wróciła ze sklepu jako SPRAWNA. Niestety muszę ją reklamować w serwisie.
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy urządzenie z portem hdmi/dvi podłączone ze sobą muszą siebie widzieć co nie? W zasadzie sytuacja taka jak u mnie nie powinna się pojawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...