Skocz do zawartości
autorus

Jaki switch hdmi z 1.3 HDCP

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jeden profigold na allegro.

[url="http://allegro.pl/item265447101_switch_przelacznik_hdmi_pgvs10003_profigold.html"]http://allegro.pl/item265447101_switch_prz..._profigold.html[/url]

Trochę drogi.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='66655' date='06.11.2007, 16:03 ']Znalazłem jeden profigold na allegro.

[url="http://allegro.pl/item265447101_switch_przelacznik_hdmi_pgvs10003_profigold.html"]http://allegro.pl/item265447101_switch_prz..._profigold.html[/url]

Trochę drogi.

Autorus[/quote]

Znalazłem jeszcze switch octava, wiem ze ktoś to na grupie ma , jak to działa?

Autorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='66663' date='06.11.2007, 16:29 ']Znalazłem jeszcze switch octava, wiem ze ktoś to na grupie ma , jak to działa?

Autorius[/quote]

Mam i pokazałem w wątku o POLSAT SPORT HD na foto.
Producent twierdzi, że to typ 1.3
Jednak nie pisze wprost, że to jest 1.3a. Może to sprawa opłat licencyjnych.
Podaje za to przepustowośc 6,75 Gbps co widac na foto a to jest zgodne ze specyfikacja HDMI 1.3a.

Jak to u mnie działa:
podłączyłem pięc żródeł wizyjnych HDMI i dalej do TV:
[1] N-box recorder (audio idzie do ampa po optyku)
[2] MARANTZ 5001 ( HDMI 1.2 1080p stream) czyli centralna jednostka do której wpiąłem PS3 SONY HDMI only i dalej na kolumny aktywne po PREOUTACH. Tu mam zapas ostatni - jeszcze jedno wolne wejście HDMI.
[3] SNAZIO 1350 HD streamer; DVI - HDMI audio idzie do MARANTZ 5001
[4] PC komp; DVI - HDMI ( audio idzie na Logitecg po coaxial przez EMU 1820)
[5] POLSAT HD ( audio po optical do Logitec 5500)
Działa bardzo sprawnie.

Najważniejszą cechą funkcjonalną OCTAVY jest to, że zawsze nbox i inne żródłą są oszukiane i nawet gdy odbiornik TV jest wyłączony to te żródłą uważają, że jest ekran działa i nie zrywają mi łączości.
Właśnie o to mi chodziło.
Pilotem do OCTAVY zawsze mogę wygrac każde z pięciu podłączonych żródeł bo każde akceptuje ten swich.
Ale czy to jest pełne HDMI 1.3a to do końca nie wiem. Działa , nie jest drogie. Import z USA + cło i inne karne opłaty.
SZybkośc przełączania różna.
N-box wchodzi po przełączeniu do akcji na ekranie najwolniej co by wskazywało w jego przypadku na najgorsze parametry wyjścia HDMI 1.1.

Z component nie korzystam bo je nie cenię.
Ekran jest w trybie pix to pix.
Mam jeszcze TOSHIBA HD DVD XE-1 wpięte wizyjnie do wolego HDMI w TV (SHARP XD1) i audio po coaxial do MARANTZA 5001.

Po piątym browarze wszystko przestaje działac. Mylą się piloty. Baterie żądają wymiany.
Zwłaszcza gdy mili goście oczekują sobie zamiast HD jakieś głupie foto z wakacji z 2002 i muszę przejśc na PS3 , odpalic DLNA MEDIA SERVER by Cyberlink i wyszukac na PC na jednym z pięciu HDD te straszne fotografie.

Coraz częście myślę o powrocie do SD TV z powietrza. I jeszcze małe radyjko MONO na baterie w łazience do golenia.

Tak naprawdę to okablowanie sprawia straszny problem.
Przyszłośc widzę w MINI-HDMI i w bardzo elastycznych kablach bez filtrów przeciw-zakłuceniowych.
OCTAVA waży znacznie mniej niż sześc wpiętych i grubych HDMI. Tuner POLSAT HD tez jest lżejszy. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to się przełacza automatycznie? Tzn mam wszystko wyłaczone i naraz włączam nbox iod razu zmienia wyjście na prawidłowe i działa?
A jeśli mam dwa źródła włączone? To które wybierze? Ostatnio właczone?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...