Skocz do zawartości
Cezy001

Toshiba 47z3030DG – subiektywne opinie użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Cezy001' post='66788' date='07.11.2007, 09:34 ']Tak ma. (wystraczyło z uwagą przeczytać mój pierwszy post)[/quote]
Dziekuje za odpowiedz poczciwa duszo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezy!!!
I stalo sie :) Wlasciwie chyba dzieki twojemu testowi- zamowilam dzis toshibe 47z3030. Ulzylo mi nieslychanie, bo to byl rzeczywiscie jeden z trudniejszych wyborow w zyciu :) I mam nadzieje, ze bedzie udany- czego wszystkim niezdecydowanym na tym forum zycze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja chyba tez tak zrobie :D Chodze i chodze i na nic nie moge sie zdecydowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również zamówiłem Toshibę 47z3030d. Zamówiłem w takim sklepie w Łodzi bo: 1) nie mam dalego do Łodzi, 2) cena nie jest wygórowana - 7999 a widziałem już ten tv z ceną nawet powyżej 9tys., 3) jest to normalny sklep/salon telewizorów i są już na rynku ponad 10 lat więc chyba nie grozi im zamknięcie i w razie problemów można sie do nich zwrócic. Toshiba ta jest wystawiona przez nich na allegro, można sobie luknąc i zadzwonic do nich jeśli ktoś ma blisko i jest zdecydowany na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem w Digitalo.pl i tu niespodzianka...:) mega najlepsza cena, szybka realizacja i dobra obsluga. sam jestem spoza wawy i telefonicznie wszystko udalo sie dograc. to tyle gdzie kupilem:)

Co do tv to jestem po dcoraz wiekszym wrazeniem, bawie sie kalibracja i coraz bardziej mis iepodoba bo po podlaczeniu na ustawieniach fabrycznych bylem delikatnie wystraszony ale wystarczylo zjechac z podswietlaniem i kontrastem i jest naprawde bardzo ladnie. czern sie zrobila o niebo atrakcyjniejsza i caly obraz sie znacznie poprawil. jezeli chodzi o wspolprace z PC-czekam na nowa grafike z HDMI poniewaz narazie jest po D-SUB (rozdziałka 720p) i poki co mi sie to nie podoba(poprzedni tv 32" byl o wiele ostrzejszy po prostu zyletka) mysle ze jest tak poniewaz zwiekszyl sie ekran a rozdzialka nie poszla w gore. poczekamy na pc hdmi i mysle ze w 1080 bedzie miodzio.

wspolpraca z xbox360-wgniotlo mnie w fotel jak odpalilem pgr4, ogolnie jestem pod ogromnym wrazeniem i tu mysle ze wszyscy posiadacze nowej generacji konsol beda zachwyceni.

obraz sd - zalezy od zrodla jest ok poczekamy jak bedzie cyfra+ na jakims konkretnym tunerze z hdmi ale to narazie przyszlosc wiec poki co pomecze sie ze zwyklym tunerem vectry.

do plusow tv zaliczylbym mnogosc ustawien + wszystkie ulepszacze ktore sa w kilku ustwieniach i dzialaja prawidlowo. obraz jest bardzo ladny ale mysle ze to tez kwestia kalibracji i toshiba pokaze co potrafi.

ogromnym minusem jest to iz tv nie zapamietuje ustawien dla poszczegolnych wejsc !!! dla mnie to dramat poniewaz musze ustawiac ciagle parametry dla konsoli , dvd i sd ;)((

ogolnie tv mysle ze wart swojej ceny choc caly czas chodzi mi po glowie jak by sie tu spisal jakis produkt sony....:))


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też zacząłem od D-sub bo kabla nie miałem i użyłem tego od monitora. DVI-HDMI jest duuużo lepiej ale czcionki są bardzo małe wtedy i minimalnie rozmyte(będę z tym walczył w weekend). Natywna rozdzielczość to jednak zupełnie coś innego. A gry wtedy wglądają naprawdę super myślę, że jak z konsoli(nie porównywałem, bo nie mam).

Ktoś pytał jak wygląda tenis (smużenie)
Właśnie na Eurosporcie grają panie i przyglądałem się pod tym kątem. I powiem tak: Nie jestem pewien, bo z 3,5 metra piłka na pewno nie zmienia się w smugę (tak rozumiem smużenie) ale jak się przyjrzeć z metra to mam wrażenie że piłka jest w locie nieostra (tak mniej więcej na pół piłki z każdej strony). W oglądaniu mi to nie przeszkadza. Nie wiem czy tak nie będzie na każdym TV w tym rozmiarze bo to kwestia jakości sygnału i wielkości ekranu.

Co do testów z PC (czcionki i plansze testowe) to zaczynam jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi juz glowa peka od tych ustawien jakbym nie ustawil to podoba mi sie a pozniej nie ;)

co do pc to mnie po kablu dvi-hdmi nie chodzi nie wiem czemu:( mozliwe ze hdcp nie ma , ale juz jedzie nowa grafa wiec powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Norbunio' post='67052' date='09.11.2007, 00:01 ']mi juz glowa peka od tych ustawien jakbym nie ustawil to podoba mi sie a pozniej nie :)

co do pc to mnie po kablu dvi-hdmi nie chodzi nie wiem czemu:( mozliwe ze hdcp nie ma , ale juz jedzie nowa grafa wiec powinno byc ok[/quote]

nie wiem jak jest z tym HDCP, ja mam 7600GT i było zero problemu. Karta widzi TV a nawet rozpoznaje że Toshiba :) A jutro podłącze karty muzyczną do kina i dzwięk będzie 5.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Norbunio' post='67081' date='09.11.2007, 01:32 ']ok ale jedziesz dvi-hdmi ?[/quote]

DVI-HDMI z tych tańsszych za około 50 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hdcp niema tu nic do rzeczy o ile dobrze pamiętam 7600 nie posiada hdcp

to jest potrzebne tylko do odtwarzania zakodowanych płyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='66733' date='06.11.2007, 20:47 '][url="http://www.pbase.com/jackcnd/1080p_tests"] [b]ZESTAW PLANSZ TESTOWYCH 1080 [/b] [/url]

Pzdr[/quote]

Troche głupia sprawa ale nie umiem tych testów wyświetlić na pełnym ekranie. Po F11 w przeglądarce zostaje pasek na górze. Co żle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Panowie posiadacze Toshibki piszcie czy coś ; złego; odkryliście , ale lepiej napiszcie co jeszcze dobrego w sobie kryje ten 47''model.Jeszcze zastanawiam się czy Toshiba, czy Sharp 46XL2, czy ;te 8 , a 4 ms. robi jakąkolwiek różnice , jak naprawdę wyglądają mecze piłki nożnej i tenisa , oraz kąty z 3metrów .Pomóżcie w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezy001' post='67204' date='10.11.2007, 01:50 ']Troche głupia sprawa ale nie umiem tych testów wyświetlić na pełnym ekranie. Po F11 w przeglądarce zostaje pasek na górze. Co żle robie?[/quote]


Brawo - fajnie , że masz odwagę się przyznać , mało kogo na to stać ! ;)

Strona którą Ci podałem zawiera zestaw plansz testowych , które musisz zapisać na kompie ( nie oglądać z przeglądarki )
Pod każdą planszą jest przycisk - pokaz pełen rozmiar - jak już się wyświetli , to musisz taką planszę zapisać na kompie ( prawa mysz - zapisz jako )
W ten sposób będziesz miał w kompie zestaw plansz testowych o wymiarach 1920x1080 i to z tego poziomu powinieneś je oglądać za pomocą
systemowego PODGLĄDU OBRAZÓW w trybie pełnoekranowym .

Gdyby były problemy , to pisz !

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasciciele Toshibki 47cali.
Napiszcie jaka macie odleglosc LCD od kanapy.
JA mam 2,5 -3metro i zastanawiam sie 42" czy 47"
Mysle ze to pierwsze.
JAkie macie spostrzezenia na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezy001' post='66429' date='05.11.2007, 17:27 ']Witam,
Większość stara się zrobić test obiektywny a ja nawet nie próbuję ;-)

Poniższe to w pełni subiektywne oceny a w domu nie miałem innego LCD TV, więc nie odnoszę się do innych modeli. Mam 3,5 metra do TV. Zmieniłem z CRT 32” Loewe Aventos na 47z3030DG. Mam go od tygodnia.

Podłączyłem Polsat Echostar 616 (Euro – Euro) do TV
DVD Onkyo – sprzed 3 lat (Euro – Euro) do TV
Divix Bellwood 301U (Euro – Euro ) ale połączone do SAT
Komputer DVI - HDMI

No I teraz wrażenia:

Wygląd:
Bardzo ładny he he (oczywiście subiektywnie J). Ale co ważne w domu wygląda znacznie lepiej niż w sklepie. Mi się podoba, żonie, dzieciom a i pies wygląda na zadowolonego. Podoba mi się również obrotowa podstawę, która jest solidna. W porównaniu do „kloca” CRT wnętrze salonu dużo zyskuje.

Złącza:
Brak wejścia dźwięku w postaci „chinch” to lipa straszna. Największa wada tego TV !!! Podłączanie dźwięku z komputera jest przez to znacznie utrudnione a koszt przecież dla producenta żaden. Reszta jest więcej niż wystarczająca. No może d-sub z full hd by się przydał, ale po dvi-hdmi działa super a nowe karty często sub-a nie mają, więc problem pomijalny.
Może są kable DVI + chinch => HDMI musze poszukać.

Dzwięk
Bardzo dobry do TV, ale do filmów i gier będę używał oczywiście amplitunera.

TV (Polsat cyfrowy)
Tu napiszę jak wszyscy jak dobry sygnał i jeszcze w 16:9 (np. Polsat sport) no to naprawdę TV pokazuje co potrafi. Niestety w więcej niż połowie przypadków jakość nie jest idealna. Im dalej od telewizora tym lepiej. Pierwsze 2 dni miałem wrażenie, że kupiłem za duży telewizor, bo na moim CRT wyglądało to lepiej. Było to spore rozczarowanie biorąc pod uwagę cenę TV. Ale po pewnym czasie po zabawie z ustawieniami (zmniejszona jasność i kontrast) wyłączyłem podbicie czerni sygnał jest OK. nawet na słabych kanałach. W „najcięższych” przypadkach ustawiam format obrazu na 4:3 i wtedy każdy kanał jest „ładny”. Mam wtedy 37 calowy telewizor 4:3. :(

DVD
Bardzo przyjemny obraz i z 3,5 bez zastrzeżeń a bez problemu można oglądać z 1,5 metra. Oglądanie filmów jest dużo przyjemniejsze niż na „starym” CRT. Określenie kino domowe nabrało teraz nowego znaczenia :).

Divix
O dziwo nie ma dramatu i przyzwoity jakościowo Divix niewiele gorzej wygląda niż DVD. Ale ilość filmów w tym formacie będzie znacznie ograniczona. Jak kino to kino.

Komputer
Tutaj jestem po prostu zachwycony, chociaż mam jeden kłopot. Niektóre małe czcionki przy 1980x1080 są rozmyte. Nie umiem sobie z tym poradzić. Jest to mały kłopot, bo w grach nie występuje.
Gry w full hd na tym TV to naprawdę odlot. Próbowałem:
Fifa08
Virtua Tenis 3
Gost Recon 2 (mam za słaby komp żeby pograć się uruchamia)
SpiderMan friend and a Foe - gram z synem ;)

I za każdym razem szczęka na ziemi

Przeglądarka Opera
Musi być opcja powiększania obrazu na 200% (w opcji Widok) bo inaczej nie da się przeczytać mniejszych czcionek. Po ustawieniu na 200% można serfować z kanapy 3,5 metra od ekranu. Po prostu super sprawa. A jak fajnie filmiki z youtube wyglądają to aż dziwne biorąc pod uwagę ich rozdzielczość. Tu też jest mały problem z najmniejszymi czcionkami (w nagłówkach kart)

Zdjęcia i filmy z PC
Jest bardzo dobrze ale troszkę głupiał przy rmvb nie centrując obrazu na środku. Nie znam się na tym formacie, więc może to wina odtwarzacza na PC. Zdjęcia wyglądają bajecznie, ale to trochę przez to, że TV „podkręca” kolory. Te same zdjęcia na monitorze LCD są mniej kolorowe i chyba bardziej naturalne. Oglądanie zdjęć z kanapy na takim TV to naprawdę duża przyjemność.

Czarny – Czarny jest dla mnie naprawdę czarny. Po uruchomieniu 4:3 pasy po bokach są tak czarne, że nie mam do tego żadnych zastrzeżeń.

Kąty – Tutaj trochę się bałem czytając opinie, ale nie mam z tym żadnego problemu. Bez problemu mogę oglądać TV po kątem 45 stopni tak „do obiadu” bo stół mam pod takim właśnie kątem. Jak oglądam film i tak siedzę na wprost.


Podsumowanie:

Jestem bardzo zadowolony z zakupu ;))

Jest prawdopodobne, że połączenie za pomącą Euro – component dało by lepszy rezultat, ale na razie nie sprawdzałem, bo i tak kupię niedługo jakąś ofertę z dekoderem HD.
To samo dotyczy DVD tam jest chyba component – hmmm dopiero teraz o tym pomyślałem to musze sprawdzić[/quote]
witam ,a mógłbyś mi powiedziećjak jest z kolorami zielony ,czerwony są jaskrawe ,czy masz głęboką zieleń czerwień np.czy liście są zielone naturalnie czy twarze są naturalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='baxter' post='71574' date='04.12.2007, 23:04 ']witam ,a mógłbyś mi powiedziećjak jest z kolorami zielony ,czerwony są jaskrawe ,czy masz głęboką zieleń czerwień np.czy liście są zielone naturalnie czy twarze są naturalne[/quote]
Uczciwie powiem, że w kolory jestem słaby odróżniam 4 no może 7 :(

A tak serio to regulacja kolorów jest tak „wypasiona” ze boje się jej dotykać. Planowałem nawet założyć wątek na ten temat, ale jestem do soboty poza domem a muszę spisać moje na otwarcie wątku.
Jestem prawie pewien, że dasz radę ustawić tak jak Ci odpowiada o ile nie przestraszysz się tych opcji :) . Co do twarzy to nie miałem zastrzeżeń ale jakoś specjalnie pod tym kątem na obraz nie patrzyłem.

Mam jeden film w 1080p z netu nazywa się „Speed”. Jest tam wiele scen o różnej kolorystyce i reprodukcja kolorów jest po prostu bajeczna.

Zauważyłem w jednej scenie mankament, ale nie wiem czy to wina filmu czy TV czy może PC z którego odtwarzałem. Trwa to kilka sekund.

Chodzi o fragment, kiedy jest kilka bardzo delikatnych przejść tonalnych przy zbliżeniu chmur. Przejścia te były takie kanciaste (nienaturalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezy001' post='71591' date='05.12.2007, 01:02 ']Uczciwie powiem, że w kolory jestem słaby odróżniam 4 no może 7 ;)

A tak serio to regulacja kolorów jest tak „wypasiona” ze boje się jej dotykać. Planowałem nawet założyć wątek na ten temat, ale jestem do soboty poza domem a muszę spisać moje na otwarcie wątku.
Jestem prawie pewien, że dasz radę ustawić tak jak Ci odpowiada o ile nie przestraszysz się tych opcji :) . Co do twarzy to nie miałem zastrzeżeń ale jakoś specjalnie pod tym kątem na obraz nie patrzyłem.

Mam jeden film w 1080p z netu nazywa się „Speed”. Jest tam wiele scen o różnej kolorystyce i reprodukcja kolorów jest po prostu bajeczna.

Zauważyłem w jednej scenie mankament, ale nie wiem czy to wina filmu czy TV czy może PC z którego odtwarzałem. Trwa to kilka sekund.

Chodzi o fragment, kiedy jest kilka bardzo delikatnych przejść tonalnych przy zbliżeniu chmur. Przejścia te były takie kanciaste (nienaturalne).[/quote]
dziekuje ale jak będziesz mógł przyjrzyj się liściom, czy mają naturalne kolory ,a gdyby nie miały spróbuj poustawiać jakoś ,aby zieleń nie była tak jaskrawa zanim się przyzwyczaisz ogólnie kolory wydają sie w nim rażące(jaskrawe) pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie ma wejść audio w postaci cinch (czyli inaczej mówiąc RCA)? Przecież są 3 wejścia (dwa z tyłu, jedno z boku) + jedno wyjście RCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='juliuszk' post='71642' date='05.12.2007, 10:04 ']Jak to nie ma wejść audio w postaci cinch (czyli inaczej mówiąc RCA)? Przecież są 3 wejścia (dwa z tyłu, jedno z boku) + jedno wyjście RCA.[/quote]

Chodziło mi o brak wejścia na mały jack nie RCA.

Baxter - popatrze na jakieś liście i dam znać ale jeszcze raz powtarzam ten TV w kwestii kolorów ma bardzo duże możliwości regulacji. Zaczynając od klasycznych (jasność, kontrast itp) po "rodzaj kolorystki" chłodne, cieple, itp kończąc na regulacji każdego koloru oddzielnie i to jeszcze w podziale na 3 .
Poczytaj tutaj:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7451"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7451[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cezy001 jeśli chodzi o wejścia/wyjścia audio to jack sie stosuje w kartach muzycznych ze względu na rozmiary. W telewizorach to jako wyjście słuchawkowe. RCA jest praktyczniejszy i mniej zawodny. Mały jack czasem sprawia probelmy. Bez probelmu dostaniesz w większości sklepów z kablami audio,PC kabelek mały jack-> chinch który nie powinien wiele kosztować.
Co do kombinacji Analog Audio + DVI to z tego HDMI z dźwiękem nie uzyskasz bo HDMI przesyła jedynie cyfrowe dane w których dźwięk i obraz są przesyłane naprzemiennie w 3 równoległych strumieniach danych TMDS0, TMDS1, TMDS2...... DVI przesyła te same 3 strumienie ale bez wtrącania danych dźwiękowych. W tym cały myk i problem z zanikającym dźwiękiem lub obrazem w niektórych telewizorach/hdDVD/BDDVD. Układy dekodujące muszą sprytnie te dane spowrotem rozdzielić przetworzyć i odtworzyć w TV i jeśli coś pochrzani sie w koderze/dekoderze to tracimy obraz lub dźwięk.
Pozostań przy DVI-> HDMI + audio analog. Bądź jeśli chesz odtwarzać dźwięk wielokanałowy podłącz PC do wzmacniacza wielokanałowego przez kabelek cyfrowy optyczny/coaxial. Cyfrowe podłączenie dźwięku po HDMI do telewizora nic nie wnmiesie. Na pewno nie poznasz różnicy a telewizor i tak odtwarza 2 kanały więc przesył Dolby Digital nic nie poprawi w odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie ustawienia znalazłem na hiszpanskim forum
czerwony +3 -4 -6
zielony -15 +3+4
nirbieski+3 0 -8
Amar. -1 +6 -2
Magent -1 -3 -4
Cyan 0 -12 +7
Backlight: 28
Contrast: 100
Brightness: 49
Colour: 34
Tint: +7
Sharpness: -30
Black Stretch: Off
MPEG NR: Low
DNR: Auto
Colour Temp: Warm
piszą że taka konfiguracja daje najlepsze rezultaty wizualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='baxter' post='75168' date='21.12.2007, 02:01 ']takie ustawienia znalazłem na hiszpanskim forum
czerwony +3 -4 -6
zielony -15 +3+4
nirbieski+3 0 -8
Amar. -1 +6 -2
Magent -1 -3 -4
Cyan 0 -12 +7
Backlight: 28
Contrast: 100
Brightness: 49
Colour: 34
Tint: +7
Sharpness: -30
Black Stretch: Off
MPEG NR: Low
DNR: Auto
Colour Temp: Warm
piszą że taka konfiguracja daje najlepsze rezultaty wizualne[/quote]
Moze juz ktos sprawdzal te nastawy? Rzeczywiscie lepiej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maniek750' post='75200' date='21.12.2007, 12:38 ']Moze juz ktos sprawdzal te nastawy? Rzeczywiscie lepiej???[/quote]
\hiszpanie piszą ze rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...