Skocz do zawartości
doctor77

ATI HD 2600 i pliki mkv (UVD)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożylem sobie komputer do hd postawiłem wszystko na media center 2005 i niestety spotkała mnie sromotna porażka. Wszystkie dema hd w formatach avi wmv działają super przy rozdzielczości 1080i lub 720p obciązenie procesora (xp 3000@2Ghz) sięga 2-5% niestety wszystko było by zbyt piękne przy próbach uruchomienia sciągnietego pliko ice age 1080p w formacie mkv obciążenie sięga 100% odtwarzane pod media player clasic w systemie zainstalowany dodatkowo power dvd ultra 7.3. Czy zna ktoś jakiś sposób aby zmusic karte hd2600 do sprzętowej akceleracji plików mkv ? w media playerze ustawiam codec cyberlinka jako prefered niby mam filtr aktywny w czasie odtwarzania mogę w ustwieniu filtra cyberlinka zmienic jasnośc itp. zmiany są widoczne na ekranie ale obraz nie jest zbyt płynny momentami mocno spowalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto poszukac na forum,ale niestety hd2600 i reszta z UVD wspiera typowe dla hd formaty(Hd-dvd,Blu-ray)ale nie mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu sie nie zgodzę z opinią [b]Paw[/b] , osobiście posiadam kartę HD2600XT na AGP i po długim czasie udało mi się ją zmusić do sprzętowego dekodowania również plików mkv. wystarczyło tylko zainstalować najnowszego CoreAVC.v1.6.5.0 który wykorzystuje układ UVD, obciążenie procesora spadło z 95% na 7-10% na komputerze z PIV 2.8Ghz/1Mb Ram pow Windows Media center 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Kistop' post='88028' date='25.02.2008, 20:15 ']tu sie nie zgodzę z opinią [b]Paw[/b] , osobiście posiadam kartę HD2600XT na AGP i po długim czasie udało mi się ją zmusić do sprzętowego dekodowania również plików mkv. wystarczyło tylko zainstalować najnowszego CoreAVC.v1.6.5.0 który wykorzystuje układ UVD, obciążenie procesora spadło z 95% na 7-10% na komputerze z PIV 2.8Ghz/1Mb Ram pow Windows Media center 2005[/quote]
1080p tez smiga? w tej konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2007 jeszcze nie działało.Chwała za to że po 4 miesiącach się to zmieniło.I miło że poinformowałeś o tym userów, czekam na jakieś szczegóły odnośnie obciążeń, sam zdecydowałem się na hd2900 więc UVD nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Kistop' post='88028' date='25.02.2008, 20:15 ']tu sie nie zgodzę z opinią [b]Paw[/b] , osobiście posiadam kartę HD2600XT na AGP i po długim czasie udało mi się ją zmusić do sprzętowego dekodowania również plików mkv. wystarczyło tylko zainstalować najnowszego CoreAVC.v1.6.5.0 który wykorzystuje układ UVD, obciążenie procesora spadło z 95% na 7-10% na komputerze z PIV 2.8Ghz/1Mb Ram pow Windows Media center 2005[/quote]

To raczej efekt placebo albo efekt przejęcia dekodowania przez kodek Cyberlinka.
Coreavc zapowiada wspomaganie DVXA od dawna lecz niestety wszystko wskazuje na to że swoje obietnice zrealizują dopiero w wersji 2.0 tego kodeka.

[url="http://www.coreavc.com/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=21&Itemid=59"]LINK[/url]

" - GPU support (to be added**) " ** GPU scheduled to be added at a later date

Wersja 1.6.5.0 faktycznie lepiej korzysta z procesorów wielordzeniowych jednak wciąż nie wspomaga się akceleracją sprzętową GPU.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, zainstalowalem wczoraj core avc 1.6.5.0 i jakos nie zauwazylem wykorzystania gpu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='88083' date='26.02.2008, 07:28 ']To raczej efekt placebo albo efekt przejęcia dekodowania przez kodek Cyberlinka.
Coreavc zapowiada wspomaganie DVXA od dawna lecz niestety wszystko wskazuje na to że swoje obietnice zrealizują dopiero w wersji 2.0 tego kodeka.

[url="http://www.coreavc.com/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=21&Itemid=59"]LINK[/url]

" - GPU support (to be added**) " ** GPU scheduled to be added at a later date

Wersja 1.6.5.0 faktycznie lepiej korzysta z procesorów wielordzeniowych jednak wciąż nie wspomaga się akceleracją sprzętową GPU.

Pozdrawiam[/quote]


1.Dziwne że dla Ciebie efektem placebo można uznać coś co daje sie nie tylko zobaczyć ale również zbadać (spadek obciążenia procesora o 85% używając tego samego materiału HD i tego samego odtwarzacza,
2.Druga teza też jest nie trafna ponieważ nie mam zainstalowanego kodeka Cyberlinka,
3.Trzeca również nietrafna gdyż posiadam procesor P4 2.8 HT (wielowątkowy) ale jednak jednordzeniowy

Wszystkie testy robiłem na czystym systemie Windows Media Center z nie zbędnymi sterownikami i tylko zainstalowanym CoreAVC.v1.6.5.0, pierwsze próby z zainstalowaniem CoreAVC.v1.6.5.0 na system na którym wcześniej były instalowane wcześniej różne kodeki lub też całe paczki kodeków głównie używałem K-Lite Codec Pack też nie przynosiła skutków,i przy okazji tego zauważyłem że sam DirectVobSub powoduje dość duży wzrost obciążenia procesora w połączeniu z CoreAVC, dopiero zainstalowanie nowego systemu i wgranie CoreAVC.v1.6.5.0 oraz K-Lite Codec Pack ale bez DirectVobSub przyniosła oczekiwany efekt, może istotne jest również to że programem do odtwarzania był Media Player 10 który powoduje takie same obciążenie jak pod nakładką Windows Media Center gdyż jest to komputer wykorzystywany tylko jako Media Center z obsługą pilota, ten sam materiał odtwarzany na Media Player Classic powodował wzrost obciążenia o 30%, więc jeśli faktycznie ktoś chce sprawdzić czy działa akceleracja, proponuje zrobić sobie obraz systemu i zainstalować nowy system i zainstalować najnowsze sterowniki ATI gdyż we wcześniejszych sterownikach były problemy z akceleracji materiału HD powyżej jakieś rozdzielczości lecz nie pamiętam dokładnie jakiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie pozostaje mi pogratulować, oby tak pozostało jak najdłużej a jestem ciekaw przyczyny i drążę temat, może używasz najnowszego MPC HC ?

Problem w tym że taka konfiguracja kodeków musi być możliwa do odtworzenia nawet na już wcześniej użytkowanym systemie, inaczej to się mija z celem sam Coreavc nie zastąpi reszty kodeków.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przypuszczam że problemem było to że w wcześniejszych wersjach włącznie z K-Lite Codec Pack 3.7.0 Full miały zawarty kodek CoreAVC lecz starszą wersja, natomiast od wersji 3.7.5 już go nie ma więc nie ma prawdopodobieństwa mieszania się dwóch wersji tego samego kodeka CoreAVC, zresztą zrobiłem eksperyment, czysty system zainstalowany CoreAVC.v1.6.5.0 wszystko OK obciążenie procesora na poziomie 5-10%, następnie zainstalowany K-Lite Codec Pack 3.7.0 Full obciążenie podskoczyło do 43-50% mimo ustawienia domyślnego kodeka CoreAVC.v1.6.5.0 i po sprawdzeniu czy rzeczywiście on dekoduje a nie ta starsza wersja z pakietu K-Lite Codec Pack 3.7.0 Full, w taki razie wydawało by się że po odinstalowaniu pakietu K-Lite Codec Pack 3.7.0 Full powinno być tak ja wcześniej czyli obciążenie na poziomie wcześniejszym , niestety tak nie jest choć pakiet został odinstalowany co dla doświadczonych użytkowników jest oczywiste że standartowa deinstalacja nie usuwa wszystkiego z systemu dlatego napisałem by to robić na nowo zainstalowanym systemie.

Oczywiście sam CoreAVC nie zastąpi reszty kodeków, dlatego dla dekodowania pozostałych kodeków instalujemy K-Lite Codec Pack 3.7.5 lub strszą wersje lecz odznaczająć przy instalacji zawarty w nim CoreAVC,zresztą po co skoro najlepiej najnowszą która go już nie zawiera , wczoraj nawet wyszła wersja K-Lite Codec Pack 3.8.0 Full
jeszcze mała uwaga w pakiecie tym jest DirectVobSub służący do wyświetlania napisów powoduje on również znaczący wzrost obciążenia procesora poziomie 25-35% ale ja jestem w stanie to za zaakceptować gdyż zależy mi by wyświetlał napisy pod nakładką Media Center czego nie udało mi się zrobić innym filtrem jeśli ktoś ma normalnego XP i używa odtwarzacza który sam wyświetla napisy to nie musi go instalować

niedługo będę instalował tą samą kartę na innym Media Center z wolniejszym procesorem Athlon XP2400+ więc podam wam jakie tam będzie obciążenie Procesora podczas dekodowania HD

pozdrawiam

acha wersja MPC to 6.4.9.1 zawarta w pakiecie K-Lite Codec Pack 3.7.5 Fullz ustawionym External Filters na CoreAVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doświadczonych użytkownik wie także że zamiast instalować system od nowa po drobnej zmianie konfigu, może ręcznie wyrejestrować filtry, zmienić priorytety kodeków menedżerem, usunąć pliki .ax i w końcu przebudować pozmieniane połączenia filtrów grapheditem , ale faktycznie nie zawsze się to udaje.

Napiszę banalną rzecz ale może zostawiłeś aktywne filtry ffdshow powiązane z dekodowniem h264, a z DirectVobSub nie korzystam od dawna i wszystkim odraczam choć rozumiem że ma swoje zastosowanie w MC.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtry ffdshow napewno wyłączone, dla zainteresowanch podaje link z ciekawym skryptem który usprawnia działanie kart z serii HD2400/2600
[url="http://exdeus.home.comcast.net/~exdeus/ati-hd2x00/"]http://exdeus.home.comcast.net/~exdeus/ati-hd2x00/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Media Player Classic Home Cinema (rozwinięcie starego MPC). Posiada wewnętrzne filtry VC1 i H.264 z DXVA. Dotego posiada bogate opcje dotyczące wyjścia video.

[url="http://tibrium.neuf.fr/"]http://tibrium.neuf.fr/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Czy jest sznasa na tym sprzecie ogladac filmy w formatu *.mkv 720p i 1080p ?
Jesli tak prosze o info dotyczące co i w jakiej kolejnosci zainstalowac.
Jesli nie to co musze wymienic aby to ruszylo.



Microsoft Windows XP Professional SP2
Asus P4C800-E Deluxe
Intel® Pentium® 4 HT CPU 3.00GHz Prescott
ATI Radeon 9800 Pro (R350)
RAM 2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Creative SB X-Fi Music
DVDRAM LG GSA-4163B
2X WD Raptor 36.7GB w Strippingu
LG Flatron L193ST

Pozdrawiam
Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...