Skocz do zawartości
Konar Ever

WYBÓR PROJEKTORA DO MAŁEGO POMIESCZENIA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

kiedyś pomogliście mi wybrać oleda z którego jestem po 2 latach dalej zachwycony, ale potrzebuje kolejnej pomocy odnośnie doboru projektora.

Odległość od projektora do ekranu to 2.2 m

projektor będzie na półce na wysokości ekranu i na jego wprost

oczekiwany obraz 100 cali, ekran jest 120, ale zakładam, że to raczej nierealne w moim budżecie

budżet: używany do 3 tysięcy lub nowy gdzieś na raty do 4 tysięcy

aktualnie posiadam BlitzWolf BW-V7 Android 4K i osiągam nim przekątną 180 cm ( jak się nie mylę to 70-71 cali )

czego chciałbym oczekiwać:

- 4k 60 fps

- w miarę niski input lag ( będzie używany na codzień do seriali, ale również planuje dołożyć tam ps5 )

- ansi lumeny tym więcej tym lepiej, ale mam możliwość zrobienia dosłownie ciemni z pokoju, więc jest to rzecz 2 rzędna

- nie oczekuje super systemu z racji, że posiadam nvidie shield, którą planuje podłączyć, ale nie pogardzę jakimś sensownym

 

Wyczaiłem używanego OPTOMA UHD38X za 2500 zł i wszystko idealnie, ale niestety obraz będzie wyświetlał jeszcze mniejszy niż mam ( przynajmniej tak wyczytałem )

 

Liczę na was, że doradzicie mi coś sensownego, jeżeli jednak moje oczekiwania względem budżetu są za duże to najmocniej przepraszam i poprawcie mnie na co mogę liczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy zoom, to ma chyba Epson.
Jeśli ma to za bardzo nie uwłaczać jakości obrazu, jaką masz w OLED TV, to celuj w model EH- Tw 9400, używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

niestety cena tego projektora nawet używanych kilkakrotnie przekracza mój budżet. Został mi polecony projektor BenQ TH690ST niestety też przekracza mój budżet, ale ponoć warto i jest dużo lepszy od UHD38X. Co o tym sądzisz?

 

Projektor będzie w sypialni jako dodatkowy ekran, telewizor w salonie zostaje ;), jakbym celował w montaż projektora do salonu to czemu nie wziąłbym coś takiego pod uwage, ale nie do sypialni

Edytowane przez Konar Ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oled na projektor?😱 To już lepiej sobie oko 👁️👈 wydłubać 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem post wyżej, że oled zostaje w stołowym, a projektor jest do sypialni

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co to da? 😄 Po oledzie nie da się patrzeć na projektor nawet z zamkniętymi oczami 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był temat rozmow, mam zresztą chińczyka od pół roku i często wolę właśnie na nim spędzać czas w sypialni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jakimś miłośnikiem mizernej jakości obrazu?😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...