Skocz do zawartości
Predator44

Nbox recorder - hałas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nbox recorder rzeczywiście tak bardzo hałasuje? Czy lepszym wejściem jest biały nbox i własna nagrywarka - będzie ciszej? Mam mały pokój, który jest równocześnie sypialnią i pokojem TV. Czy będą rzeczywiście problemy ze spokojnym snem? Czy jest szansa, że kolejny soft pozwoli na "usypianie" dysku? Na czym polega najnowsza promocja nki - wszystko za darmo - w odniesieniu do recordera za 99 PLN - co trzeba wtedy wykupić i na jak długo? Dużo pytań ale jestem zielony - pomóżcie
M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest głośny. Ja bym go sobie nie wstawił do pokoju gdzie śpię. No chyba, że wyłączać go na noc z gniazdka.
Jednak jego zalety są dla mnie tak istotne, że nie wyobrażam sobie już teraz TV bez recordera. Zewnętrzna nagrywarka w połączeniu z n-boxem nie będzie miała funkcji recordera czyli możliwości cofnięcia, zatrzymania oglądanego programu, oglądania i nagrywania w tym czasie czegoś innego, nagrywania przy pomocy EPG no i przede wszystkim rejestracji w HD.
Nie liczyłbym też na możliwość uśpienia dysku biorąc pod uwagę coraz więcej nowych funkcji z nim związanych.
Co do nowej promocji, to jeszcze chyba nie ma szczegółów na jej temat

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągła praca dysku na słabym zawieszeniu + wibracje obudowy = nieznośny hałas ...

Rozwiązaniem może być ( ale nie musi ) mocne obciążenie obudowy , lub ściśnięcie jej w odpowiednio przygotowanej szafce ! ;)

Liczył ktoś ile kosztuje miesięcznie trzymanie tego diabła non/stop pod prądem ? :P
Powinni otrzymać ANTY-NAGRODĘ za ANTY- EKOLOGICZNE urządzenie , a programiści po premiii .... :D albo publiczne BATY w HD ! :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy od egzemplarza,w tych nowszych jest chyba lepiej.Nawet kiedyś wyłączyłem komputer na noc by usłyszeć nboxa to i tak z odległości 3metrów jest nie słyszalny,a żeby go usłyszeć musze dołożyc ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszmarek. Mam 2 metry od łóżka recorder. Jakie to szczęście ze całe av mam na listwie z wyłącznikiem.
Sugeruje poważnie się zastanowic nad wymianą na recorder jesli macie podobny układ czyli śpicie tam gdzie ten agregat stoi.
Uzywam dysku HDD w kieszeni podpiętego do złacza USB odtwarzacza DVD i on tak nie hałasuje.
No ale przejdźmy do konkretów.
Ciut pomaga miekkie zawieszenie - położenie recordera na gąbce. Niewiele ale zawsze to coś.
Ciesz się że nie masz xboxa ;D Recorder przy nim to pikuś... Ba, startujący w pobliżu Airbus to przy xboxsie czuły szept...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój akurat jest dość cichy ale poprzez umieszczenie go w szafce za szybką razem z ampli (szafka bardzo obszerna, także chłodzenie jest) nie słysze go w ogóle. Szybka jest przezroczysta żeby działał pilot. Nogi szafki z suporeksu, blat, półki i przesuwane drzwiczki zamówione w Komandorze - profil Topaz. Szafka trójdzielna, dwie komory za szybką i jedna otwarta do wsunięcia subwofera, chociaż to herezja ale muszę go gdzieś chować przed żoną :lol: długość ponad 2 m, wysokość 50 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no rzeczywiscie ciezko spac przy wlaczonym recorderze - no i jak juz napisano najlepiej miec go na listwie - wylaczac na noc i po problemie

ale tu pojawia sie kolejny - pytanie z innej beczki:
nie wiecie czy da sie jakos ustalic jaki kanal ma sie wlaczac defaultowo po uruchomieniu sprzetu - do niedawna wlaczal mi sie mgm (ktorego nie mam w pakiecie..) - a teraz wpada tv religia.... fajnnie byloby zeby wlaczal sie na np; tvp 1 albo tvn24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj odebrałem nbox recordera - nie jest tak źle, mimo, że na razie nie wyłączam go na noc aby ściągnął VOD ale jutro kupuję listwę - dzięki za pomoc
M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mały pokój w którym śpie służy także do oglądania TV no i recorder stoi jakieś 2m od łóżka. Jestem właśnie po pierwszej nieprzespanej nocy (wczoraj aktywowałem :) ). Nie ma innego wyjścia tylko wyłączać na noc z sieci bo nawet teraz w dzień przy włączonym kompie słyszę te warczenie recordera. Tragedia, niestety.
Minusem wyłączania z sieci jest to że VOD będzie się dłużej ściągało. No i nie wiem jak długo ten sprzęt pociągnie jak będzie tak wyłączony z sieci.
Najlepsze jest to że jak się podniesie recordera i potrzyma w rękach to chodzi cichutko.

Moim zdaniem w przyszłej wersji oprogramowania powinna być jednak możliwość uśpienia dysku. Ja wiem że VOD musi się ściągać, ale ja już wolę poczekać dłużej na wgranie jakieś filmu ale się wyspać! Ewentualnie powinien być jakiś wyłącznik na obudowie żeby nie trzeba było ciągle wyciągać wtyczki z gniazdka - chociaż tutaj pomaga listwa.

edit: Pozostaje jeszcze kupić sobie stopery do uszu :).

Edytowane przez Pawel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozostaje kupić podkładki pod nóżki recordera !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłączanie z prądu przy pomocy listwy jest również bardzo irytujące ponieważ przy każdym ponownym włączniu recorder testuje wszystkie ustawienia i długo się włącza. Najlepszym rozwiązaniem jest dobra,wyciszona, przewiewna szafka.

Pozdrawiam Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='67232' date='10.11.2007, 16:54 ']pozostaje kupić podkładki pod nóżki recordera ![/quote]
Na razie trzymam go na gąbce ale to niewiele daje. Zauważyłem że mocno zgrzyta obudowa więc położyłem na nią pilota od starego magnetowidu i już jest lepiej :). Do tego stopery do uszu i już w nocy nie słyszałem recordera.

Co do tych podkładek pod nóżki to mógłbyś coś więcej opowiedź? O jakie dokładnie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tego nie sprawdzałem ale podobno pomaga,takie białe jak pod meble się daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...