Skocz do zawartości
Cezy001

Toshiba z serii ZF

Rekomendowane odpowiedzi

Gmeru- dokładnie tak jak napisałeś, nie wiem jak można powiedzieć że biały jest bielszy, to tak jak wziąć białą kartkę papieru i porównać z inną białą kartką - zawsze znajdzie się bielsza, oczywiście wg. własnego uznania.
artsat_kris - nie ma telewizora, który by wszystkim ludziom pasował, każdy znajdzie jakieś "ale" i tego nie zmienisz. Chodzi o to aby wybrać dla siebie model, który będzie nam naprawdę odpowiadał i cieszmy sie z tego co mamy.
Co do róznicy w tym białym o którym piszesz, uważam że jest to twoje subiektywne odczucie, ja nie widziałem, jak to napisałeś dużej różnicy. Za to uważam (subiektywnie) że ZF ma dużo lepszą matrycę co do kątów i głębi kolorów (Ty oczywiście mozesz się nie zgodzić, ja tak uważam), dlatego naprawdę polecam.
PS. Jak bym wiedział jak się tu wkleja zdjęcia to bym pokazał co ten TV potrafi :)
Pozdrawiam

Edytowane przez gilek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis ponownie porownywalem ZF i Z i faktycznie ZF ma lepsze katy i czaern jakby to nazwac mniej podswietlona ? w kazdym razie roznice widac ale nie jest ona rażąca, ogolnie jak to powiedzial sprzedawca ZF jest bardziej ciemny w stosunku do Z. Jakbym mial teraz wybrac wybralbym raczej zf niz z .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gilek1975 ale to nie sa moje odczucia tylko tak jest na Z kolory sa bardziej naturalne itp ale nie ma sie co tu rozpisywac kazdy ma swoje zdanie ja mialem do wyboru ZF iZ mialem te 2 modele u siebie jednoczesnie to moglem porownac najmniejsze szczegoly wybralem zdecydowanie Z czern i katy slabsze ale co innego.... lepsze zdecydowanie.A tak jak juz pisalem mialem kilka tv u siebie z najwyszej pulki samsung F86,Philips 9732,Amoi,Sharp Xl2 i troche sie naogladalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hnmmm, czy ty kiedyś śpisz? :) Tak jak napisałeś, tobie pasował to, komuś innemu pasuje co innego, dla mnie kąty i czerń była ważna, ponieważ TV mam po środku pokoju (niedługo zawiśnie na ścianie) i w ciągu dnia telewizor ogląda się z różnych miejsc w mieszkaniu. Bo gdyby tylko naprzeciw się oglądało, jasne, nie ma wielkich różnic. U mnie to kryterium było ważne. Podsumowując- jeśli ktoś wybiera pomiędzy Z a ZF to co by nie wziął będzie zadowolony, bo wybór jest pomiędzy b.dobrym a b.dobrym telewizorem.
Miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gilek1975' post='78247' date='09.01.2008, 17:40 ']Witam, ja od tygodnia użytkuje 46ZF i powiem że jestem bardzo zadowolony, myślę że jestem już bliski końca kalibracji ([/quote]
Pochwal się ustawieniami jak już stwierdzisz, że masz ideał.
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tery777' post='78444' date='10.01.2008, 10:14 ']Pochwal się ustawieniami jak już stwierdzisz, że masz ideał.
Pozdro.[/quote]

Nie ma się czym chwalić, bo moje ustawienia mogą nie pasować innemu, bo np. inne nasłonecznienie pokoju, stoi na innej ścianie w sosunku do okna. A propo- gdzie wyczytałeś moje stwierdzenie że mam ideał?????

PS.
Zastanawia mnie tylko jedno- kiedy mogę w TV włączyć progresivw scan, jak oglądam DVD i Cyfrę+ to mam na szaro (więc niedostępne). A jak go kupowałem to gościu mi to włączył i było jeszcze bardziej wyraźnie. Czyżby się to uruchamia tylko gdy idzie sygnał HD? Jeśli tak to muszę mieć tuner HD abym mógł tak odbierac? Edytowane przez gilek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyskusja o gwarancji itd tutaj: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8748"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8748[/url]
W tym temacie dyskutujemy o samym TV i użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gilek1975' post='78451' date='10.01.2008, 12:09 ']Zastanawia mnie tylko jedno- kiedy mogę w TV włączyć progresivw scan,[/quote]

LoL. A widziałeś jakieś LCD nie-progressive scan w ciągu ostatnich 2 lat? ? Przecież to chyba technologicznie trudniejsze niż progressive. Nie możesz tego włączyc/wyłaczyć. Masz to w każdym nowym tv lcd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='78612' date='10.01.2008, 22:45 ']Nigdzie nie napisałem, że digitalo to zły sklep, naprawdę mam o was dobre zdanie :) , mam znajomych którzy u was kupowali i złego słowa nie powiedzą, ...[/quote]


ZŁY ??? Nie,nie,nie - ma tylko kiepski banner na NASZYM FORUM :) - poza tym jest za...bisty ! :)

Pzdr. :)



ps. jakieś rabaty będą ? :) Rabaty - nie ra - BATY !!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gilek1975' post='78436' date='10.01.2008, 11:11 ']hnmmm, czy ty kiedyś śpisz? :) Tak jak napisałeś, tobie pasował to, komuś innemu pasuje co innego, dla mnie kąty i czerń była ważna, ponieważ TV mam po środku pokoju (niedługo zawiśnie na ścianie) i w ciągu dnia telewizor ogląda się z różnych miejsc w mieszkaniu. Bo gdyby tylko naprzeciw się oglądało, jasne, nie ma wielkich różnic. U mnie to kryterium było ważne. Podsumowując- jeśli ktoś wybiera pomiędzy Z a ZF to co by nie wziął będzie zadowolony, bo wybór jest pomiędzy b.dobrym a b.dobrym telewizorem.
Miłego dnia.[/quote]
dokładnie tak jak piszesz ja uważam, biel jest taka biała ze trzeba ją zniwelować kontrastem ,bo wieczorem nie można patrzeć, bo aż razi na kompie podświetlenie mam na 50, kontrast na 80, jasność na 65, gdyby było inaczej to chyba bym oślepł .Według mnie nie mając obok siebie modelu "z" biel jest biała ,ale rozumiem krisa on widział chociaż może można było ustawić zf żeby lepiej świeciła, kris a co jest ważniejsze biel czy czerń , bo dla mnie czerń jeśli ona jest to na pewno widzisz więcej miałem zetkę obok philipsa reprodukowały ten sam obraz liście w philpsie były bardziej naturalne, ale to raczej wina ustawień , bo w zetce brakowało czerni ,ale zetka ma gamę kolorów i odcieni w zf tego nie zauważyłem liście trawa jest jak w lecie za oknem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli sie ktos zastanawia czy biel w ZF bedzie mu przeszkadzala, prosze niech przyjrzy sie bieli plazmy Kuro pioneera. Ha ha ha. A ludzie sie zachwycaja i kupuja kuro jako wzorcowy. Skoro biel plazmy jest akceptowalna przez tych, co maja hopla co do jakosci obrazu , to niewyobrazam sobie aby lekko "brudna" biel ZF w porownaniu do czystej na Z miala jakiekolwiek znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]baxter[/b] ustawialem "Z" jak i "ZF" na ruzne sposoby i dlamnie obraz ogulnie byl leszy na Z. Katy i czern lepsze na ZF ale to tylko jak sie oglada z boku :) Z jak i ZF to bardzo dobre tv.Jak beda miec w MM... modele ZF to kazdy bedzie mógl sie przygladnac i zobaczyc ruzniece miedzy Z&ZF.Zreszta XF bardzo podobnie chodzi jak ZF.

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tom0000' post='78707' date='11.01.2008, 09:53 ']Skoro biel plazmy jest akceptowalna przez tych, co maja hopla co do jakosci obrazu , to niewyobrazam sobie aby lekko "brudna" biel ZF w porownaniu do czystej na Z miala jakiekolwiek znaczenie.[/quote]

Lekko "brudna"?? - nie rozumiem, czy Ty masz ten telewizor lub spędziłeś z nim co najmniej 3 dni bawiąc się ustawieniami, że tak piszesz. Ja opisuje tylko swoje odczucia co do ZF, ale nigdy bym nie napisał że biel jest "brudna_ (cokolwiek miałeś na myśli). Ja jak czegoś nie jestem pewien to nie piszę i nie wprowadzam forumowiczów w błąd. Życzę Ci abyś miał w swoim TV "bielszą biel" od białej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='78710' date='11.01.2008, 10:12 '][b]baxter[/b] ustawialem "Z" jak i "ZF" na ruzne sposoby i dlamnie obraz ogulnie byl leszy na Z. Katy i czern lepsze na ZF ale to tylko jak sie oglada z boku :( Z jak i ZF to bardzo dobre tv.Jak beda miec w MM... modele ZF to kazdy bedzie mógl sie przygladnac i zobaczyc ruzniece miedzy Z&ZF.Zreszta XF bardzo podobnie chodzi jak ZF.[/quote]


Bez jaj .... czerń jest dużo lepsza na panelu Samsunga. Wystarczy odpalić kilka koncertów na HD DVD czy BD. Wszyscy mają inne wielkości i wychodzą bardzo dziwne informacje i widzę, że trzeba będzie chyba test przyspieszyć O_o

Bierzemy na tapetę model 52". Seria Z 52" to to samo co seria ZF 52" tylko inna obudowa. To kopia!

42" to panel LG Philips i nie ma bata żeby świecił tak jak serie na panelach Samsunga. Co sie tyczy tej "słabszej "czerni czy kątów na panelach IPS to one łamią się głównie w pionie (poziomo trochę też co widać bez dwóch zdań przy ZF). Gołym okiem jednak widać też sporo głębszą czerń na panelach Samsunga zarówno Z jak i ZF na wprost a nie pod kątami! (piszę tak bo mówisz, że czerń traci tylko z boku a to nie prawda). Kąty też tracą praktycznie zero na panelu Samsunga.

Więc biorąc serię Z 52" masz to samo co ZF 52"...... więc proszę nie mącić że seria Z jest lepsza czy gorsza od ZF bo to zależy od porównania konkretnego modelu i wielkości!

Wchodząc w Z warto pójść w topy (jak ma się kase) czyli 52" albo 57" a ZF są za to w extra obudowie i też mniejsze. Oczywiście Z czy ZF to chyba najlepsza w tej chwili oferta cena/jakość bez znaczenia na panel i wielkość. Dla mnie ZF to mistrz LCD (wygląd+obraz). Ale to wszystko zależy też od zasobności portfela.

Tak z ciekawości właśnie wszedłem na digitalo zobaczyć ile kosztuje Z42" i tam jest: 6199,00zł lol za taki telewizor O_o to naprawdę nie ma konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='78763' date='11.01.2008, 16:25 ']Ja nikogo w blad nie wprowadzam tylko pisze to co widzalem.[/quote]

artsat_kris - to nie do Ciebie pisałem ;) , tylko do Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Tak z ciekawości właśnie wszedłem na digitalo zobaczyć ile kosztuje Z42" i tam jest: 6199,00zł lol za taki telewizor O_o to naprawdę nie ma konkurencji.[/quote]

w Niemczech już 5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok :lol:Ja kupilem Z42 za 5700zl w grudniu w Berlinie ZF 46 kosztuje dzis 7300zl.

Tak jak Gmeru napisales czy to wersja Z czy ZF to najlepsze tv na rynku jakosc/cena. Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Panowie u mnie w trójmieście 42Z znalazłem najtaniej za 6999
Czy wiecie gdzie można kupić taniej, ale z gwarancją Toshiba Polska?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robiwarka' post='78859' date='12.01.2008, 01:31 ']A gdzie w Berlinie? W jakim sklepie?[/quote]


[url="http://www2.hardwareversand.de/7VvvjGTxCve0Ga/1/articledetail.jsp?aid=17931&agid=571&ref=27"]http://www2.hardwareversand.de/7VvvjGTxCve...=571&ref=27[/url]

tu jest pewna firma wysylaja do Polski.

[url="http://www3.hardwareversand.de/8VOe_Jd0-4IDmX/2/articledetail.jsp?aid=19490&agid=572"]http://www3.hardwareversand.de/8VOe_Jd0-4I...90&agid=572[/url] Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='78767' date='11.01.2008, 16:40 ']Bierzemy na tapetę model 52". Seria Z 52" to to samo co seria ZF 52" tylko inna obudowa. To kopia![/quote]




W digitalo Z 52 kosztuje 10499 zł a ZF 52 13990 zł.
Aż się wierzyc nie chce że taka fajna ramka kosztuje 3500 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojechałem dzisiaj do MM, bo ostatnio jak byłem cena 42Z była 6999.
Mówię sobie biorę, a tam szok podbili cenę do 7999. MM w Gdańsku.
Później pojechałem do Saturna, tam cena niższa 7200, ale i tak wolałbym kupić trochę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Slewers' post='79024' date='12.01.2008, 22:16 ']Pojechałem dzisiaj do MM, bo ostatnio jak byłem cena 42Z była 6999.
Mówię sobie biorę, a tam szok podbili cenę do 7999. MM w Gdańsku.
Później pojechałem do Saturna, tam cena niższa 7200, ale i tak wolałbym kupić trochę taniej.[/quote]
no to ładnie, a podobno to sklep nie dla...
u nas 42Z3030 w cenie 6199 zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...