Skocz do zawartości
jachuk

LG 37LC51R kupić czy nie? warto - nie warto??

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupu LCD jak w tytule. Według specyfikacji wygląda całkiem nieźle. W rzeczywistości nie mam pojęcia... tyle tylko co w sklepie a to troszkę mało. Czy polecacie taki TV czy odradzacie. Póki co będe go używał do oglądania kablówki, Filmów DVD. Pokój raczej ciemny, odległość od TV 3m. Cena 3000 - warto czy nie? Czekam na wszelką pomoc. Serdeczne dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[font="Arial"][/font]
Mam od 2 miesięcy podobnego LG 42 LC41 3750 PLN niewiele się różni od 51 inny profil głośników. Ogólnie jestem bardzo zadowolony - jest taka podstawowa zasada w domu przeważnie jest jeden TV a nie jak w sklepie Soniak stoi koło Samsunga , LG, Philipsa itd. więc jeżeli obraz jest jakościowo podobny [color="#000000"][size=4]a jest[/size][/color] to nie ma co się spinać na 5-6 tyś za TV. Ja się naprawdę o tym przekonałem.
ZALETY dla mnie oczywiście:
- duży ekran
- nie odbija światła
- nie męczy oczu przy ogladaniu
- ładny obraz
- w miarę dobry dźwięk
- cieniutki – wisi na ścianie
- łatwa obsługa z pilota
- obsługa z pilota VCR + DVD nagrywarka
- cena nieco niższa niż u konkurencji
- serwis na miejscu 24 miesiące
- fabryka w Mławie - też na miejscu
- produkt prawie polski (nie ma jak Żywiec)

Odbieram sygnał z Cyfrowego Polsatu dekoder Samsunga, odległość od TV ~ 4-5 metrów.
Na Polsat-ach + TVN -ach naprawdę fajnie 1 i 2 TVP już trochę gorzej ale z tej odległości naprawdę da się oglądać fajowo. DVD przez Scart-a też fajowo nagrywarka HDD 250GB przez HDMI 1080i rewelacja.
TV mam na przeciwko oszklonych drzwi tarasowych - tam gdzie stał stary Panasonik i nie przesadzając 10 razy lepiej po prostu nie ma odblasku ( no takie bardzo słabe przy słońcu) - kontrast 5000 robi robotę nie ma co mówić wieczorem jeszcze lepiej odbiera. Czerń na paskach (4:3 obraz) czarna z 4 metrów nie odróżnisz.
Smużenie bardzo lekkie zauważyłem z bliższej odległości i to przy odbieraniu słabszych sygnałów.
Dźwięk wystarczający do oglądania - lepszy niż w Panasonicu ale w porównaniu do wieży czy 2+1 lub 5+1 to nie ma co mówić. Można podpiąć do kina domowego i gotowe.
WADY:
Można się ewentualnie zastanowić nad TV DVB-T tuner telewizji cyfrowej – na Podkarpaciu nadają co prawda tylko 3 programy ale TV nie kupuje się na rok ,a te usługi będą się poszerzać dość szybko i ewentualnie jeszcze ful HD – ale wiem jak to jest gdy się człowiek napali.
Ważne aby podjąć decyzje i póżniej nie stękać ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jachuk' post='64624' date='23.10.2007, 19:42 ']Noszę się z zamiarem zakupu LCD jak w tytule. Według specyfikacji wygląda całkiem nieźle. W rzeczywistości nie mam pojęcia... tyle tylko co w sklepie a to troszkę mało. Czy polecacie taki TV czy odradzacie. Póki co będe go używał do oglądania kablówki, Filmów DVD. Pokój raczej ciemny, odległość od TV 3m. Cena 3000 - warto czy nie? Czekam na wszelką pomoc. Serdeczne dzięki[/quote]

:lol:
To przeciez Ty wybierasz, kierując się Twoim własnym gustem, potrzebami i finansami. Cokolwiek wybierzesz - sam za to bierzesz odpowiedzialność... itp. itd. bla-bla-bla-bla.
Bez urazy, ale najpierw upatrz sobie jakiś model, potem porównaj go z innymi w danym przedziale - popatrz nie tylko na osiągi i cenę, ale także, np. na pilot - wg mnie to istotny składnik kompletu - a potem Kupuj - najlepiej jak najtaniej i na nieoprocentowane raty! - ale miej świadomość, że w tej dziedzinie jest już powoli jak z zakupem auta... na wyjeździe od dilera już tracisz na wartości a z czasem ceny tego modelu będą spadać coraz bardziej... I to proporcjonalnie: na najdroższym pewnie stracisz najwięcej, niestety! A w sklepie przetestuj go ostro osobiście... nawet porównaj egzemplarze tej samej serii - bywają różne!
Ważne, żeby w chwili zakupu wybrać optymalną ofertę i potem nie narzekać. A jeżeli TO TYLKO NA SAMEGO SIEBIE!

I tyle ode mnie.
Pozdrawiam Cię!
NTNR!
;)

AdamB.

Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przy czasie reakcji jaki ma ten LCD (5 ms) widać na ekranie efekt smużenia przy szybkich ruchach? Edytowane przez clawin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...