Skocz do zawartości
iqpablo

pytanie odnosnie truHD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie oto pytanka.

plytka bd spiderman ma dzwiek m.in.:
1. trueHD
2. nieskompresowany

bd (samsung p1400) jest podlaczony do ampli (onkyo 505) przez kabel optyczny. do ampli mam podlaczone tylko 5.1 glosnikow bo na wiecej nie mam miejsca w pokoju.

1. wiadomo ze 505 nie dekoduje trueHD, jednak dzwiek idzie do ampli (nie wiem czy dlatego ze bd go dekoduje, bo ma dekoder, ale chyba raczej nie, bo we wlasciwosciach bd mam ustawiony przesyl bitstreem). i teraz jak leci ten trueHD to czasem mam zwieche, tzn znika dzwiek. jednak wystarczy zmienic sciezke na inna wrocic spowrotem i znow dziala ta sciezka dzwiekowa z trueHD. czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego tak sie dzieje i z czym to się je.

2. drugie pytanko: co to jest ten nieskompresowany kanal? bo jak puszczam go na ampli to po pierwsze w 505 moge sobie wybrac jak toto ma byc dekodowane czy jako DTS czy jako Dolbyprologic (przy dzwieku trueHD odrazu wlacza sie DD) a po drugie dzwiek jest zdecydowanie gorszy niz przy trueHD.

3. Czy jesli jest sygnal truHD czyli 7.1 to czy po zdekodowaniu przez bdplayer i przeslaniu przez podlaczenie analogowe (8 kabelkow od BD do ampli) ampli przesle mi poprawny sygnal do tylko 5.1 glosniczkow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='iqpablo' post='64615' date='23.10.2007, 18:50 ']Mam takie oto pytanka.

plytka bd spiderman ma dzwiek m.in.:
1. trueHD
2. nieskompresowany

bd (samsung p1400) jest podlaczony do ampli (onkyo 505) przez kabel optyczny. do ampli mam podlaczone tylko 5.1 glosnikow bo na wiecej nie mam miejsca w pokoju.

1. wiadomo ze 505 nie dekoduje trueHD, jednak dzwiek idzie do ampli (nie wiem czy dlatego ze bd go dekoduje, bo ma dekoder, ale chyba raczej nie, bo we wlasciwosciach bd mam ustawiony przesyl bitstreem). i teraz jak leci ten trueHD to czasem mam zwieche, tzn znika dzwiek. jednak wystarczy zmienic sciezke na inna wrocic spowrotem i znow dziala ta sciezka dzwiekowa z trueHD. czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego tak sie dzieje i z czym to się je.

2. drugie pytanko: co to jest ten nieskompresowany kanal? bo jak puszczam go na ampli to po pierwsze w 505 moge sobie wybrac jak toto ma byc dekodowane czy jako DTS czy jako Dolbyprologic (przy dzwieku trueHD odrazu wlacza sie DD) a po drugie dzwiek jest zdecydowanie gorszy niz przy trueHD.

3. Czy jesli jest sygnal truHD czyli 7.1 to czy po zdekodowaniu przez bdplayer i przeslaniu przez podlaczenie analogowe (8 kabelkow od BD do ampli) ampli przesle mi poprawny sygnal do tylko 5.1 glosniczkow??[/quote]

No i znów ktoś sobie nie przeczytał instrukcji obsługi. Samsung p1400 w opcji "bitstream" wysyła po optyku tylko dzwięk DTS lub DD. Z tego co piszesz p1400 nie umie dobrze transkodować DolbyTHD.... Wszystko co wyjdzie po optyku to zwykły Dolby Digital lub DTS. W opcji PCM powinien wyjść chyba dzwięk 2.0 (ale nie jestem pewien).

Powinieneś sobie podłączyć odtwarzacz do wzmaqcniacza przez 5.1 analogowe złącze. Wtedy dopiero usłyszysz prawdziwy dzwięk HD. Samsung p1400 ma już nowy firmware do pobrania, który aktywuje nawet DTS MA [url="http://www.engadgethd.com/2007/09/28/samsungs-bd-p1400-gets-dts-hd-master-audio-support/"]http://www.engadgethd.com/2007/09/28/samsu...-audio-support/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , najlepiej zrobisz jak szybko wymienisz ampli na 605 - to nie powinno być trudne .
Dostaniesz w zamian wszysstkie dekodery i tzw. święty spokój ....

Aby to wszystko ogarnąć , należałoby mieć ŁEB JAK KOŃ - a po co Ci to ... ? :)


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='64620' date='23.10.2007, 19:20 ']No i znów ktoś sobie nie przeczytał instrukcji obsługi. Samsung p1400 w opcji "bitstream" wysyła po optyku tylko dzwięk DTS lub DD. Z tego co piszesz p1400 nie umie dobrze transkodować DolbyTHD.... Wszystko co wyjdzie po optyku to zwykły Dolby Digital lub DTS. W opcji PCM powinien wyjść chyba dzwięk 2.0 (ale nie jestem pewien).

Powinieneś sobie podłączyć odtwarzacz do wzmaqcniacza przez 5.1 analogowe złącze. Wtedy dopiero usłyszysz prawdziwy dzwięk HD. Samsung p1400 ma już nowy firmware do pobrania, który aktywuje nawet DTS MA [url="http://www.engadgethd.com/2007/09/28/samsungs-bd-p1400-gets-dts-hd-master-audio-support/"]http://www.engadgethd.com/2007/09/28/samsu...-audio-support/[/url][/quote]

co do pierwszego to by sie zgadzalo
co do drugiego to chodzi mi o to czy mam polaczyc wszystkie 8 kanalow z bdplayer do ampli skoro i tak mam 6 glosnikow, czy tylko 6 kanalow, czyli tyle ile mam glosnikow (w ustawieniach ampli mam ustawione na system 5.1)???

jesli chodzi o firmware to nigdzie tego jeszcze nie ma. Edytowane przez iqpablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='iqpablo' post='64646' date='23.10.2007, 23:01 ']... czy mam polaczyc wszystkie 8 kanalow z bdplayer do ampli skoro i tak mam 6 glosnikow, czy tylko 6 kanalow...[/quote]

Oj coś mi się widzi , że chyba jesteś teoretykiem i z tym playerem nie miałeś do czynienia ...
BD-P 1400 ma wyjście 5.1 , a nie 7.1 .
Wspiera na analogu DDHD , ale DTS HD tylko poprzez HDMI . Podłącz analogami 5.1 i się pobaw , a najlepiej zmień amp.
Firmware pobiera się przez sieć - NICZEGO INNEGO NIE KOMBINUJ !!!!!!!!!!!

ps. idzie także do mnie , więc za kilka dni możemy skonfrontować .

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh faktycznie, mialem istrukcje do roznych modeli i nie zauwazylem ze u mnie nie ma 7.1 wyjscia. no to wszystko stalo sie jasne. thx za info.

a zapomnialem ze moge firmware przez neta sciagnac, a nie przy pomocy plytki. to sobie jutro przetestuje sciaganie rpzez neta jesli uda mi sie podlaczyc bd do neta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='iqpablo' post='64959' date='25.10.2007, 13:56 ']eeee to analogowe wyjscie (5.1) to takie lipnawe, lepiej to brzmi jak ampli rozkoduje sam po optyku.[/quote]

To dziwne co piszesz.... Po optyku nie dostajesz Dolby TrueHD ani DTS HD (lub MA).
Optyk daje ci tylko Dolby Digital i DTS.... Czyżby Samsung lipnie dekodował nowe formaty dzwięku (np. oszukując, że je dekoduje? a w rzeczywistości daje tylko DD i DTS?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli po analogu 5.1 idzie dzwięk HD to dlaczego po analogu 2.0 nie idze? Posiadam (tylko) kolumny stereo i nie wiem, czy oglądać filmy po optyku (BD-P1500 do dts), czy podłaczyć analogo - stereo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...