Skocz do zawartości
Lizarazu

Napędy/Nagrywarki BD/HD-DVD

Rekomendowane odpowiedzi

[size=7]Wewnętrzne odtwarzacze/nagrywarki BD oraz HD-DVD[/size]

[b]Samsung SH-B022A oraz SE-B026A[/b]

[img]http://www.engadget.com/media/2006/02/samsungbdburners.jpg[/img]

To dwie nagrywarki BD. 22A jest napędem wewnętrznym natomiast 26A to urządzenie zewnętrzne.

Obydwie nagrywarki pojawią się w sklepach w okolicach kwietnia. Będą pozwalały na zapis płyt BD z prędkością 2x (co oznacza w przypadku BD transfer na poziomie 72Mbps), płyt DVD z prędkością 12x oraz płyt CD 40x. Cena w około 500 $USD.


[b]NEC HR-1100A HD-DVD[/b]

[img]http://www.i4u.com/images/nec_hd_dvd_drive_HR-1100A.jpg[/img]

Odtwarzacz NEC-a potrafi czytać nośniki HD-DVD z prędkością 2x jest także w pełni kompatybilny wstecz co oznacza, że odczyta płyty DVD z prędkością 8x oraz CD 32x.

Produkt w ograniczonych ilościach został wprowadzony na rynek w listopadzie 2005, jego pierwotna cena miała wynosić około $600.

Ostatnio w portalu cdfreaks.com pojawiła się oferta sprzedaży jednego egzemplarza tego modelu za $120.

[b]Pioneer BDR-101A[/b]

[img]http://www.matbe.com/images/biblio/divers/000000018406.jpg[/img]

Nagrywarka BD firmy Pioneer potrafi wypalać płyty BD oraz DVD. Produkt ten nie obsługuje płyt CD ani DVD-RAM.

[img]http://www.xbitlabs.com/images/news/2005-08/pioneer_brd101a_2_sm.jpg[/img] Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden kwas. Trzenba czekać dalej:

[quote]We’re already over three months into 2006, the year that high definition and next generation DVDs are set to make their big splash. The gang over at The Register got their hands on Samsung’s SH-B022, the company’s Blu-Ray disc burner and gave it a thorough testing. The overall impression of the drive appears positive, but it’s not without its faults. For starters, the drive uses an IDE interface, a technology that Intel will drop support for with its South Bridge chipset. A single 12.7GB file took 25 minutes to burn, which translates to whole disc burning clocking in at around an hour. The drive also didn’t burn any other type of media, such as CDs or regular DVDs. Then there’s the price: It’s not official, but Register estimates that it will cost $800-$900. So if you’ve got the money to spend on a drive that produces discs that only it and a handful of other drives can read, jump right in. You may just want to hold out a bit longer to wait for the price to drop and for the Blu-Ray technology to gain more of a foothold in the marketplace.[/quote]

Ze stronki: [url="http://gizmodo.com/gadgets/peripherals/samsung-shb022-bluray-burner-reviewed-verdict-you-might-want-to-wait-a-bit-161373.php"]http://gizmodo.com/gadgets/peripherals/sam...-bit-161373.php[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodziły pierwsze nagrywarki DVD też uważałem, że to kicha mój znajomy kupił sobie pierwszy nagrywarkę DVD specjalnie dla niego sprowadzaną z Niemiec za 1000 zł ja kupiłem pół roku później dwa razy szybszą i dwa razy tańszą :) Nie ma, co się rwać do przodu jak technologia jeszcze w powijakach?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak cos wychodzi nowego to jest ten bol: chcesz byc pierwszy to musisz byc skazany na nie dopracowanie itp produktu...ale za to jestes pierwszy hehe ja pierwszy tez nie bede :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja kiedys kupilem pierwsze DVD Creative do PC i do dzisiaj dziala : ) (chyba <_< Niezawsze co pierwsze to zle...ale wolne napewno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czasami opłaca się parę miesięcy poczekać. Wolny napęd DVD bez nagrywarki spoko jeszcze da się przełknąć ale wolna nagrywarka to coś, co bardzo irytuje zwłaszcza że taka nagrywakrka będzie miała sens jak już się nabędzie HD-DVD lub BD player-a. Super było by pozgrywać te filmy z 3 czy 4 płyt na jeden nośnik <_<

U mnie w domu dosyć wcześnie znalazł się stacjonarny player DVD i działa do dzisiaj, choć już z niego nie korzystam.

Swoją drogą to player firmy Grunding. Ten znajomy, o którym już wcześniej wspomniałem w tym czasie kupił odtwarzacz SONY. Jego player po kilku latach się rozleciał mój jest sprawny do dzisiaj :P

Kolejny przykład na sensowność kierowania się markami : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]U mnie w domu dosyć wcześnie znalazł się stacjonarny player DVD i działa do dzisiaj, choć już z niego nie korzystam.

Swoją drogą to player firmy Grunding. Ten znajomy, o którym już wcześniej wspomniałem w tym czasie kupił odtwarzacz SONY. Jego player po kilku latach się rozleciał mój jest sprawny do dzisiaj <_<

Kolejny przykład na sensowność kierowania się markami : )[/quote]

Witam. A moja 30-letnia Syrenka /przebied 18000 km/ nadal jest sprawna, a 15-letni Mercedes /przebieg 800 000 km/ już się rozleciał. I płać tu człowieku za markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te odtwarzacze miały takie same parametry a grunding był o tyle lepszy, że czytał więcej formatów :)

Mój ojciec zakupił jako jeden z pierwszych w Polce odtwarzacz stacjonarny CD firmy SONY i ten też się rozleciał, nawet gorzej rysował płyty CD wyobrażacie to sobie ??? To było dopiero kuriozum :) . Potem mieliśmy doświadczenia z MD, SONY które też, mimo że na rynku były generalnie najlepsze były bardzo awaryjne.

Jedyny naprawdę trwały sprzęt SONY, jaki miałem w domu to CRT Trinitron 29" wytrzymał z 15 lat ostrego użytkowania :)

No i CD-walkmen, który ma już parę lat i też się trzyma jeszcze:)

Mam/miałem do czynienia ze sprzętem A/V markowym i tym no-name i twierdzę, że ważna jest charakterystyka danego modelu.

W lansowaną w reklamach rangę marki już dawno przestałem wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż miałeś pecha. Nadal wrócę do porównań motoryzacyjnych, według niemieckich badań w niektórych markach występuje tylko około 2% awaryjnych samochodów, no i proszę się spytać te 2% użytkowników tych pojazdów jakiego są zdania o tej marce ? Ja mam praktycznie, jeśli chodzi oczywiście o rtv /kamerę też w to wliczam/ tylko sprzęt Sony, magnetowid kupiony 12 lat temu i z tego samego okresu telewizor 29" nadal bezawaryjnie pracują, to dlaczego kupując teraz nowy sprzęt miałem zmieniać markę ?. To nie jest wpływ marketingu, tylko osobistych, dobrych doświadczeń. A że jest wiele innych marek ? No cóż, Lanos to też podobno samochód /a mam prawo się na jego temat wypowiedzieć, bo jak musiałem żonie kupić natychmiast w 1998r. samochód, to był to, jak się okazało jedyny model dostępny od ręki a nie na zamówienie. Po kilku miesiącach sprzedałem, i kupiłem spokojnie co innego./ Chciałem tym zaznaczyć ,że mówię o rzeczach które sam znam, a nie ze słyszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym wszystkim chodzi mi tylko o to, że:

1) nawet najlepszym zdarzają się wpadki

2) kupując sprzęt A/V patrzmy na charakterystykę danego modelu a nie marki.

Wielka marka sama z siebie wcale nie daje gwarancji, że produkt będzie najwyższej jakości i trwałości.

W dodatku marka (precyzyjniej znak towarowy) jest tworem marketingowym kreowanym głownie przez reklamy.

Znaczna część produkcji takich firm jak Sony, Sharp czy Samsung jest obecnie przedmiotem outsourcing-u. Oznacza to, że wiele ich produktów wytwarzanych jest przez firmy, które nie mają wielkich marek np. AMOI. Swoją drogą, AMOI jest subproducentem Sony i Samsung. Sharp wiele ze swoich ekranów LCD zamawia u Tajwańskich producentów.

3) Producenci robią wszystko by maksymalizować swoje zyski jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest promowanie marki jako znaku jakości i luksusu (patrz Sony).

Kupując sprzęt A/V zastanówmy się, czego chcemy ???
a ) zaszpanować
b ) mieć produkt najwyższej jakości

Na pewno kupując produkty markowe osiągniemy cel a )
jednak wcale nie jest powiedziane, że osiągniemy cel b )

To czy osiągniemy cel b ) zależy od cech konkretnego modelu. Czy na nim jest napisane SONY, Samsung, Sharp czy AMOI to moim zdaniem nieistotne, ale wiem, że są ludzie, dla których to ma znacznie. Chodzi mi jedynie o to żebyśmy zdawali sobie sprawę, za co płacimy.

W przypadku produktów markowych nie za jakość tylko za dobry marketing danej marki.

Moim zdaniem dobry produkt to sprzęt o najwyższej jakości i niskiej cenie. Wprowadzanie takich produktów na rynek świadczy o dużej efektywności, innowacyjności i przebojowości danej firmy.

Nie sztuka zrobić coś dobrego za straszne pieniądze sztuka zrobić coś tanio (czytaj efektywnie) i dobrze.

Na to nadchodzi nam problematyka dóbr luksusowych, których ekonomia zachowuje się inaczej niż dóbr normalnych.

Tu należy zaznaczyć, że to forum nie zajmuje się zagadnieniem "jak najbardziej szpanersko urządzić sobie livingroom" tylko "jak obejrzeć materiał, HD w najwyższej jakości i najlepszych warunkach".

Zagadnienia te krzyżują się, ale nie pokrywają się !!!

Ps W przypadku MD awaryjność była cechą powszechną a nie efektem pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...