Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung prezentuje LCD Full HD 40" o grubości zaledwie 1cm!

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Firma Samsung zaprezentowała wyświetlacz w technologii TFT-LCD o grubości 1cm. Prezentacja odbyła się na wystawie FPD International 2007 w Yokohamie. Ekran ma przekątną 40" (101.6cm) i posiada rozdzielczość Full HD.


[center][img]http://img88.imageshack.us/img88/8175/samsung001gy8.jpg[/img][/center]
[center][img]http://img181.imageshack.us/img181/8719/samsung1ty7.jpg[/img][/center]
[center][img]http://img181.imageshack.us/img181/4584/samsung002nk8.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajne, ciekawe czy będzie się ta technologia rozwijac czy to tylko taki "wyskok"

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie jakie są koszty takiej grubości, dotyczy to żywotności i ile za takie cudo trzeba wypluć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goggy' post='64478' date='22.10.2007, 17:30 ']... ile za takie cudo trzeba wypluć[/quote]
Myślę, że na razie jest bezcenny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy takie coś naprawdę jest nam potrzebne?

Podstawka i tak ma ze 20 cm szerokości. A jak wisi na ścianie to niech TV ma i 15 cm grubości, byle tylko dobra jakość obrazu była.

Przerost formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda. Tylko zastanawiam się jak oni tam wcisnęli podświetlenie matrycy i resztę elektroniki, zasilanie itd.... To musi się przecież nieźle grzać, co na pewno nie pozostanie bez wpływu na żywotność urządzenia. Żeby to nie była tylko taka sztuka dla sztuki.

Poza tym, że zapytam tak po zdjęciach patrząc, on jest bezprzewodowo zasilany, a sygnał bierze z Wi-Fi, czy jak? Oj coś mi to nie wygląda zbyt realnie.

Ale Pani jest faktycznie "Full HD", taka europejsko-koreańska, cieszy oko. A jak szybko zdążyła się przebrać, cały czas podtrzymując ekran... :lol: .

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='64520' date='22.10.2007, 22:27 ']Poza tym, że zapytam tak po zdjęciach patrząc, on jest bezprzewodowo zasilany, a sygnał bierze z Wi-Fi, czy jak? Oj coś mi to nie wygląda zbyt realnie.[/quote]Myślę, że źródłem obrazu jest tu... Photoshop :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='64520' date='22.10.2007, 22:27 ']Poza tym, że zapytam tak po zdjęciach patrząc, on jest bezprzewodowo zasilany, a sygnał bierze z Wi-Fi, czy jak? Oj coś mi to nie wygląda zbyt realnie.[/quote]

a to dlaczego ?
czy nie jest możliwe, żeby przewód zasilający "biegł" w nodze telewizora ?
to samo dotyczy kabla sygnałowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bankroot' post='64557' date='23.10.2007, 11:21 ']a to dlaczego ?
czy nie jest możliwe, żeby przewód zasilający "biegł" w nodze telewizora ?
to samo dotyczy kabla sygnałowego.[/quote]


Na zdjęciu z żółtą łapką wyraźnie widać, że obraz jest wklejony (wychodzi na ramkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lm81' post='64558' date='23.10.2007, 11:29 ']Na zdjęciu z żółtą łapką wyraźnie widać, że obraz jest wklejony (wychodzi na ramkę).[/quote]

odniosłem się nie do tego, że obrazek jest sztuczny tylko do tego, że telewizor nie może grać jak nie widzimy kabli na zdjęciu - to dwie różne sprawy.

Jak dobrze rozumiem, ten telewizor to zdaniem kilku użytkowników jedno wielkie oszustwo firmy Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bankroot' post='64559' date='23.10.2007, 11:33 ']odniosłem się nie do tego, że obrazek jest sztuczny tylko do tego, że telewizor nie może grać jak nie widzimy kabli na zdjęciu - to dwie różne sprawy.

Jak dobrze rozumiem, ten telewizor to zdaniem kilku użytkowników jedno wielkie oszustwo firmy Samsung.[/quote]

Właśnie. Nie przesadzajmy.
Przecież oczywistym jest, że zdjęcia tego typu są robione po to by reklamować, rzucać na kolana, powalać jakością (zarówno telewizorów jak i modelek :) itd. Nawet jeśli obraz na monitorze nie jest wklejony to na pewno i tak był wyretuszowany.

Nie o to przecież w tym chodzi. O jakości obrazu cienkiego Samsunga przekonamy się po premierze. Teraz podziwiajmy jednak grubość obudowy.

Oj będzie się działo w przyszłym roku na polu "cienkości" telewizorów HD.

Pozdrawiam,
Rizzon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...