Skocz do zawartości
darek53

Toshiba 42X3000 czy ktoś ma i może się podzielić opinią?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='gadulinho' post='97126' date='15.04.2008, 20:52 ']Udało się komuś z Was wejść do Menu Serwisowego ?? :)[/quote]

Tak, ja przy kalibracji wchodziłem do menu serwisowego (zgodnie z instrukcją na forum AV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Andros' post='97309' date='16.04.2008, 20:34 ']Tak, ja przy kalibracji wchodziłem do menu serwisowego (zgodnie z instrukcją na forum AV)[/quote]

A mógłbyś się podzielić jak tam wszedłeś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem, zgodnie z instrukcją jaka jest w wątku dotyczącym kalibracji serii X na forum AV [url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=528641&page=4"]link[/url]
Proponuje przeczytaj najpierw cały wątek albo przynajmniej PDFa autora kalibracji żeby sobie nie narozrabiać w Tosi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, udało mi się wejść do menu serwisowego. Jakby ktoś nie umiał tu jest krok po kroko:
Accessing the Service Menu

If you haven't please read the above disclaimer and warning!

* Turn the TV on.
* Press the {MUTE} button three times on the remote.
* Press the {MUTE} button again on the remote and hold.
* Then press the {MENU} button on the TV's front panel.
* Release both buttons
* There should be a letter "S" on the upper right of the screen.
* Press the {MENU} button on the TV's front panel again.

* Use the {CH+} or {CH-} buttons to select a setting.
* Use the {VOL+} and {VOL-} buttons to adjust the value.
* Turn the set off to exit the Service Menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawione parametry obrazu ? Dokładnie tak jak wg. AV Forums ? Szczególnie chodzi mi o temperature. Czy też dajecie ciepłe kolory ? Mnie się wydaje że do większości filmów, obrazów lepiej wyglądają naturalne kolory (głównie tyczy się to niebieskich barw. Niebo przy ciepłych kolorach wygląda fatalnie :angry: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam ustawiam jak mi się aktualnie podoba, niespecjalnie przejmuję się tym co piszą na tym czy na tamtym forum, aczkolwiek cenne rady zawsze rozważam.

Mam do was pytanko: podłączam kompa przez HDMI w rozdzielczości 1920x1080 i wszystko byłoby pięknie, ale:

1. Na jednym z 2 metrowych kabli 2xHDMI + przejściówka na DVI dało się tylko oglądać w wariancie 60Hz, tyle że wtedy obraz był zmniejszony i jakoś męczący; poza tym w tym momencie nie jest to natywna rozdzielczość panela więc nie może być idealnie, przy 50Hz obraz wyłaził na boki.

2. Zmieniłem kabel na inny, też ok 2m tyle że HDMI-DVI i jest lepiej, przy 50Hz panel ładnie pracuje w natywnej rozdzielczości, ale wiele pikseli jest zdublowanych, tzn. szczególnie na szarym tle piksele nie są odwzorowane 1:1 tylko bywają zdublowane. Drażni to na tekście, choć da się już z tym żyć i samo wrażenie 42 cali robi swoje. W gierkach jest ok.

Podjrzewam że te problemy to wina kabli HDMI, widocznie przenoszą za słabe pasmo. Macie jakieś doświadczenia w tym względzie, możecie polecić jakieś cyfrowe kabelki (do 2m)?

Poza tym tv jest super, za niecałe 3600zł to naprawdę jest cool, upscaling z cyfrowego polszmatu jest ok, ale czas pomyśleć o nowym tunerku z HD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolorki faktycznie przestawiłem sobie na normal bo ciepłe były jakieś za żółte szczególnie dziwnie skóra wyglądała.

A co do kabelka to kupiłem na giełdzie komputerowej jakiś noname za 50 zł 5 metrów i jest ok. Chociaż ostatnio po włączeniu kompa przestawia się 1920x1080 60 Hz i wtedy obraz jest nie na cały panel ale jak przestawię na 50 Hz to jest ok. Myślę, że to może być kwestia sterowników do grafy. Pociągnę nowe i dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='darek53' post='95730' date='08.04.2008, 23:09 ']matko od czasu jak napisałem tu pierwszego posta TV ten staniał o 1400zł
niesamowite...[/quote]

Aktualnie 3200. Cena atrakcyjna, niestety wiele osób narzeka na martwe piksele :( Jak to jest naprawde z tymi pixami :) w tym modelu? Wszystkie mają ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HD Tosiek' post='103047' date='21.05.2008, 07:17 ']Aktualnie 3200. Cena atrakcyjna, niestety wiele osób narzeka na martwe piksele :) Jak to jest naprawde z tymi pixami :) w tym modelu? Wszystkie mają ten problem?[/quote]

Ja mam 2 martwe pixele, ale widać je z odległości 1 metra i to jak się wpatrzysz i wiesz gdzie szukać, więc w niczym to nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojawił (a może już był?) problem z TV. Z lewej strony ekranu (tak w 1/3 patrząc od lewej) jest taka smuga, która wyświetla jakby cieminej kolory, czy coś w tym stylu. Jest to widoczne w zasadzie tylko przy piłce nożnej jak kamera przesuwa sie w lewą strone i ta smuga przechodzi raz z ciemniejszych pasów, na jaśniejsze i tak w kółko. SMuga ma gdzieś wymiar 2 cm na szerokość i z 10 na wysokość. Ma ktoś tak może ? Wydaje mi sie ze wczesniej juz to zaobserwowalem, ale chyba bylo mniejsze i tylko czasem widoczne, a teraz jak juz to zobaczylem, to nie moge oglądać normalnie meczy bo skupiam sie na tej smudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...