Skocz do zawartości
paczek51

Różnice w opisie 47pfl9632d/10

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie kupna tv i po długich poszukiwaniach, czytaniach forum i oglądania tv w realu zdecydowalem sie na philipsa 47pfl9632d/10. Według opisu ze strony producenta potwierdzonej rozmową telefoniczną z działem obsługi klijenta ten model od modelu 9732d różni sie tylko podwójnym a nie potrójnym podświetleniem i czytnikiem kart a w MM na nalepce naklejonej orginalnie na ten tv przeczytalem ze ma on pixel + 3d a nie perfect pixel + hd, w menu nie ma opcji clear lcd 100hz i czas reakcji to 6 a nie 3 ms wiec różnice sa znaczne. Dużo ładniej i jaśniej świecił 9732 przy tych samych ustawieniach tylko jest on drozszy o 2k zł. do tej pory philips był moim faworytem lecz teraz praktycznie w cenie 9632 moge miec sharpa 46xl2. Czy ktoś z forumowiczów kupił ten telewizor i który opis jest prawdziwy bo w dziale opsługi maja dostep tylko do opisu z netu. I w przypadku gdyby jednak opis 9632 ten z tv byl prawdziwy to czy radzice kupic philipsa czy sharpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paczek51' post='63560' date='15.10.2007, 21:16 ']Jestem na etapie kupna tv i po długich poszukiwaniach, czytaniach forum i oglądania tv w realu zdecydowalem sie na philipsa 47pfl9632d/10. Według opisu ze strony producenta potwierdzonej rozmową telefoniczną z działem obsługi klijenta ten model od modelu 9732d różni sie tylko podwójnym a nie potrójnym podświetleniem i czytnikiem kart a w MM na nalepce naklejonej orginalnie na ten tv przeczytalem ze ma on pixel + 3d a nie perfect pixel + hd, w menu nie ma opcji clear lcd 100hz i czas reakcji to 6 a nie 3 ms wiec różnice sa znaczne. Dużo ładniej i jaśniej świecił 9732 przy tych samych ustawieniach tylko jest on drozszy o 2k zł. do tej pory philips był moim faworytem lecz teraz praktycznie w cenie 9632 moge miec sharpa 46xl2. Czy ktoś z forumowiczów kupił ten telewizor i który opis jest prawdziwy bo w dziale opsługi maja dostep tylko do opisu z netu. I w przypadku gdyby jednak opis 9632 ten z tv byl prawdziwy to czy radzice kupic philipsa czy sharpa[/quote]


Pixel Plus 3 HD i Perfect Pixel Plus, to są kolejne rozwinięcia tego samego systemu, więc różnica zapewne jest.

Różnica pomiędzy 6 a 3 ms jest konsekwencją braku układu 100Hz. Philips tak sobie to cwanie wymyślił, dla telewizorów z układem 100Hz podaje, że mają o połowę mniejszy czas reakcji niż te bez tego układu.

Jak w menu nie ma opcji 100Hz, to nie ma jej wcale, a wspominane 6 ms, zamiast 3, właśnie to potwierdza.

Co do Sharpa to się nie wypowiem. Ale jakiś ultratani telewizor to to nie jest. Przy tych przedziałach cenowych to już zdecydowanie najlepszą opcją jest test takiego sprzętu w warunkach optymalnych, czyli u siebie w domu i z własnym sprzętem towarzyszącym. Nie zdecydowałbym się chyba na zakup takiego TV w ciemno, albo po obejrzeniu go tylko w sklepie. Ewentualne Rozczarowanie jakością obrazu, albo tym, że działanie procesorów sygnałowych nie trafi w nasz gust, to przy takiej kwocie jest już stosunkowo bolesne i kosztowne, jeśli chodzi o odkręcenie wszystkiego :unsure:.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
paczek51 dla mnie to conajmniej dziwna sprawa, chociaż wydaje mi sie, że już ktoś wpominał o tym. Żywo interesuję się modelem 9632, wprawdzie 42 calowym, ale nie sądzę żeby mniejszy miał lepsze "fiuczersy" niż większy. W 42 calowym 9632 napewno mamy Perfect Pixel HD i 100Hz Clear Lcd. Pozwolę sobie zacytować ustawienia z menu 42 9632 z wątku o tym modelu na avforums.com:

contrast= 78
brightness=58
colour=53
sharpness=5
tint=normal
[b]perfect pixel HD=ON[/b]
HD natural motion =minimum
[b]100Hz clear LCD=ON[/b]
Dynamic contrast=medium
Noise reduction=medium
MPEG artifaction=ON
Colour enhancement=medium
Active Control=ON
Light Sensor=ON
Picture Format=Auto.

Jedyne wytłumaczenie dla mnie to wersja 47 cali jest nieco "biedniejsza" od swoich mniejszych braci.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za spam bo do konca nie sprawdzilem wystawili w MM 9532 z opisem i w cenie 9632 a to juz sa dwa rozne modele. Dopiero teraz jak zanurkowalem za tv to zobaczylem roznice wiec wszystkich przepraszam za wprowadzenie w blad a do konca nie sprawdzilem ale bylem pewien ze jak jest napisane ze to 9632 to tak jest. Dalej 9632 jest moim nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Kupilem ostatnio 37PFL9732D/10. Mialem troche problemow z konfiguracja obrezu, aby twarz byla twarzą, ale chyba mi się udało :-)
Ogólne wrażenie ? Menu nie jest zbyt przyjazne dla użytkownika.

Pojawił się za to problem z DVB-T. jestem z Warszawy i kupiłem specjalnie antenę do odbioru telewizji cyfrowej z PKiN. Natolin powinien być w zasięgu nadajnika, ale telewizor nie odbiera żadnego sygnału oprócz słabej jakości analogowego TVP1. Co ważne w menu nie ma opcji opisanej w rozdziale instrukcji " Test odbioru sygnału cyfrowego" jako [b]Menu>Menu telew>instalacja>instalacja kanałów>Tryb cyfr: odbiór cyfrowy [/b] !

Telewizor powinien być wyposażony w tuner cyfrowy, ale wygląda na to, że nie ma go w ogóle ? W ustawieniach kraju zmieniłem już opcję na Niemcy oraz Anglię - nic nie pomogło !

Czy może mi ktoś podpowiedzieć, czy z tym problemem się spotkał ?
Rozważam odanie telewizora ( zostało mi jeszcze kilka dni ) i ew. wymianę na nowego Sharpa LC 37X20E ( proszę ew. o link do jakiś testów ).

Poradźcie mi, który z tych telewizorów , philips czy sharp ma przewagę w jakości obrazu - mam na razie kablówkę

Pozdrowienia
AG

PS.
Przepraszam, ale napisalem osobny post i nie znalazlem ŻADNEGO przycisku do wysłania jego na forum !!! Dlatego umieszczam jako odpowiedz dot. tematu w sprawie najbliższego modelu Philipsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...