Skocz do zawartości
Kpkp1985

Soundbar Philips Fidelio TAFB1/10 - zniekształcony głos w górnych głośnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, 

Tak jak w temacie, posiadam soundbar i zauważyłem, że górne głośniki wydają zniekształcony dźwięk.

 

Ponizej szczegółowo opisze sprawę tylko przygotowując to pisałem dużymi literami i nie wiem czy na to pozwala regulamin forum a ja zmienić nie umiem teraz liter na małe - jak będzie konieczność może Admin pomoże;

 

KIEDY WYSTĘPUJĄ OBJAWY:

 

- W SZCZEGÓLNOŚCI PODCZAS DIALOGÓW (ROZMÓW)

- PODCZAS OGLĄDANIA TELEWIZJI Z CYFROWEGO POLSATU

- PODCZAS OGLĄDANIA, NIEKTÓRYCH FILMÓW Z YOUTUBE TAKŻE PRZY UŻYCIU BLUETOOTH

- PODCZAS ZASTOSOWANIA „AI” ORAZ „ UPMIX” (na„STANDARD” tego problemu nie ma, ale wtedy głośniki górne ..wyłączone są?)

- POWYŻSZE OBJAWY Z CZASEM NASILAJĄ SIĘ

 

WYKONANO (BEZ REZULTATU):

 

- RESET URZĄDZENIA

- AKTUALIZACJE URZĄDZENIA (PHILIPS Sound/PS Fine Tune – przed aktualizacją też występowały zniekształcenia)

- KALIBRACJE

 

INFORMACJE:

 

- W TRAKCIE WYSTĘPUJĄCYCH ZNIEKSZTAŁCEN DZWIĘKU W SOUNDBARZE PRZEŁĄCZONO GŁOS NA SAM TELEWIZOR I..DZWIĘK Z NIEGO BYŁ WTEDY W PORZADKU

- TELEWIZOR POSIADA GNIAZDO HDMI eARC. (w niego jest wpięty kabel HDMI łączący soundbara)

- UŻYTO DO SRAWDZENIA 2 NOWE KABLE HDMI Z CERTYFIKATEM OBSŁUGUJĄCE eARC.

 

 

UDOSTEPNIAM 3 FILMY UKAZUJĄCE PROBLEM (link do youtube z uwagi na rozmiar filmów):

- MIMO, IŻ ZNIEKSZTAŁCONY DZWIĘK ZOSTAŁ UCHWYCONY KAMERĄ Z BLISKA, TO MOŻNA GO USŁYSZEĆ TAKŻE PO ..PEWNYM CZASIE PRZEBYWAJĄC KILKA METRÓW OD URZĄDZENIA W ZALEŻNOŚCI OD EMITOWANEGO..OBRAZU/DZWIĘKU NA EKRANIE ORAZ PRZY ODPOWIEDNIO PANUJĄCYCH WARUNKACH W POKOJU DO OGLADANIA ..TV(np.: FILMU, PROGRAMU)

https://youtube.com/shorts/KtzUwkIk25I?feature=shared

 

 

- PONŻEJ KOLEJNY FILM UKAZUJĄCY TAKŻE ZNIEKSZTAŁCONY DZWIĘK (jeszcze inny), KTÓRY POJAWIŁ SIĘ NAGLĘ ..PODCZAS OGLĄDANIA FILMU NA PLATFORMIE NETFLIX, ACZKOLWIEK NA TEJ PLATFMORMIE WCZEŚNIEJ ..PROBLEMÓW NIE MIAŁEM LUB NIE ZAUWAZYŁEM OPRÓCZ TEJ SYTUACJU PRZEDSTAWIONEJ NA FILMIE

https://youtube.com/shorts/LSSGxdAj9Ok?feature=shared

Moze ktoś posiada identyczny (lub podobny) soundbar jak mój i sprawdzi u siebie jak działa? - tylko pamiętając żeby było ustawienie dźwięku „upmix” lub „AI” , bo na standardzie górne głośniki nie grają w ogóle.

jak ktoś nie ma cyfrowego Polsatu to niektóre filmiki na YouTube jak pisałem też wydają takie zniekształcenia jak np ten później można sprawdzic;


Wiem pewnie za dużo się rozpisałem, ale chciałem jak najbardziej szczegółowo  przedstawić problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu reklamacja by pomogła ? Kupiłeś nowy rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kiedys bym tak pewnie zrobił, ale   często zdarza się tak, że oddajesz sprzęt na reklamacje a wraca on w gorszym stanie aniżeli został oddany.

 

Poza tym, najpierw chce ustalić czy ten typ tak ma lub czy soundbary tak mają… (dlatego myślę dałem dużo wskazówek w raz z filmami przedstawiający objaw, który mnie niepokoi, z czego osoba znająca się na sprzętach  mozne cos wywnioskować).

a dlaczego?, bo wydaje mi się, że dźwięk z cyfrowego Polsatu lub niektórych produkcji YouTube jest w 2.0 kanałowy a soundbar na opcji „upmix” lub „AI” daje dźwięk ze wszystkich kanałów i może tam powstaje jakiś taki efekt(defekt) na górnych głośnikach, chociaż uważam że tak nie powinno być.

 

Dlatego najpierw proszę o pomoc/weryfikację przecież to jest forum, gdzie mnóstwo ludzi posiada soundbary i mają doświadczenie (nawet nie wiem czy nie był na forum recenzjonowany?) a dopiero później będę rozłączał , pakował , wysyłał sprzęt na reklamacje/gwarancje.

Tak sprzęt był kupiony  nowy w dobrej cenie i ma ok 2 tygodni.

 

dzieki!

Edytowane przez Kpkp1985
Korekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia po prostu głośność tak ustawiona żeby było słychać dźwięk…, a dlaczego pytasz?

Edytowane przez Kpkp1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu serwis? Tzn przecież oprogramowanie samemu się wgrywa…, tak czy owak technicy philipsa po moim opisie i filmach stwierdzili uszkodzenie fabryczne tylko ciekawi mnie dlaczego w innych też to było czyżby wadliwa partia czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...