Skocz do zawartości
skalmen

pliki x264-ESiR.mkv do odczytu na Toshibie hd-e1

Rekomendowane odpowiedzi

Wita serdecznie
mam pytanie jak przerobić pliki z filmami hd w tym formacie a także wmv,abym mógł odtworzyc je na toszce w rozdzielczości 720p
z góry dzieki za pomoc
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skalmen' post='63008' date='11.10.2007, 20:57 ']Wita serdecznie
mam pytanie jak przerobić pliki z filmami hd w tym formacie a także wmv,abym mógł odtworzyc je na toszce w rozdzielczości 720p
z góry dzieki za pomoc
pozdrawiam[/quote]

Myślę, że jedyna opcja, to przekodowanie do mpeg2,mpeg4, lub VC-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z komercyjnych to polecam osobiście [url="http://www.canopus.com/products/ProCoderSW/index.php"]ProCoder[/url]
a z freeware to [url="http://www.squared5.com/"]MPG Streamclip[/url] Tylko że z matrioszką będzie problem, wpierw musisz ją rozebrać na części pierwsze (tz. wyseparować audio i wideo z pliku) przed konwersją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić przy pomocy [url="http://coreforge.org/frs/?group_id=33"]MKVextractGUI[/url]
lub bezpośredni link do [url="http://www.unite-video.com/phpbb/download.php?id=1884"]DOWNLOAD[/url].
Narzędzia już masz teraz pora zagooglować za KnowHow :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Maro' post='63214' date='13.10.2007, 15:27 ']Można to zrobić przy pomocy [url="http://coreforge.org/frs/?group_id=33"]MKVextractGUI[/url]
lub bezpośredni link do [url="http://www.unite-video.com/phpbb/download.php?id=1884"]DOWNLOAD[/url].
Narzędzia już masz teraz pora zagooglować za KnowHow :unsure:[/quote]

Myślę, że do mpeg4 dobrze koduje QUICKTIME w wersji PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='63222' date='13.10.2007, 16:22 ']Myślę, że do mpeg4 dobrze koduje QUICKTIME w wersji PRO.[/quote]

QuickTime Pro wszystko co koduje to robi to wyśmienicie, nie wspominając o możliwości edycji (wycięcia lub wstawienia fragmentów) dodania dodatkowyh ścieżek zarówno audio jak i wideo (nawet z kanałem alpha i do tego z /jako opcja/ z zewnętrznego źródła) oraz wiele, wiele innych wspaniałych możliwości.

Tylko że nie wszystko czyta lub nie potrafi wyłuskać poszczególnych traków (jeśli coś jest zmuxowane).

A szkoda bo bym tylko z QT korzystał.
Dlatego też o nim wcześniej nie wspomniałem.

[quote name='rumcajs' post='63222']polecam ffmpeg lub mencoder[/quote]

Moim zdaniem zagmatwany IO oraz nie radzi sobie ze wszystkim (zastrzegam że to moje subiektywne zdanie) polecam inwestycję w ProCodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Maro' post='63337' date='14.10.2007, 11:45 ']QuickTime Pro wszystko co koduje to robi to wyśmienicie, nie wspominając o możliwości edycji (wycięcia lub wstawienia fragmentów) dodania dodatkowyh ścieżek zarówno audio jak i wideo (nawet z kanałem alpha i do tego z /jako opcja/ z zewnętrznego źródła) oraz wiele, wiele innych wspaniałych możliwości.

Tylko że nie wszystko czyta lub nie potrafi wyłuskać poszczególnych traków (jeśli coś jest zmuxowane).

A szkoda bo bym tylko z QT korzystał.
Dlatego też o nim wcześniej nie wspomniałem.
Moim zdaniem zagmatwany IO oraz nie radzi sobie ze wszystkim (zastrzegam że to moje subiektywne zdanie) polecam inwestycję w ProCodera.[/quote]

Z tym, że Apple Quicktime kosztuje PRO 29,99 U$D (udało mi się zakupić na stronie USA) lub 30EUR. Do tego trzeba dodać (w ramach potrzeb) mpeg2 dodatek za 20 U$D. ProCoder 3.0 na ebay'u jest za 199U$D. Jest jeszcze ProCoder Express za 60U$D (ciekawe tylko o co jest okrojony?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='63386' date='14.10.2007, 16:58 ']Z tym, że Apple Quicktime kosztuje PRO 29,99 U$D (udało mi się zakupić na stronie USA) lub 30EUR. Do tego trzeba dodać (w ramach potrzeb) mpeg2 dodatek za 20 U$D. ProCoder 3.0 na ebay'u jest za 199U$D. Jest jeszcze ProCoder Express za 60U$D (ciekawe tylko o co jest okrojony?)[/quote]


a czy po takim przerobieniu będzie lepsza jakość niż jakby nie przerabiać i oglądać z komutera?

Druga sprawa, że może wydaje się fajnie poprzerabiać te binarki i ponagrywać na DVD DL, które sa drogie, ale ja bym nei radził robić akiej koleckji, bo zawsze może wpaść policzja i podliczyć nas za każdy film. Binarki najlepiej ogląnąć, a potem wykasować, jak byści emieli kontrole to lepiej mieć 3 nielegalne filmy niż 1000, bo zaraz Porkurator uzna, że przechwycił nielegalne filmy o wartości rynkowej 100 000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='psus' post='63440' date='14.10.2007, 22:04 ']a czy po takim przerobieniu będzie lepsza jakość niż jakby nie przerabiać i oglądać z komutera?

Druga sprawa, że może wydaje się fajnie poprzerabiać te binarki i ponagrywać na DVD DL, które sa drogie, ale ja bym nei radził robić akiej koleckji, bo zawsze może wpaść policzja i podliczyć nas za każdy film. Binarki najlepiej ogląnąć, a potem wykasować, jak byści emieli kontrole to lepiej mieć 3 nielegalne filmy niż 1000, bo zaraz Porkurator uzna, że przechwycił nielegalne filmy o wartości rynkowej 100 000 zł.[/quote]

Ja nawet nie wiem co to binarka.... Oryginalne filmy DVD kosztują od 10-ciu do 50-ciu PLN....(w wypożyczalniach jeszcze taniej). Filmy HD DVD od 15 U$D, czyli na dzień dzisiejszy około 40PLN. Nie wiem komu się chce kombinować z piratami i po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='63450' date='14.10.2007, 21:51 ']Ja nawet nie wiem co to binarka.... Oryginalne filmy DVD kosztują od 10-ciu do 50-ciu PLN....(w wypożyczalniach jeszcze taniej). Filmy HD DVD od 15 U$D, czyli na dzień dzisiejszy około 40PLN. Nie wiem komu się chce kombinować z piratami i po co?[/quote]


O to mi właśnie chodziło. Strata czasu na taką zabawę, żeby tylko włożyć dysk do Toshiby i poczuć ze nie wywaliło się na darmo pieniędzy. Chyba, że ktoś handluje takimi dyskami to rozumiem, że ta zabawa dla niego ma sens.

No sa jeszcze ci co mają kamery HD, ale nie wydaje mi się, ze z tymi kamerami nie ma żadnego oprogramowania.

Sebik binarka to własnie między innymi pliki mkv. Pytanie tego wątku własnie tych plików dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...