Skocz do zawartości
Matifcb

pierwszy projektor i ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was forumowicze!

myslę nad tym aby kupić używany projektor i ekran. Kompletnie się na tym nie znam i wiedzę opieram na razie tylko na przeczytaniu paru artykułów z internetu i porzyczeniu od kolegi jego projektora VGA ktory pewnie ma z dekade. 

1. Ściana na, której chciałbym wyświetlać obraz ma wymiary na 100 cali 

2. Chciałbym projektor full hd w formacie 16:9 ( od kolegi projektor Sony mial 4:3 co mi bardzo nie pasowalo i nie mozna bylo chyba tego zmienic)

3. Ekran chcialbym rozkladac pare centymetrow przed tv - na scianie gdzie chcialbym ogladac jest 65" TV. Kolumny bym rozstawił bardziej na boki bo są najwyższe i ewentualnie z szafki pozdejmował zdjęcia itp pierdoły.

4. Raczej będe wieszac na jakims statywie pod sufitem profektor i zwijał kable hdmi i od zasilania wokół niego, żeby się nie plątały. Zaznaczyłem na zdjęciu któredy bym puszczał kable. 

 

Budżet: na pewno wolałbym po kosztach coś używanego kupić raczej w trzy cyfrowej kwocie się zmieścić.

1690269627281.jpg

1690269447993.JPEG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dość podobnie mam. Kupiłem dość krótki rzut używanego ViewSonica PX706HD za 1700 PLN i jest naprawdę dobrze (93 cale przy odległości 1,5m od ściany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym raczej max polowe tego na rzutnik wydac. Mam odleglosc okolo 3m i celuje w cos minimum 100cali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zabawa z przeróbką chińczyka? Kupujesz jakiś FullHD + wentylatory np. beQuiet i wymieniasz bo oryginalne to będą jak odkurzacz chodziły w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie uzywany do 1000? takie sa slabe? projektor kina domowego VIVITEK H1080FD FULL HD nowa lampa, np taki jest w moim miescie za 800zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie w tym budżecie znajdziesz, tylko może to wymagać więcej czasu aby upolować. Są ciekawe modele, starsze, ale dające fajnej jakości obraz. Też niedawno szukałem niedrogiego projektora, takiego którego będę mógł zabrać ze sobą na jakiś wyjazd. Wytypowałem kilka modeli i czekałem na dobre oferty. Udało mi się trafić Benq W1070 za 400zł z przebiegiem 1600h. Jak masz smykałkę, to możesz dodatkowo pobawić się w czyszczenie. Ja wyczyściłem wnętrze, wentylatory, optykę plus nowa pasta na module DMD. Finalnie dałem ten projektor tacie, bo trafił mi się niedługo po kupnie bliźniak - Benq W1070+ za 950zł stan igła. Przebieg 46h na oryginalnej lampie w momencie kupna. A ma już usb do zasilania na czym mi zależy. Tu tylko profilaktycznie wymiana pasty i czyszczenie optyki. Warto pewne czynności zrobić, aby taki projektor jeszcze popracował, bo w moim przypadku to sprzęty wyprodukowane w latach 2015-2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie mam parcia czasowego. Tylko właśnie chciałem informacji na co zwrócić uwagę i wtedy mogę jak mówisz na olx używki szukać aż ktoś dany model wystawi. Popatrzę na parametry twojego BenQ i zapytam ciebie o to co wiem. Czyli na pewnie ile kosztuje nowa lampa, jak głośny jest, czy masz full hd i jak go sobie podłączyłes. Pastę termo w procesorze umiem wymienić także rozkręcić raz na rok czy dwa i coś zrobić z projektorem nie powinni być problemu. Po to założyłem ten temat żeby właśnie się takich niuansów dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim wymaganiem było właśnie full hd co do rozdzielczości. Głośność też była istotna. Chciałem obraz z dobrymi kolorami, kontrastem i czerniami. Czasem będę używał w domu, ale też na wyjazdach. Ale w większości to i tak będą wieczory jak będzie ciemno. Dlatego postawiłem na DLP. I tak wytypowałem tego benq, jeszcze jest model W1080 (i W1080+) z krótszym rzutem. W kręgu zainteresowań miałem też kilka Optom (HD27e, 28e, 29e i ich wariacje. Mają trochę tych modeli), nawet nowszych i może trochę cichszych. Ale to pewnie niuanse. Tylko w regularnych cenach na olx najczęściej te modele pokazują się w przedziale 1200-2000 plus minus.
Wracając do mojego egzemplarza, to możesz wymienić lampę z całym modułem (chyba ok 1000-1200), albo samą lampę za ok 500. Trzeba tylko wyjąć z modułu starą i zainstalować nową. Prosta sprawa, są filmiki na yt. Również jak rozkręcić go na części i wszystko wyczyścić. W eco jest bardzo cichy, ale ja używam w dynamic eco. Wtedy jest głośniej, ale nie przeszkadza. Ostatnio oglądałem film, projektor stał ok 1m ode mnie i cos tam lekko dało się słyszeć jak była cisza na ekranie. Ale na pewno nie jest to suszarka. Na razie podłączam konsolę lub lapka pod hdmi. Ale będę zamawiał chromecasta 4 i zasilenie dam właśnie z projektora (ma usb 1.5A). Pastę warto wymienić, bo w takim 7-8 letnim proju już jest sucha. A właśnie kiepskie odprowadzenie ciepła z dmd może doprowadzić do wypalania pikseli. Ja miałem kilka widocznych paprochów przy wyostrzaniu, w tym jeden naprawdę spory na środku ekranu. Tu warto się nie spieszyć, żeby efekt końcowy był dobry, zwłaszcza, że trzeba wybebeszyć prawie wszystko, żeby wyjąć optykę. Ale udało mi się tak wyczyścić, że nie widzę już żadnych paprochów. U mnie w tym prawie nieużywanym był jeden drobny minus w postaci bardziej słyszalnego wentylatora przy lampie (ale to juz czepianie, bo słychać coś dopiero jak z przodu ucho przyłożysz). Byś może wada fabryczna. Dla spokoju zamówiłem za ok 50zł identyczny z ali. Czekam na dostawę.
Mam do tego rozwijany z dołu ekran pull up, 80cali w 4:3, taki się trafił w dobrej cenie i pasuje mi wymiarami do miejsca gdzie planuję go używać. Sam ekran pull up to fajna sprawa i do domowych seansów będę myślał nad podobnym ale już 92-100 cali w 16:9.

No i apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc pewnie z czasem pomyślę nad wymianą tego proja na 4K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem wymagajacy ale VGA Sony od kolegi sie przestraszylem jak to glosno chodzi:) tez chce PS4 i Laptopa podlaczyc takze interesuje mnie 16:9 no i myslalem ze rozdzielczosc jest bardzo wazna dlatego szukam full hd zeby jak najlepsza jakosc obrazu miec. 

Edytowane przez Matifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...