Skocz do zawartości
Wiljer

obraz na ścianie vs na ekranie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
buduję mini kino domowe i dziś dostałem projektor Epson TW7000, a jutro ma przyjść ekran Suprema Polaris 100". 
Projektor oczywiście od razu przetestowałem i naprawdę super to wygląda na gołej białej ścianie. Zestaw szykuję do nowego mieszkania więc testowałem na zwykłej nieprzystosowanej do projektora ścianie. No i moje pytanie brzmi czy różnica będzie zauważalna? Warto zainstalować ekran? Koszt ekranu to około 2500zł + montaż w suficie podwieszanym. Nie ukrywam, że elektrycznie wysuwany ekran podoba mi się jako gadżet ale czy ma to sens? Być może jestem zachwycony obrazem, bo pierwszy raz odpaliłem projektor i 100 kilkadziesiąt cali na ścianie robi wrażenie, a prawdziwie dobrą jakość zobaczę dopiero na ekranie. Co sądzicie?

Projektor będzie zawieszony na suficie około 3,5-4m od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co chodzi. Jutro ma przyjść ekran a Ty pytasz czy kupować ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, raf7705 napisał:

To o co chodzi. Jutro ma przyjść ekran a Ty pytasz czy kupować ekran?

Nie czytasz ze zrozumieniem. Jutro ma przyjść ekran, a ja pytam czy warto go instalować, nie czy kupić. Zdradzę Ci sekret. Zakupy przez internet też można zwracać.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj forum - jest tu sporo informacji na temat farb i malowania, jednak głównie pod kątem perfekcji w obrazie.

Posiadasz przeciętny projektor, więc być może biała ściana da radę, jeśli będzie gładka w strukturze i płaska.

Na pewno pomogłyby wymalowane czarne bordery (ramki), ale tu znowu żadna rynkowa farba nie da ci takiego efektu jak odpowiednio czarny aksamit

itp itd...

Ekran da ci dużą uniwersalność - możesz pomalować ścianę, zawiesić obraz czy telewizor.

Wszystko zależy, czego oczekujesz, jaki masz budżet i ...jakie pozwolenie od partnerki/partnera ;) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czytasz ze zrozumieniem. Jutro ma przyjść ekran, a ja pytam czy warto go instalować, nie czy kupić. Zdradzę Ci sekret. Zakupy przez internet też można zwracać.
Absurdalne pytanie.
Jak by obraz na ścianie był tak dobry jak na ekranie, to producenci dawno by poszli z torbami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jako alternatywę masz ekran ramowy. Moim zdaniem najlepszy możliwy wybór gdy możesz sobie na to pozwolić że na ścianie stałe coś wisi, czy używasz projektora czy nie.

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...