Skocz do zawartości
Gmeru

Pioneer DV-800AV DVD

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Pioneer pokazał nowy odtwarzacz jeszcze w technologii DVD. DV-800AV posiada wyjście HDMI, component oraz optyk/coaxial. Potrafi odtworzyć: WMV, DivX, JPEG, MPEG-4, AAC i WMA. Wspiera także format SACD. Cena około 611$.


[center][img]http://img341.imageshack.us/img341/8651/dv800avtb8.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O dvd szybko nie zapomnimy, uważam, że technologia będzie nadal rozwijana i niedługo będzie apogeum tego, co można z płyty dvd wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Basstech' post='61404' date='27.09.2007, 13:34 ']O dvd szybko nie zapomnimy, uważam, że technologia będzie nadal rozwijana i niedługo będzie apogeum tego, co można z płyty dvd wycisnąć.[/quote]
Mysle, ze masz racje. Ostatnio ogladalem "Dawn of the dead" na PS3 i jakosc obrazu poprostu mnie powalila. Skalowanie przez konsole poprostu rewelacja, widzialem materialy HD w jakosci o wiele wiele gorszej. Napewno przed DVD jeszcze ladnych kilka lat rzadow na rynku video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
format dvd który miał zastąpić tradycyjne kasety VHS, owszem pod względem jakości a głównie możliwości - dodatki wyparł kasety, ale gdyby producenci udeżyli w produkcje filmów nie na VHS a na S-VHS to myślę że nie było takiego szybkiego przeskoku z jednego formatu na drógi.
DVD ma 576 a
SVHS 725 lini
Niestety nie spotkałem się z fabrycznie nagraną kasetą w formacie SVHS, a tym samym pogrzebali ten format.

Moim zdaniem dvd jest formatem przejściowym pomiędzy VHS a HD.
Swoją drogą chciałbym porównać materiał SVHS -> HD 720p
Który byłby lepszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
format dvd który miał zastąpić tradycyjne kasety VHS, owszem pod względem jakości a głównie możliwości - dodatki wyparł kasety, ale gdyby producenci udeżyli w produkcje filmów nie na VHS a na S-VHS to myślę że nie było takiego szybkiego przeskoku z jednego formatu na drógi.
DVD ma 576 a
SVHS 725 lini
Niestety nie spotkałem się z fabrycznie nagraną kasetą w formacie SVHS, a tym samym pogrzebali ten format.

Moim zdaniem dvd jest formatem przejściowym pomiędzy VHS a HD.
Swoją drogą chciałbym porównać materiał SVHS -> HD 720p
Który byłby lepszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix - no chłopie- ale ci się pojechało z tymi liniami ;)


NA VHS max mozna uzyskać 240-260 linii, z Video8 280, z SVHS nie wiecej niż 400...
Dobra kamera DV buja sie w okolicach 500 linii ...

Mówię o praktyce a nie o tym co na papierku

BTW- a zeby Ci udowodnic ze wiem o czym piszę - zważ ze SVHS operuje w najczystszym PAL'u. Specyfikacja PAL wynosi 720x576 (bez tzw overscanu) - i nie ma zmiłuj
SVHS to nie jest żaden cudowny system telewizyjny (jak go próbujesz przedstawić) lecz sposob (i tylko sposó:) w jaki informacja o obrazie jest zapisywana na tasmie magnetycznej. Jedyne co go rozni od zwykłego VHS to rozdzielenie sygnału luinancji od chrominancji w procesie zapisu/odczytu video - z lekkim rozszerzeniem pasma chrominancji (z tego co jeszcze pamietam) Porównywanie tego do nie tylko mozliwosci ale PRZEDE WSZYSTKIM - jakości AV jakie niesie ze sobą poczciwe DVD - jest nie na miejscu. Zapytaj kazdego technika telewizyjnego

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest high end pioneera. Dla znających krzaczki pełne info: [url="http://pioneer.jp/press/release600-j.html"]http://pioneer.jp/press/release600-j.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...