Skocz do zawartości
RAMBO

Czy Panasonic Lx 80 będzie lepszy od poprzedników?

Rekomendowane odpowiedzi

:) Od 1.5 roku jestem posiadaczem Panasonic 32LX60P. Telewizor ogólnie jest dobry ale chciałbym go niedługo zmienić( oddam go rodzicom- a sam kupię somie jakis nowy) Nowy TV chciałbym kupić dopiero w 2008 roku- czekam aż pojawi się model Panasonic TX32LX80. I tu mam kilka pytań.


-Czy oriętuje się ktoś może kiedy Panasonic planuje wypuścić nową serię( w jakim miesiącu) i jakie będą ceny detaliczne?

-Obecny telewizor ma słabe formatowanie obrazu z formatu 4:3 do 16:9 , ubogie Menu i nie najlepszą czerń . Czy jest prawdopodobne aby nowy model był pod tym względem dużo lepszy( formatowanie i kontrast jak JVC 32 p80) menu( jak np. samsungi )? Jest to dla mnie bardzo ważne( formatowanie) ponieważ polskie kanały głównie nadają w 4:3, a ja nie chciałbym dalej oglądać pogrubionych ludzi.

Jeśli się orientujecie w tej sprawie - to liczę na Waszą pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RAMBO' post='61296' date='26.09.2007, 17:54 ']:) Od 1.5 roku jestem posiadaczem Panasonic 32LX60P. Telewizor ogólnie jest dobry ale chciałbym go niedługo zmienić( oddam go rodzicom- a sam kupię somie jakis nowy) Nowy TV chciałbym kupić dopiero w 2008 roku- czekam aż pojawi się model Panasonic TX32LX80. I tu mam kilka pytań.
-Czy oriętuje się ktoś może kiedy Panasonic planuje wypuścić nową serię( w jakim miesiącu) i jakie będą ceny detaliczne?[/quote]

Tego typu informacje uzyskasz tylko tutaj:
[url="http://tiny.pl/ffc7"]http://tiny.pl/ffc7[/url]

[quote name='RAMBO' post='61296' date='26.09.2007, 17:54 ']-Obecny telewizor ma słabe formatowanie obrazu z formatu 4:3 do 16:9 , ubogie Menu i nie najlepszą czerń . Czy jest prawdopodobne aby nowy model był pod tym względem dużo lepszy( formatowanie i kontrast jak JVC 32 p80) menu( jak np. samsungi )? Jest to dla mnie bardzo ważne( formatowanie) ponieważ polskie kanały głównie nadają w 4:3,[/quote]

Oczywiście że jest prawdopodobne, jeszcze bardziej prawdopodobne jest iż model LX90 będzie jeszcze lepszy, a LX100 to już szkoda gadać, a co będzie miał LX110 to już ho-ho.

W kwestii formatowania, tfu, kto wymyślił takie określenie na dopasowanie proporcji, to nie wiem jak chcesz obraz 4:3 wpasować w 16:9, bez jakiegokolwiek zaburzania proporcji. Dopiero tak zwane inteligentne dopasowanie paskudnie wygląda, rozciągając więcej przy krawędziach, widać to szczególnie na paskach informacyjnych.

Więc nie wiem jakiego postępu jeszcze w tym względzie oczekujesz, ale tego się nie da fizycznie zrobić, aby nie były proporcje zaburzone.

[quote name='RAMBO' post='61296' date='26.09.2007, 17:54 ']a ja nie chciałbym dalej oglądać pogrubionych ludzi.[/quote]

To używaj trybu 4:3, może to zabrzmi dziwnie, ale jest on idealny do przekazu 4:3 :P.

[quote name='RAMBO' post='61296' date='26.09.2007, 17:54 ']Jeśli się orientujecie w tej sprawie - to liczę na Waszą pomoc. :)[/quote]

Tak jak napisałem wyżej, takie informacje na dziś możesz uzyskać tylko w miejscu jak z linka wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='61301' date='26.09.2007, 18:05 ']Tego typu informacje uzyskasz tylko tutaj:
[url="http://tiny.pl/ffc7"]http://tiny.pl/ffc7[/url]

To używaj trybu 4:3, może to zabrzmi dziwnie, ale jest on idealny do przekazu 4:3 :).[/quote]

Ale czy takie oglądanie nie pozostawi po sobie śladów - gdzieś czytałem że obraz 4:3 wyświetlany przez dłuższy czas na TV LCD może zniszczyć matrycę. Wolałbym aby telewizor wyświetlał filmy na calym ekranie( tak jak JVC P 80 - lekko przycięta góra i boki)


Ps. W instrukcji Panasonica LX 70 jest napisane że istnieje funkcja rozciągnięcia obrazu jak Tryb Rozszerzony - czy żeczywiście rozciągnięcie jest widoczne tylko przy brzegach obrazu?

Edytowane przez RAMBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RAMBO' post='61307' date='26.09.2007, 18:21 ']Ale czy takie oglądanie nie pozostawi po sobie śladów - gdzieś czytałem że obraz 4:3 wyświetlany przez dłuższy czas na TV LCD może zniszczyć matrycę. Wolałbym aby telewizor wyświetlał filmy na calym ekranie( tak jak JVC P 80 - lekko przycięta góra i boki)
Ps. W instrukcji Panasonica LX 70 jest napisane że istnieje funkcja rozciągnięcia obrazu jak Tryb Rozszerzony - czy żeczywiście rozciągnięcie jest widoczne tylko przy brzegach obrazu?[/quote]

To są oczywiście totalne bzdury z tym że obraz 4:3 może zniszczyć matrycę LCD. Nie wiem kto może takie rzeczy wypisywać.

Co do trybów wyświetlania obrazu, to żaden rozciągający obraz 4:3 do 16:9 nie zapewnia satysfakcjonującego komfortu oglądania, bo cudów takich nie ma i kropka, bo albo coś gdzieś będzie rozciągnięte albo obcięte. A jeśli bardzo chcesz kombinować to już LX70 ma do wyboru tyle trybów, że któryś dopasujesz do aktualnie wyświetlanego materiału, oczywiście odbędzie się to kosztem obcięcia pewnej części obrazu.

A i tak 4:3 wygląda najlepiej w trybie 4:3. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Mówicie już o nowej serii telewizorów LCD firmy Panasonic to zobaczcie
ten link:
[url="http://www.mojehdtv.info/aktualnosci/panasonic_przedstawia_technologie_lifi.html"]http://www.mojehdtv.info/aktualnosci/panas...logie_lifi.html[/url]

Możliwe że ta technologia- LIFI zostanie zawarta w nowych modelach(Panasonic 32LX80/800)
:rolleyes:
Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]-Czy oriętuje się ktoś może kiedy Panasonic planuje wypuścić nową serię( w jakim miesiącu) i jakie będą ceny detaliczne?[b][/b][/b]


Z teo co wiem nowa seria(LX80/800) będzie w Polsce w kwietniu 2008 roku tak jak poprzednie serie(kwiecien 2007- LX70/700, kwiecien 2006 - lx60/6000.

Chyba że Panasonic zmieni strategię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='
Z teo co wiem nowa seria(LX80/800) będzie w Polsce w kwietniu 2008 roku tak jak poprzednie serie(kwiecien 2007- LX70/700, kwiecien 2006 - lx60/6000.

Chyba że Panasonic zmieni strategię.
[/quote]

Raczej nie. Panasonic zostawi wszystko po staremu( data wydania nowych tv lcd.

A czy ktoś słyszał coś więcej o technologi LIFI( zostanie ona dodata do nowych panali?) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są już może jakieś inf. o nowej srii TV LCD?
Chodzi mi głównie czy w nowych TV( np. Panasonic LX80) będzie port HDMI1.3, lepsze menu, nowe technologia LIFI oraz lepsze opcje formatowania obrazu( takie jak w JVC 32P80)?

Pozdrawiam i liczę na wasze informacje w tej sprawie. Edytowane przez FROG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę aby w tym temacie były wpisywane wszelkie wiadomości dotyczące nowej serii telewizorów LCD Panasonic.

Z góry wszystkim dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są już nowe wieści o nowej serii telewizorów LCD Panasonic(chyba LX80/800)
Kiedy te telewizorki wejdą na polski rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są już nowe wieści o nowej serii telewizorów LCD Panasonic(chyba LX80/800)
Kiedy te telewizorki wejdą na polski rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@FROG Przeginasz z tymi pytaniami !!! W taki sposob nie ladnie nabijac sobie ilosc postow. Jesli cos sie pojawi , to napewno na tym forum bedzie huczec.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. patrze wlasnie na ceny nowej serii, szczegolnie chodzi mi o model lx80p. niby nastepca swietnego lx70p, a cena duzo nizsza juz na starcie...

nigdzie nie znalazlem tego dlatego sie pytam, moze ktos wiem, czy ten model ma technologie 100hz?
dziwna sprawa z ta cena.. chyba ze jest tylko wirtualna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marcinecznik' post='99860' date='04.05.2008, 00:54 ']witam. patrze wlasnie na ceny nowej serii, szczegolnie chodzi mi o model lx80p. niby nastepca swietnego lx70p, a cena duzo nizsza juz na starcie...

nigdzie nie znalazlem tego dlatego sie pytam, moze ktos wiem, czy ten model ma technologie 100hz?
dziwna sprawa z ta cena.. chyba ze jest tylko wirtualna..[/quote]


LX80 nie jest następcą LX70, ponieważ nie posiada układu 100 hz. Następcą LX70 jest LX85 Posiada on podobnie jak LX70 matrycę HD Ready i układ 100Hz a jego cena to ok. 3400 zł. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...