Skocz do zawartości
Iarekk

Acer PH530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Po długich cierpieniach :) nabyłem Acera PH530, informacji na temat projektorów jak na lekarstwo a zwłaszcza tych, na które pozwalał mi budżet, dlatego chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami, świeżo upieczonego użytkownika projektora.
Jak wszyscy użytkownicy projektorów napiszę, że nie ma, co porównywać obrazu z projektora z telewizorem jakiegokolwiek typu, oglądając film czuję się jak w kinie, tego nie daje żaden telewizor. W domowych warunkach nieograniczona wielkość obrazu (ogranicza wielkość pomieszczeń) i doskonała jakość pozwala w pełni delektować się filmami.
Oglądam tylko filmy dvd i jestem mile zaskoczony jakością, sygnał jest dostarczany przez kabel komponent z dvd Pionier DV585. W planach podłączenie komputera i filmy hd.

Na projektor zachorowałem mając okazję obejrzeć kilka filmów u kolegi i stało się.

Przed zakupem wahałem się między jeszcze tańszym projektorem a dobrym ekranem, zakończyło się na projektorze Acer PH530, czyli najtańszym projektorze o matrycy 1280*720 (2950zl) i najtańszym ekranem typu roleta z allegro, łatwiej zmienić ekran niż projektor.
Po 5 tygodniach użytkowania mogę powiedzieć, że wybór był właściwy, niestety nie mam możliwości porównania swojego projektora z innymi (czytaj lepszymi a przynajmniej droższymi).

Jest kilka rzeczy w PH530, które mogłyby być lepsze i które mogą stanowić powód do narzekań, a jest to słyszalna praca wentylatora w trybie standard w trybie eko jest już bardzo słabo słyszalny, ale dodam, że siedzę bardzo blisko ok 80cm od projektora i wg mnie mogłaby być lepsza czerń, czyli widać poświatę, bardzo małą, ale jednak.
To z minusów a reszta to same plusy: obraz analogowy, czyli jak w kinie, kolory, ergonomia, dobry stosunek, jakości do ceny itp.

Ekran poprawiłem malując bordery i zamalowując górną część na czarno, wg mnie poprawia się ogólny komfort oglądania, choćby mniej odbitego światła w pomieszczeniu. Z powodu braku wskazówek był to mój eksperyment malarski :) , jeśli ktoś by chciał pójść w moje ślady, kilka wskazówek: farba do tkanin kupiona w sklepie dla plastyków 5,40zl za 100ml na ekran 1,6m na 2m wystarczyły mi 2 butelki, mały wałek w Castoramie jedno popołudnie i gotowe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki od roku i jest super wszystkie sygnaly video (tv cyfra, dvd, i stary magnetowid panasa) componentem profigolda mam 15m podlaczone z amplitunera i smiga bardzo fajnie, pc zwyklym vga i jest super duzo lepiej niz u kumpla na benq, pilot padl to po 7 tygodniach przyslali z czech nowy nie wyslalem projektora chociaz chcieli serwis troche kulawy ale narobilem dymu u mnie w sklepie i jakos dalo rade, ogladam tylko w economode lampa ma juz ponad 2000h i chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Iarekk' post='60904' date='22.09.2007, 16:11 ']Przed zakupem wahałem się między jeszcze tańszym projektorem a dobrym ekranem, zakończyło się na projektorze Acer PH530, czyli najtańszym projektorze o matrycy 1280*720 (2950zl) i[/quote]
huhu, to sie porobiło, takie ceny... za niecałe 3 tysiące DLP 720p. Rok temu tanie LCD 720p kosztowało 5000-6000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...