Skocz do zawartości
megadrech

Samsung LE40F86BD

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor LCD 40" Samsung LE-40F86BD Full HD 100Hz

Przekątna ekranu 40"
Format obrazu 16:9
Rozdzielczosć 1920x1080 pikseli
Kontrast 25 000:1
Jasność 550 cd/m2
Kąt spoglądania 178 st.
Moc dźwięku 2x 10W
Wbudowany cyfrowy tuner DVB-T
Funkcja Obraz w Obrazie - 1 Tuner
OSD - menu na ekranie
Timer właczający i wyłaczajacy
Pamięć 1000 stron telegazety
Gniazda: Euro-A/V x2, S-Video, wyjście cyfrowe optyczne, złącze USB, interfejs HDMI x3szt, RS-232
Zużycie energii: w trybie pracy - 240W, w trybie czuwania - < 1W
Wymiary WxSxG: 67,5x109,4x29 cm
Waga 23.7 kg
Błyszczący czarny


[url="http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40F86BD/Calibration.php"]anglojezyczny test 1[/url]


z wszelkich testow i opisow wynika ze jest to bardzo udany model - czy ktos z was go posiada - interesuje mnie jak w praktyce wygladalaby jego wspolpraca z n-recorderem, ps3 i pc - jak sie sprawuje, jakich kabli najlepiej uzyc, moze jaka karte graficzna do kompa trzebaby dokupic...

na ten przyklad - czy jezeli podlacze do niego w/w urzadzenia kablami hdmi, to czy bede mogl wypuscic z niego dzwiek po jednym kablu optycznym do glosnikow (logitech z-5500) - i czy bedzie to dobrze dzialalo (z opisu wynika ze jest taka opcja)

fajnie gdyby ktos mogl odpowiedziec na te pytania zanim go kupie ;D

na dzien dzisiejszy nie jest specjalnie latwo go kupic w polsce - najtaniej wypatrzylem go za 6800 zl (21.09.2007) - ufam iz do grudnia bedzie go mozna kupic za 6K Edytowane przez megadrech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że za wcześnie jeszcze na jakieś opinie. Ten model pojawił się fizycznie w sprzedaży właśnie dzisiaj.
Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nikt go jeszcze nie ma w Polsce.

Czekałem na niego aż zadebiutuje w Polsce. Miałem już brać Samsunga 40M86, ale czytałem kilka miesięcy temu jak napalali się na niego anglicy na avforums - więc postanowiłem zaczekać. Przeczytałem cały temat o nim na wyrzej wymienionym forum i trochę się zawiodłem. Opinie bardzo dobre, ale nie tak entuzjastyczne jak się spodziewano. Mnie najbardziej ciekawi jak gra z materiałem SD.

W tej chwili obok niego zastanawiam się jeszcze nad nowym Philipsem 42 9632 (lub 9732), ale Samsung wygrywa u mnie cenowo. Spodziewałem się że będzie na początku kosztował ok 8k, a tutaj niespodzianka - na agito niecałe 6,9k.

Na ceneo pojawiła się nawet pierwsza opinia, ale gość raczej tylko teoretyzuje...

Czekam na jakieś praktyczne opinie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deniro24' post='60870' date='22.09.2007, 00:31 ']Czekam na jakieś praktyczne opinie.[/quote]
Ja też. Nie ukrywam, że interesuje mnie ten Samsung bardzo. Moim zdaniem jedynym jego minusem jest brak 10 bitowego panelu.
Alternatywą jest Toshiba 40Z3030, ale będzie dostępna dopiero w listopadzie (chyba w podobnej cenie co Samsung).
Lub Sony 40W3000 - ten (tak jak Toshiba) ma 10-bitowy panel, ale będzie droższy i nikt dokładnie nie wie kiedy będzie w sprzedaży.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś typy na "konkurentów" Samsunga 40F86?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten LCD od 25.09 i pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.
Współpraca z tunerem n dobra, po HDMI 1 i 2 nie ma żadnych drgań obrazu, nie zrywa dźwięku, ja używam trybu bez overscanu (just scan 1:1) 1920x1080i ale obraz jest również bardzo dobry w trybie 720p. Kanały TV przełącza się w umiarkowanie, szkoda że nie ma klawiszy bezpośredniego dostępu do poszczególnych źródeł obrazu - to sprawia że z trybu TV do HDMI trzeba wcisnąć kilka razy przycisk zmiany źródła lub zmienić źródło z poziomu menu.
Z kanałów HD dostępnych w n największe wrażenia wywiera Astra HD promo: filmiki z zebrami, delfinami, tygrysami itp. zachwycają kolorem, szczególowoscią, dynamiką, kontrastem, ma się wrażenie jakby obraz był trójwymiarowy.
Info że panel nie jest 10 bitowy jest nie potwierdzone podobnie jak nie ma potwierdzenia że jest 10bitowy . To jest temat sporów na brytyjskim forum. To co jest potwierdzone to że ten LCD ma najnowszy procesor obrazu 7 generacji firmy Trident z 10 bitowym przetwarzaniem i technologią ME/MC dla 100HZ.
Po komponencie mam podłączoną nagrywarkę DVDR730 Philipsa w trybie 576p ( zakup styczeń 2005).
Koncerty Smokie, Chrisa Normana czy Marka Knopflera z Emmylu Harris na DVD (Pal 16:9 576i) wyglądają rewelacyjnie i brzmią również bardzo dobrze co sprawia że nie ma z tego powodu uzasadnienia dla zakupu przeciętnego kina domowego (takiego do 1000zł). Prawdopodobnie dźwięk jest lepszy niż przeciętna dla LCD z uwagi na zastosowanie głośników bocznych i dodatkowych subwooferów tzw. system 2.2
Obrazy w standardzie SD prezentują się dobrze lub przeciętnie zależnie od źródła i jakości sygnału. dla mnie wyglądają lepiej niż na CRT 25" Philips Black Line z 1998r. Tuner TV ma wzmacniacz niskoszumowy który morze pomóc. Filmy czy koncerty na DVD w NTSC 480i są na komponencie z DVDR730 w trybie 480p 60HZ również bardzo dobre.
Nie zauważyłem żadnych smużeń przy 50HZ a od czasu do czasu testuję tryb 100HZ który ma trzy poziomy (niski, sredni,maks).
Ogólnie brak smużeń, oświetlenie panelu równomierne, czerń znakomita, płynność ruchu jak w dobrych plazmach, nie ma żadnego buczenia jak w Sharp XD1E.
Odbić od ekranu nie stwierdziłem ale ostatnie dni są pochmurne, żarówka 60W z żyrandola po sufitem nie jest widoczna na LCD a była widoczna na CRT
Testy z komputerem przeprowadzę najwcześniej w sobotę bo PC jest w innym pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie konkrety :) - dzieki - przynajmniej z 'n' sprawa wyglada na rozjasniona - jeszcze tylko zapytam jakie masz pakiety - jak wyglada discovery hd, tvn hd i inne?

no i czekam na testy z kompem - napisz jaka masz karte graficzna, system operacyjny i jak sytuacja wyglada przy podlaczeniu kablem d-sub a jak na tv out'cie - na forach sa opinie ze ciezko uruchomic po d-sub, a tak wlasnie planuje go podlaczyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek12' post='61373' date='27.09.2007, 09:35 ']...
Kanały TV przełącza się w umiarkowanie, szkoda że nie ma klawiszy bezpośredniego dostępu do poszczególnych źródeł obrazu - to sprawia że z trybu TV do HDMI trzeba wcisnąć kilka razy przycisk zmiany źródła lub zmienić źródło z poziomu menu.
...[/quote]

To znaczy, że kanały przełączają się znowu tak wolno jak w niższych seriach tv Samsunga - ok. 2 sekundy?


[quote name='janek12' post='61373' date='27.09.2007, 09:35 ']...
Testy z komputerem przeprowadzę najwcześniej w sobotę bo PC jest w innym pokoju
...[/quote]

Jakbyś mógł to sprawdź jak wyglądają filmy divX (oczywiście dobrej jakości - DvdRip) na tym tv? Ciekawi mnie czy da sie spokojnie oglądać?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z n-ki mam N-sport, TVN HD i MGM HD (pakiety filmy i sport za 32zł). Z HD oglądałem dotychczas najwięcej na Astra HD promo. O n-sport wypowiem się po Lidze mistrzów,
Kanały TV przełączają się szybciej, mam wrażenie że nie więcej niż 1 sek.
Zdjęcia z USB wyglądają rewelacyjnie, jest opcja przeglądania albumu, tła muzycznego, brak opcji regulacji barw,konturów obrazu dla źródła USB ale mi to nie przeszkadza.
W menu jest funkcja upgrade oprogramowania przez USB co było obok 100HZ głównym powodem czekania na F86 (miałem kupić M86)
Poza HD z astry oglądałem najwięcej z DVD SD i złotka z TVP (zarówno z kablówki jak i z nki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek12' post='61382' date='27.09.2007, 10:17 ']Z n-ki mam N-sport, TVN HD i MGM HD (pakiety filmy i sport za 32zł). Z HD oglądałem dotychczas najwięcej na Astra HD promo. O n-sport wypowiem się po Lidze mistrzów,
Kanały TV przełączają się szybciej, mam wrażenie że nie więcej niż 1 sek.
Zdjęcia z USB wyglądają rewelacyjnie, jest opcja przeglądania albumu, tła muzycznego, brak opcji regulacji barw,konturów obrazu dla źródła USB ale mi to nie przeszkadza.
W menu jest funkcja upgrade oprogramowania przez USB co było obok 100HZ głównym powodem czekania na F86 (miałem kupić M86)
Poza HD z astry oglądałem najwięcej z DVD SD i złotka z TVP (zarówno z kablówki jak i z nki )[/quote]

Witam,
przyglądam się waszej dyskusji i mam jedno pytanko. W najbliższym czasie zamierzam zakupic LCD FULL HD i ma problem;
....wybrać Samsunga F86 czy może Sony W3000 lub X3500. Co byście wybrali? Chodzi mi tu o stosunek jakość/cena oraz pytanie do Janka 12 - jak ta obudowa - tak samo świecący plastik jak w seri M?
pozdrawiam Edytowane przez baarthez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
janek12 jeżeli to nie tajemnica to gdzie kupowałeś ten tv?

Z jakiej odległości oglądasz? Napisałeś, że oglądałeś też kablówkę (przyjmuje, że analogową) - jak sobie ten tv z tym radzi? Występują makrobloki/"piksele" przy takim sygnale?


P.S.

Ten Samsung wizualnie robi na mnie naprawdę duże wrażenie.


[img]http://www.imagehack.eu/de/uploads/cf1bad7053.jpg[/img]

[img]http://img146.imageshack.us/img146/6552/tv007mv8.jpg[/img] Edytowane przez deniro24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV kupowałem przez internet w pc_abc (22.09 zamówienie, 24 wysyłka, 25 odbiór)
Zanim kupiłem zapoznałem się z instrukcją po polsku i angielsku (BN68-01312D-00L09-0817.pdf) z nieoficjalnej strony około 96MB
Mam wrażenie że link z samsung.pl wskazuje na wielojęzyczną inną wersję dokumentacji prawdopodobnie bez polskiego)
Po zapoznaniu się i decyzji że kupuję ten model testowałem go przez godzinę w Media markecie w Czeladzi chyba 17.09. Był podłączony do kina domowego Panasa z DVD promocyjnym Panasa z galopującymi koniami. To mnie utwierdziło w wyborze tego TV. Cena w MM o ile dobrze pamiętam 8990 a ja mam za 6857.
Co do makrobloków jeśli na CRT >=29" oglądasz kablówkę i ich nie widzisz to na F86BD też nie zobaczysz. Makrobloki to głównie błędy kompresji przy niskim bitrate dla mpeg2 czy DIV X. Z dobrego DVD czyli co najmniej 6M/s nie ma żadnych makrobloków przy połączeniu przez scart.
Sygnały analogowe niezależnie od źródła są przetwarzane i skalowane do 1920x1080p przez ten sam procesor obrazu (wspomniany wcześniej Trident)
Moja kabłowka czerpie kanały z satelity i czasem pojawiają się makrobloki ( zła pogoda lub niski bitrate poniżej 4M/s
Ogladam z około 3m, jeśli ktoś chce oglądać pod ostrym kątem poniżej 45 to niech dokładnie sprawdzi w sklepie. DLa mnie do kąta 45 nie ma straty na obrazie
Design tego modelu bardzo mi się podoba, niebiesko fioletowe podświetlenie pod ekranem na nóżce robi wrażenie ( można wyłączyć w menu)
Obudowa jest moim zdaniem lepsza niz z M86 (zalecam wizytę w sklepach)
Zasilanie jest umieszczone w wydzielonej części, a nie w pobliżu złącz scart jak w innych LCD co podobno w niektórych wersjach M86 dawało interferencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
baarthez Sony W3000 lub X3500 to wydaek napewno sporo większy niż ten Samsung. Czy będą lepsze od F86? Przekonamy się napewno wkrótce. Z tego co się orientuję to W3000 nie ma 100Hz, z kolei seria X to flagowa seria Sony i powinna pokazać na co ją stać. Mnie ten model Samsunga zaskoczył cenowo pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem zainteresoany tym modelem ale podobno jest jakis wielki problem z overscanem moze ktos to przyblizyc? i 2 pytanie jaki ma czas reakcji matryca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma ŻĄDNEGO problemu z overscanem - po prostu debil który wziął się za testowanie tego tv w sklepie nie przeczytał w instrukcji jak uruchomić tryb 1:1 i potem puścił w net nieprawdziwą informację że problem overscanu występuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O nie kolego ! Stanowczo ten co sie wzial za testowanie nie jest debilem.
Natomiast debilem bez watpienia jest ten, co zaprogramowal w tym modelu wlaczony overscan jako ustawienie domyslne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='61674' date='29.09.2007, 22:54 ']O nie kolego ! Stanowczo ten co sie wzial za testowanie nie jest debilem.
Natomiast debilem bez watpienia jest ten, co zaprogramowal w tym modelu wlaczony overscan jako ustawienie domyslne![/quote]

Zauważ, że większość dostępnych tv (o ile nie wszystkie) mają włączony domyślnie overscan dopiero aktywacja odpowiedniej opcji pozwala uzyskać obraz 1:1
Natomiast co do testowania to pozwolę sobie zauważyć, że jeśli już ktoś się bierze za testy to powinien najpierw się do tego odpowiednio przygotować tak aby swoją niewiedzą nie wprowadzał w błąd innych !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ten tv dziala z kablowka,ps3? moglby ktos z wlascicieli napisac cos wiecej moze wrzucilby kilka fotek bylbym wdzieczny:") jestem zainteresowany tv 40 cali panel full hd 100hz moze ktos moglby wskazac jakiegos konkurenta? .... chcialbym wybrac miedzy tym modelem a 46 Xd1e pomozcie w podjeciu decyzji!:)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Praca LE40F86 z komputerem
Po VGA bardzo dobrze.
Po HDMI/DVI nie testowałem (brak kabla lub przejściówki)
Do rzeczy:
Testowany komputer: P4 3GHz Prescott HT, 512MB RAM, grafika NVIDIA FX5200 128MB z DVI-D i VGA, napęd DVDR LGE GSA4120B, Wingroza XP, Power DVD 5, Win DVD 6, Nero 7, Open Office, Firefox,K-Lite, monitor Samsung SM710T (sprzęt z września 2004)
Przebieg testów:
1. Odłączam komputer od monitora, głośników itp. i przenoszę samego pc do pokoju z LCD
2. Kablem VGA 2m łączę PC z LCD przez gniazda VGA
3. Włączam komputer i po chwili przyjemna niespodzianka - info na ekranie LCD o dostosowaniu się do PC.
4. Pojawia się rozciągnięty na 16:9 ekran logowania
5. Nie podobają mi się rozciagnięte ikony - w panelu sterowania okazuje się że moja stara FX5200 ma tryb 1920x1080, oczywiście przestawiam i teraz wszystko wygląda naturalnie.
6. Oglądam jpegi kalibracyjne - jest OK, nie ma overscanu ani underscanu
7. Oglądam z ok 1,5m arkusze, pisma, pdfy, zdjęcia - wszystko wyraźne tak jak na normalnym dobrym monitorze LCD
8. Ogladam trailery wmv, mpg2 (TS), divx - różne rozdzielczości, róznej jakosci - cudu oczywiscie nie ma jak coś ma kiepską jakość to LCD tego nie poprawi a duży ekran tylko wzmocni
9. Trajlery o rozdzielczości PAL i wyższej wyglądają dobrze czasem bardzo dobrze - 3letniPC, nie najnowsze wersje odtwarzaczy - brak większych możliwosci regulacji obrazu .
10. Włączam menu na LCD dla VGA, sprawdzam Ustawienia i zgodnie z sugestią włączam tryb kino domowe dla PC, pojawiają się większe możliwości regulacji parametrów obrazu.
11. Wniosek: o jakosci decyduje karta grafiki, użyte odtwarzacze programowe i wydajność PC, LCD jest tu tylko i aż dobrym monitorem.
12. Na deser serwuję scenę przesłuchania z Nagiego Instynktu z napędu DVD kompa, po niewielkiej regulacji wyglada bardzo dobrze i tylko żal że źrodlo to PAL576i a nie 1080p 24fps
14. Podpowiedź: przed odłączeniem kompa lepiej przywrócić 1024x768 lub 1280x1024 dla podobnych sytuacji (komp stacjonuje winnym pokoju)
Chyba lepiej jest zacząć tak jak ja, niektórzy zaczynają od razu od jednoczesnej pracy karty graficznej na dwa monitory i jak coś nie wychodzi to zwalają na LCD a nie na własne błędy w ustawieniach lub problemy karty z jednoczesną obsługą dwoch monitorów.

3 cześć - sport i akcja na F86 około czwartku po Lidze Mistrzów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma informacje na temat ewentualnej dostępności modeli większych niż 46" w serii F86?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='61743' date='30.09.2007, 18:04 ']Czy ktoś ma informacje na temat ewentualnej dostępności modeli większych niż 46" w serii F86?

pzdr[/quote]


W serii F[b]86[/b] występują rozmiary tylko 40 i 46 cali. Większe panele - 52 i 70 cali - występują w wersji F[b]96[/b]. Z tego co wyczytałem na avforums Samsung nie przewiduje większych rozmiarów w serii F[b]86[/b]. Edytowane przez deniro24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych link do strony o kalibracji amerykańskiego odpowiednika seri ..F86

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=901174"]TUTAJ to znajdziesz[/url]

pzdr

edit : ... i troche zdjęć na stronie 3 Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos da wiecej zdjecc zebysmy mogli zobaczyc tv w akcji .. jak dziala na kablowce? czy 8 ms to nie za duzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Został poddany (egz. w ARKADIA SATURNA W-wa) sygnałem 1080p z HD DVD XE-1 i SONY PS3.
Uczucia mieszane.

- cztery poziomy trybu 100Hz każdy w praktyce eliminował do zera smużenie na tablicach testowych. To robi wrażenie

- czerń imponująca ale trudno uwidocznić gradację w najciemniejszych, bliskich czerni przedziałach.

- DRAMAT: jest OVERSCAN i to potężny: 70 pix pion i aż 100 pix poziom.
Czyli ten ekran skaluje i to bardzo wyraźnie widać bo detale są niezadawalające.
Ale może nie potrafiliśmy znaleźć tej opcji.
Szukaliśmy na HDMI 1 i HDMI 3.
Jeżeli jest ta opcja to trzeba dokonać korekty oceny.

POSUMOWANIE:
Bardzo ładny TV, obraz także elegancki, czerń super i smużenie śladowe.
I jeszcze cena : poniżej 10k w S/MM
LCD coraz bliżej doskonałości.
Najlepszy produkt LCD od Samsunga. Tylko ten nieszczęsny overscan.[/quote]

To bardzo wysoka ocena tego TV od gościa który tu kiedyś bywał ; blueraya.
Po lekturze to pozostawienie 70 x 100 pixeli poza ekranem niepokoi. Wygląda, że tylko tryb bez overscan jest interesujący.

Jeszcze znalazłem u konkurencji ciekawe informacje o praktycznym odtwarzaniu 24 fps.

[quote]O F86 już troche pisałem. Dziś odpaliłem ( W Arkadii) tryb 24 fps z PS3.
W tym celu należy w menu BD włączyć tę opcję.
Filmy odtwarzaja się niezwykle płynnie. To istotna poprawa komfortu oglądania fimów. Konieczne okazało się włączenie 100Hz na niskim poziomie co gwarantowało przy 24 fps. TV F86 elegancko pokazuje ( klawisz info) , że dostaje 1920 x 1080 24 fps. Cała zabawa tym razem przy już włączonym trybie "bez ovescanu".

F96 52" czaruje czernią i kolorystką. Smużenie jednak na filmach testowych widoczne. Tu istotnego postępu brak.
Niestety PS3 w Tarasach ma FW 1.50 ni za nic 24 fps nie szło wymusić nz źródle. Także juddering był widoczny.

[b]Powstaje poważny problem:
F86 kontra F96
- płynność i brak smiżenia kontra czerń doskonała.[/b][/quote]

Chyba jednak trafnie podsumowany dylemat top linów od Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam pytanie bo jutro zamawiam właśnie ten model LE40F86BD czy jest dużo lepszy od LE40M87BD? Będę go używał głównie do filmów bluray i gier na ps3 i x360 i mam cyfrę + jaki jest do HD i jak odbiera c+ możecie mi doradzić co i jak czy jest dobry ten lcd za tą cenę 6800zł proszę o odp z góry dzięki i pozdrawiam serdecznie kangurello1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kangurello1988' post='61933' date='02.10.2007, 18:21 ']Witam ja mam pytanie bo jutro zamawiam właśnie ten model LE40F86BD czy jest dużo lepszy od LE40M87BD? Będę go używał głównie do filmów bluray i gier na ps3 i x360 i mam cyfrę + jaki jest do HD i jak odbiera c+ możecie mi doradzić co i jak czy jest dobry ten lcd za tą cenę 6800zł proszę o odp z góry dzięki i pozdrawiam serdecznie kangurello1988[/quote]



w 'anglojezycznym tescie' do ktorego link jest na poczatku tego postu, autor stwierdzil ze ten model jest lepszy od poprzednika i warto wybrac wlasnie jego - nie wypowiada sie zbyt pochlebnie o funkcji 100Hz, bo wedlug niego to dziala, ale zdarzaja sie jakies zaklocenia, artefakty - dodal ze niewielkie i niektorzy moga niezauwazyc, ale jego to wkurza.. wiec skupil sie na innych cechach - odrobine lepsza czern i odczuwalnie lepszy kontrast

jak dla mnie to warto dolozyc 1000 (chocby dla tego ze troche bardziej podoba mi sie obudowa ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...